Strona główna Zdrowie Poznaj wczesne oznaki cukrzycy, których powinieneś być świadomy

Poznaj wczesne oznaki cukrzycy, których powinieneś być świadomy

Dla osób cierpiących na cukrzycę wysoki poziom glukozy we krwi oznacza praktycznie truciznę. Komórki w organizmie zależą od glukozy pod względem energii, dlatego utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi jest niezbędne.

8

Glukoza jest otrzymywana z owoców i węglowodanów. Następnie jest transportowana przez krew do innych części ciała, ale wszystko zależy od insuliny, aby mogła być użyta jako energia.

Insulina jest hormonem wytwarzanym przez trzustkę, który umożliwia organizmowi wykorzystanie cukru (glukozy) z węglowodanów w pożywieniu, które zamieniane są na energię lub do przechowywania glukozy do wykorzystania w przyszłości.

Ponadto insulina jest odpowiedzialna za utrzymanie zbyt wysokiego poziomu cukru we krwi, stanu zwanego hiperglikemią lub zbyt niską hipoglikemią.

W cukrzycy typu 1 trzustka nie wydziela insuliny, więc musi być podawana w postaci zastrzyków, podczas gdy w cukrzycy typu 2 występuje wydzielanie insuliny, ale organizm nie jest w stanie jej użyć.

9 wczesnych oznak cukrzycy, których powinieneś być świadomy

Pamiętaj, że bardzo ważne jest, aby zauważyć wczesne objawy cukrzycy:

  • Zwiększone pragnienie.
  • Zwiększony głód.
  • Częsta potrzeba oddawania moczu.
  • Suche usta.
  • Stała słabość i zmęczenie.
 • Niewyjaśniona utrata masy ciała, zwłaszcza jeśli jesz dużo więcej niż wcześniej.
 • Częste infekcje dróg moczowych.
 • Gojenie się ran trwa dłużej, nawet drobne zadrapania.
 • Niewyraźne i słabe widzenie.
 • Mrowienie w stopach.

Ważne:

Ponieważ cukrzyca, zwłaszcza cukrzyca typu 2 stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia, ważne jest, aby znać jej znaki ostrzegawcze i poddać się testom na cukrzycę, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów. Wczesne leczenie cukrzycy może pomóc w zapobieganiu poważnym powikłaniom.

Zdrowa dieta i regularne ćwiczenia mogą również zapobiegać rozwojowi cukrzycy, a jeśli już ją masz, te dwie rzeczy mogą mieć ogromny wpływ na twoją kondycję i ogólny stan zdrowia.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Istnieje wiele produktów na rynku do higieny jamy ustnej, ale nie każdym uda się usunąć plamy od kawy czy wina. Dodatkowo wiele z nich zawiera bardzo dużo szkodliwych...
Dna moczanowa jest bardzo częstym problemem, który może dotknąć osoby w każdym wieku i różnej płci, choć zwykle dzieje się tak u osób w...
Pokrzywę ludzie znają i używają od wieków, w dawnych czasach była ona używana jako roślina lecznicza.  Herbata z pokrzywy zawiera witaminy, garbniki, chlorofil i żelazo, które normalizują...
Z wiekiem ciało powoli zmienia swój wygląd i wydajność. Tak więc, gdy masz 40 lat nie będziesz w stanie robić rzeczy w taki sam...
Najlepszym sposobem, aby zapewnić zdrowie wątrobie jest jej codzienne oczyszczanie, bo zdrowa wątroba zapewnia witalność, energię, dobry wygląd i dobre samopoczucie. Wątroba w organizmie pomaga...