Jakie herbaty powinny regularnie pić osoby starsze, aby zapobiec demencji i udarowi mózgu

Regularne popijanie odpowiedniej herbaty może mieć korzystny wpływ na zdrowie. Wiele ziół zawiera cenne substancje, które wspierają zdrowie mózgu, a tym samym poprawiają pamięć.

Z nimi nie jesteś narażony na choroby wieku podeszłego!

Osoby w podeszłym wieku zdecydowanie nie powinny lekceważyć mocy niektórych ziół, ponieważ mogą one pozytywnie wpływać na aktywność mózgu, krążenie krwi, poziom cukru we krwi i ciśnienie krwi.

Regularnie pijąc herbaty z tych ziół, możesz poprawić ogólny stan zdrowia i uniknąć niechcianych chorób oraz chorób, które zwykle mają śmiertelne konsekwencje.

Zielona herbata wzmocni twoja pamięć

Picie zielonej herbaty to jeden z najlepszych wyborów, jakich możesz dokonać dla swojego zdrowia.

Dzięki cennym minerałom, witaminom i przeciwutleniaczom, które zawiera ta herbata, zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia i nowotworów.

Jednocześnie poprawia funkcje poznawcze oraz sprzyja dobremu samopoczuciu i koncentracji.

Bakopa na wsparcie układu nerwowego

Kolejnym wspaniałym ziołem jest bakopa drobnolistna, która skutecznie ukrwia mózg, zwiększa sprawność umysłową i usprawnia ośrodkowy układ nerwowy.

Jest również ważna jako środek przeciwdepresyjny, lek na impotencję, reumatyzm lub stany zapalne, ponieważ oczyszcza krew i korzystnie wpływa na serce. 5g suszu zalać pół litra wrzątku i odstawić na kilka minut do zaparzenia.

Sprawdź to ➡ ➡  Sok z buraka - przepis i właściwości. Efekty po 7 dniach picia soku z buraka.

Żeń-szeń jako profilaktyka zawału serca

Możesz również przygotować zdrową herbatę z Eleutherococcus spinosa, zwanego żeń-szeniem syberyjskim lub czarcim korzeniem.

Roślina ta jest silnym przeciwutleniaczem, dzięki czemu skutecznie obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi.

Pomaga również przy problemach z sercem, naczyniami krwionośnymi oraz w okresie rekonwalescencji, chemioterapii czy radioterapii.

Tak przygotowaną herbatę możesz posmakować cytryną lub miodem.

Oczyszczanie organizmu z pomocą „chwastów”

Połączenie pokrzywy, koniczyny, krwawnika i mniszka lekarskiego. Nieustępliwe chwasty dla ogrodników, ale dobroczynny lek dla zielarzy.

Mieszanka tych ziół może skutecznie oczyścić organizm. Dzięki temu następuje również lepszy dopływ krwi do mózgu i regeneracja organizmu, tkanki nerwowej i włókien nerwowych.


ZOBACZ TAKŻE