Strona głównaZdrowieKrew w moczu (krwiomocz, hematuria) - przyczyny, objawy i leczenie

Krew w moczu (krwiomocz, hematuria) – przyczyny, objawy i leczenie

Zauważenie krwi w moczu może być alarmujące! W wielu przypadkach przyczyna jest nieszkodliwa, jednak krwiomocz może wskazywać na poważne zaburzenie.

[toc]

Co to jest krwiomocz?

- Advertisement -

Hematuria to obecność czerwonych krwinek w moczu. Jeśli ilość czerwonych krwinek jest wystarczająca mocz może stać się jasno czerwony, różowy lub w kolorze coli. Często jednak mocz wydaje się zupełnie normalny, ponieważ nie ma wystarczającej ilości krwi, aby spowodować zmianę koloru. W tym przypadku stan nazywa się „mikroskopijnym” krwiomoczem.

[su_divider divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Jakie są objawy krwi w moczu?

Hematuria powoduje powstawanie moczu w kolorze różowym, czerwonym lub coli z powodu obecności czerwonych krwinek. Czerwony mocz zawiera niewiele krwi, a krwawienie zwykle nie jest bolesne. Jednak jeżeli występuje krwiomocz ze skrzepami, oddawanie moczu może być bolesne.

Kiedy iść do lekarza?

Umów się na wizytę u lekarza, gdy tylko zauważysz krew w moczu.

Niektóre leki, takie jak środek przeczyszczający Ex-Lax i niektóre pokarmy, w tym buraki, rabarbar i jagody mogą powodować, że mocz staje się czerwony. Zmiana koloru moczu spowodowana lekami, jedzeniem lub ćwiczeniami może ustąpić w ciągu kilku dni.

[su_divider divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Jakie są przyczyny hematurii?

W krwiomoczu nerki lub inne części dróg moczowych pozwalają komórkom krwi wyciekać do moczu. Różne problemy mogą powodować ten wyciek, w tym:

  • Infekcje dróg moczowych. Występują one, gdy bakterie dostają się do ciała przez cewkę moczową i rozmnażają się w pęcherzu. Objawy mogą obejmować uporczywe pragnienie oddania moczu, ból i pieczenie przy oddawaniu moczu oraz wyjątkowo silny zapach moczu.
  • Infekcje nerek (odmiedniczkowe zapalenie nerek). Mogą one wystąpić, gdy bakterie dostaną się do nerek z krwioobiegu lub przechodzą od moczowodów do nerki (nerek). Objawy są często podobne do infekcji pęcherza moczowego, chociaż infekcje nerki częściej powodują gorączkę i ból w okolicy lędźwiowej.
  • Pęcherz lub kamień nerkowy. Minerały w stężonym moczu czasami tworzą kryształy na ścianach nerek lub pęcherza moczowego. Z czasem kryształy te mogą stać się małymi, twardymi kamieniami.Kamienie są zwykle bezbolesne, więc prawdopodobnie nie będziesz wiedział, że je masz, chyba że powodują blokadę. Wtedy zwykle nie można pomylić objawów – szczególnie kamienie nerkowe mogą powodować rozdzierający ból. Kamienie pęcherza moczowego lub nerki mogą również powodować krwawienie ogólne i mikroskopowe.
  • Powiększona prostata. Gruczoł krokowy znajdujący się tuż pod pęcherzem i otaczający górną część cewki moczowej często się powiększa, gdy mężczyźni zbliżają się do średniego wieku. Następnie ściska cewkę moczową, częściowo blokując przepływ moczu. Objawy powiększenia prostaty (łagodny rozrost gruczołu krokowego, czyli BPH) obejmują trudności w oddawaniu moczu, pilną lub ciągłą potrzebę oddawania moczu oraz widoczną lub mikroskopijną krew w moczu. Infekcja gruczołu krokowego (zapalenie gruczołu krokowego) może powodować takie same objawy przedmiotowe i podmiotowe.
  • Choroba nerek. Mikroskopowe krwawienie z dróg moczowych jest częstym objawem kłębuszkowego zapalenia nerek, zapaleniem układu filtrującego nerki. Kłębuszkowe zapalenie nerek może być częścią choroby ogólnoustrojowej, takiej jak cukrzyca lub może wystąpić samoistnie. Infekcje wirusowe lub paciorkowce, choroby naczyń krwionośnych (zapalenie naczyń) i problemy immunologiczne, takie jak nefropatia IgA, która atakuje małe naczynia włosowate, które filtrują krew w nerkach (kłębuszkach nerkowych) mogą wywoływać zapalenie kłębuszków nerkowych.
  • Nowotwór. Widoczne krwawienie z dróg moczowych może być oznaką zaawansowanego raka nerek, pęcherza lub prostaty. Niestety możesz nie mieć objawów we wczesnym stadium, kiedy te nowotwory są bardziej uleczalne.
 • Zaburzenia dziedziczne. Niedokrwistość sierpowata – dziedziczna wada hemoglobiny w czerwonych ciałkach krwi powoduje krew w moczu, zarówno widzialny jak i mikroskopowy krwiomocz.
 • Uszkodzenie nerek. Obrażenia nerek spowodowane wypadkiem lub kontaktem sportowym mogą spowodować widoczną krew w moczu.
 • Leki. Przeciwnowotworowy cyklofosfamid i penicylina mogą powodować krwawienie z dróg moczowych. Widoczna krew z moczem czasami pojawia się, jeśli bierzesz antykoagulant, taki jak aspiryna i heparyna, która zmniejszają objętość krwi, a także masz stan, który powoduje krwawienie z pęcherza.
 • Uciążliwe ćwiczenia. Rzadko kiedy wysiłek fizyczny prowadzi do krwiomoczu, a przyczyna jest nieznana. Może to być związane z urazem pęcherza moczowego, odwodnieniem lub rozpadem czerwonych krwinek, które ma miejsce podczas długotrwałego wysiłku fizycznego.Biegacze są najczęściej dotknięci, chociaż każdy może rozwinąć widoczne krwawienie z dróg moczowych po intensywnym treningu. Jeśli po wysiłku widzisz krew w moczu, nie zakładaj, że bierze się to z ćwiczeń fizycznych. Skontaktuj się z lekarzem.

[su_divider divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Jakie jest ryzyko wystąpienia krwiomoczu?

Niemal każdy w tym dzieci i nastolatki mogą mieć czerwone krwinki w moczu. Czynniki, które sprawiają, że jest to bardziej prawdopodobne, obejmują:

 • Wiek. Wielu mężczyzn w wieku powyżej 50 lat ma sporadyczne krwawienie z powodu powiększenia gruczołu krokowego.
 • Niedawna infekcja. Zapalenie nerek po zakażeniu wirusowym lub bakteryjnym (po zakaźnym kłębuszkowym zapaleniu nerek) jest jedną z głównych przyczyn widocznej krwi w moczu u dzieci.
 • Historia rodzinna. Jeśli masz rodzinną historię choroby nerek lub kamieni nerkowych, możesz być bardziej podatny na krwawienie z dróg moczowych.
 • Niektóre lekarstwa. Aspiryna, niesteroidowe przeciwbólowe leki przeciwbólowe i antybiotyki, takie jak penicylina zwiększają ryzyko krwawienia z dróg moczowych.
 • Uciążliwe ćwiczenia. Biegacze długodystansowi są szczególnie narażeni na krwawienie z dróg moczowych wywołane wysiłkiem fizycznym. W rzeczywistości stan ten jest czasem nazywany krwiomoczem joggera. Ale każdy, kto intensywnie pracuje może mieć objawy.

[su_divider divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Jak diagnozuje się krew w moczu?

Następujące testy i egzaminy odgrywają kluczową rolę w znalezieniu przyczyny krwi w moczu:

 • Egzamin fizyczny, który obejmuje omówienie Twojej historii medycznej.
 • Testy moczu. Nawet jeśli twoje krwawienie zostało odkryte podczas badania moczu (analiza moczu), prawdopodobnie musisz zrobić kolejny test, aby sprawdzić czy twój mocz nadal zawiera czerwone krwinki. Analiza moczu może również sprawdzić infekcję dróg moczowych lub obecność minerałów, które powodują kamienie nerkowe.
 • Testy obrazowania. Często potrzebny jest test obrazowania, aby znaleźć przyczynę krwiomoczu. Twój lekarz może zalecić badanie CT lub MRI lub badanie USG.
 • Cystoskopia. Lekarz wprowadza cienką rurkę z maleńką kamerą do pęcherza, aby zbadać pęcherz i cewkę moczową pod kątem objawów choroby.

Czasami nie można znaleźć przyczyny krwawienia z dróg moczowych. W takim przypadku lekarz prowadzący może zalecić regularne badania kontrolne, zwłaszcza jeśli istnieją czynniki ryzyka raka pęcherza, takie jak palenie tytoniu, narażenie na toksyny środowiskowe lub historia radioterapii.

[su_divider divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Jakie są sposoby leczenia krwiomoczu?

W zależności od schorzenia powodującego krwiomocz, leczenie może obejmować zażywanie antybiotyków w celu usunięcia infekcji dróg moczowych, wypróbowanie leków na receptę w celu zmniejszenia powiększonej prostaty lub poddanie terapii falą uderzeniową w celu rozdrobnienia kamieni pęcherza moczowego lub nerkowych. W niektórych przypadkach nie jest konieczne leczenie.

Po zakończeniu leczenia należy skontaktować się z lekarzem, aby upewnić się, że w moczu nie ma więcej krwi.


Jak spalić tłuszcz i kontrolować cholesterol z pomocą wody z bakłażana

Kontrolowanie wagi i poziomu cholesterolu stało się priorytetem dla setek ludzi, którzy są świadomi negatywnych skutków jakie mogą one mieć na twoje zdrowie. Poza prostą estetyką nagromadzenie...

Cudowny napój, który zabija otyłość, cukrzycę i wysokie ciśnienie krwi

Przedstawiamy Wam napój, który pomoże w obniżaniu ciśnienia krwi, usuwaniu nadmiaru tłuszczu, zwalczaniu cukrzycy i poprawi trawienie. PRZEPIS Składniki: -2 łyżki octu jabłkowego -2 łyżki świeżego soku z cytryny -1 łyżka cynamonu -1...

Wyczyść fugi naturalnie za pomocą tych domowych sztuczek

Fugi z upływem czasu niszczeją, przebarwiają się z powodu wilgoci, pyłu i innych substancji gromadzących się na ich powierzchni. Fuga ma małe pory, które ciemnieją z...

Preparat, który w ciągu tygodnia uwolni od bólu stawów i pleców

Straszny ból w nogach, plecach, szyi i stawach występuje zwykle w wyniku niezdrowego trybu życia, stresu i złej postawy. Często masz tendencję do ignorowania bólu, ponieważ...

Ta herbata całkowicie usunie flegmę z płuc i pomoże w leczeniu astmy

Dziewanna jest rośliną, która jest używana od wieków w medycynie do leczenia różnych chorób i dolegliwości związanych z układem oddechowym, takich jak przeziębienie, zatory płucne. Dziewanna zawiera związki organiczne,...

10 powody, dla których NALEŻY pić piwo! NUMER 4 JEST BARDZO WAŻNY

Oprócz podniesienia na duchu i gaszenie pragnienia, zgodnie z grupą naukowców picie piwa ma wiele korzyści dla zdrowia, ponieważ pomaga zapobiegać różnym chorobom. Jest to...

Jak naprawdę walczyć z osteoporozą

Wiele osób cierpi na osteoporozę. Dotyczy to szczególnie kobiet po menopauzie. Można jednak zastanawiać się dlaczego pomimo codziennego picia mleka masz niedobór wapnia. W tym artykule podamy...

9 sposobów zapobiegania osteoporozie (utracie masy kości)

Chociaż utrata masy kości lub osteoporoza występuje głównie u osób starszych powyżej 50 roku życia należy zacząć stosować środki ostrożności w młodym wieku. Twój...

Znaleziono rozwiązanie na szybkie i skuteczne odchudzanie

Wszyscy wiemy bardzo dobrze o mocy i korzystnych właściwościach zielonej herbaty. Jest najlepszym środkiem oczyszczającym ciało. Nic dziwnego, że zielona herbata jest podstawą tego magicznego napoju...

Te 2 składniki połączone ze sobą usuną toksyny zalegające w jelitach

Musimy zdawać sobie sprawę, że spożywane przez nas jedzenie wpływa na każdą część naszego ciała, zwłaszcza na układ pokarmowy.  Toksyny zawarte w żywności gromadzą się...

Nadczynność tarczycy: przyczyny, objawy, leczenie i dieta

Tarczyca to mały gruczoł w kształcie motyla umieszczony z przodu szyi. Wytwarza tetrajodotyroninę (T4) i trijodotyroninę (T3), są dwoma pierwszorzędowymi hormonami, które kontrolują w jaki...

Pij to godzinę przed snem, a pozbędziesz się nadmiaru kilogramów

Nagromadzony tłuszcz jest najgorszym wrogiem kobiet, które chcą schudnąć w szybkim czasie. Szczególnie tłuszcz z brzucha i nóg jest bardzo trudny do wyeliminowania, ale...

10 ziół wspomagających proces odchudzania

Przyrost masy ciała i otyłość są problemem dla wielu osób. Dla niektórych może to być stała walka, a efekty nie są zawsze pozytywne. Genetyka i fluktuacje...

To się dzieje z Twoim sercem kiedy regularnie spożywasz jagody

Jednymi z najpopularniejszych owoców, oprócz truskawek, są także jagody. Można je spożywać na milion różnych sposobów i chronić organizm na milion różnych sposobów. Pomimo faktu,...

Domowe lekarstwo, które w szybki sposób usunie zapalenie zatok

Zapalenie zatok jest obrzękiem lub zapaleniem tkanki wyścielającej zatoki. Dzieje się tak, gdy zatoki są wypełnione płynem i zarazkami zamiast powietrza. Częste objawy zapalenia zatok: -Krwotok -Ból głowy -Utrata...

Oto co się dzieje, jeśli spożywasz miód i cynamon każdego dnia

Naukowcy twierdzą, że miód jest bardzo skuteczny w leczeniu szeregu chorób, a gdy jest on połączony z cynamonem, staje się śmiertelną bronią dla wirusów,...

Wspaniałe lekarstwo, które obniży poziom cholesterolu i ciśnienie krwi

To niesamowite lekarstwo powiązane jest z tradycjami Amiszów i ma za zadanie wzmocnić układ odpornościowy, obniżyć poziom cholesterolu i ciśnienia krwi. Pozbywając się tych negatywnych czynników zmniejszysz ryzyko chorób układu...

7 korzyści wynikających z picia ananasowej wody na pusty żołądek

Świeży ananas jest niskokaloryczny, a także to doskonałe źródło witaminy C, 100 g owoców zawarte jest nawet 47,8% tej witaminy. Witamina C jest niezbędna do syntezy...

Wspaniały spalacz nadmiaru tłuszczu składający się z 2 składników

Co najważniejsze w tym przepisie to to, że należy przestrzegać przerw i ilości dni dozwolonych na spożywanie tego napoju oraz tego, że należy go pić na pusty...

3-składnikowy sok, który oczyści nerki i usunie bóle stawów

Detoksykacja całego organizmu nie kończy się na wątrobie, ponieważ trzeba oczyścić jeszcze tkanki, w których gromadzą się ciężkie metale.  Nerki filtrują krew, dlatego też należy je...

Czy wiesz, dlaczego dobrze jest włożyć cebulę do herbaty? Tą sztuczkę stosował mój dziadek!

Ludzie, którzy cierpią na bóle brzucha i jelit, wiedzą jak niewygodne są te dolegliwości i często dochodzi do tego, że żaden lek nie uśmierza...

6 prostych sposobów na zmniejszenie retencji wody

Retencja wody występuje, gdy nadmiar płynów gromadzi się w twoim ciele. Jest również znany jako zatrzymanie płynów lub obrzęk. Retencja wody występuje w układzie krążenia lub...

Pozbądź się nieświeżego oddechu na dobre stosując 1 składnik

Nie ma wątpliwości, że soda oczyszczona jest jednym z najczęstszych składników kuchennych. W rzeczywistości prawdopodobnie znajduje się we wszystkich kuchniach na całym świecie.  Ale ten wszechstronny...

Dowiedz się jak kontrolować poziom kwasu moczowego w organizmie

Historia hiperurykemii wiąże się z wysokim poziomem kwasu moczowego w organizmie. Ten wysoki poziom jest wynikiem zwiększonej produkcji kwasu moczowego lub zmniejszonego jego wydalania....

Oczyścić tętnice, podnieś odporność organizmu, obniż cholesterol

Wzrost chorób serca jest często powiązany z zatkanymi tętnicami. Żeby nasz układ krwionośny działał poprawnie, istotne jest, aby przepływ krwi przez tętnice odbywa się płynnie.  Jeśli...

Cudowny oczyszczający napój, który pomaga w otyłości, cukrzycy

Ten zadziwiający napój pomoże obniżyć ciśnienie krwi, pozbyć się nadmiaru tłuszczu z organizmu, walczy z cukrzycą i wspiera system trawienia. Niezbędne składniki: • Jedna łyżka cynamonu • dwie...

Wspaniały napój, który spala tłuszcz, oczyszcza i dodaje energii

Łatwo pozbędziesz się nadmiaru  kilogramów z tym wspaniałym napojem, który dodatkowo dodaje energii oraz przyśpiesza metabolizm. Najlepszą rzeczą jest to, że można go przyrządzić w ciągu...

Zobacz jak zapobiec atakowi serca, obniżyć poziom cholesterolu

Na długo przed czasem przyzwyczajenia się do spożywania leków, ludzie byli w stanie utrzymać doskonałe zdrowie. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego? Wszystko to ze względu na to,...

Część ciała, którą myjesz jako pierwszą ukazuje jakim jesteś!

Wszyscy wiemy, że codzienna kąpiel jest ważną częścią naszej higieny, ale czy kiedykolwiek przypuszczaliście, że od jakiej części ciała zaczynasz mycie może ukazywać jakiego rodzaju...

Ten niedobór witaminy wywołuje ból głowy, ból pleców i stawów

Bóle głowy mogą być strasznie irytujące i mogą mieć wpływ na twoje codzienne plany, pozostajesz w domu zamiast iść do pracy, nie jesteś w...

Każdego dnia ściskała swoje ucho za pomocą klamerki. Zobacz dlaczego.

Czy wiesz, co się stanie po naciśnięciu swoje ucho za pomocą klamerki? Według refleksologii, naciskając pewne punkty w całym organizmie można wyeliminować bóle w różnych...

Nasiona dyni zabijają komórki rakowe, poprawiają wzrok

Wykazano, że nasiona dyni posiadają pewne składniki, które czynią je doskonałą opcją w zabijaniu komórek nowotworowych. Zostało to potwierdzone w hiszpańskim badaniu, które niedawno przeprowadzono. Ponadto nasiona dyni...

3 łyżki tej mieszanki codzienne poprawią morfologię krwi!

Przedstawiamy Państwu przepis na przygotowanie naturalnego eliksiru, który zwiększa liczbę krwinek czerwonych i ma pozytywny wpływ na ogólną morfologię krwi. Składniki: 200 ml miodu 200...

Najskuteczniejszy i naturalny antybiotyk, który wzmocni Twoje zdrowie

Podstawowa formuła tej potężnej mieszanki pochodzi z średniowiecznej Europy, z czasów, gdy ludzie cierpieli z powodu licznych chorób. Ten tonik jest w rzeczywistości antybiotykiem, który zabija...

Niezliczone korzyści mieszanki czosnku i miodu

Oprócz tego, że jest to opcja naturalna, to możesz zrobić ją w domu z produktów, które masz pod ręką. W dzisiejszym przykładzie będziemy mówić o czosnku i...

Chcesz złagodzić skutki cukrzycy, przygotuj ten napój

Cukrzyca jest chorobą, która jak już się pojawi to towarzyszy choremu przez jego całe życie. Niestety nie ma lekarstwa na tę chorobę. Istnieją tylko leki...

Umieść ząbek czosnku w ustach i ssij go przez 30 minut

Nie od dziś wiadomo,że czosnek posiada wiele korzystnych właściwości wpływających pozytywnie na nasz organizm, takie jak antybakteryjne, przeciwzapalne. Chińczycy już od wieków stosują czosnek jak cukierki, ssą ząbek czosnku przez 30...

Oto wszystkie zalety regularnego picia ciepłej wody

Jeśli codziennie wypijesz szklankę ciepłej wody, poprawi to krążenie krwi i pomoże w usuwaniu złogów tłuszczu i toksyn z organizmu. Czy wiesz, że prawie...

Ten niesamowity oczyszczający napój pomoże Ci spalić tłuszcz

Jeśli szukasz sposobu na obniżenie ciśnienia krwi, spalania tłuszczu, walki z cukrzycą i przyśpieszenia metabolizmu, napój ten jest prawdziwą okazją dla Ciebie. Nadal masz wątpliwości? Cóż, jedyne...

Zobacz dlaczego warto pić ciepłą wodę na czczo

Chociaż może to być nieco dziwne dla Ciebie na początku, że spożywanie ciepłej wody zapewni Ci wiele korzyści dla zdrowia. Wiele osób zaczyna dzień od filiżanki...

Chudnij bez ćwiczeń! Podczas siedzenia ten napój spala kalorie i topi złogi tłuszczu!

Ten przepis jest idealny dla wszystkich ludzi, którzy próbują stracić na wadze, ale nie mają wystarczająco dużo czasu na regularne rutynowe ćwiczenia albo nie...

Uwaga! To mydło powoduje raka piersi. Kliknij i zobacz!

Zwykle wielu z nas stosuje mydła w codziennej higienie naszej skóry. Problem w większości tych produktów polega na tym, że wiele z nich jest wytwarzanych z...

Stosuj to raz dziennie, a Twoja skóra będzie wyglądać jak u nastolatka

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że każda kobieta marzy o pięknej i młodej skórze bez zmarszczek. Botoks jest dobrze znany każdemu, ponieważ jest on używany przez...

Połóż to pod językiem przed snem, a już nigdy nie obudzisz się zmęczony!

Wielu z nas zna tę sytuację - budzik dzwoni rano i zamiast budzić się wypoczęci i szczęśliwi na nowy dzień, nie możemy wstać z...

Niedobór witaminy C – poznaj najczęstsze przyczyny, objawy i skutki

Najczęstszymi czynnikami ryzyka, które powodują niedobór witaminy C są: niewłaściwa dieta, alkoholizm, anoreksja, ciężkie choroby psychiczne, palenie tytoniu i dializa. Dlatego witamina C jest niezbędnym...

Obrzęk brzucha często mylony z otyłością. Zobacz jak się go pozbyć

Mieszanka cytryny i imbiru może pomóc w leczeniu problemów związanych z obrzękiem brzucha. Obrzęk brzucha jest bardzo nieprzyjemny, może prowadzić do wielu dyskomfortów. Imbir ma właściwości...

10 mało znanych powodów, aby jeść figi każdego dnia

Figa pochodzi z zachodniej Azji i Bliskiego Wschodu. Słynie z pysznego i niepowtarzalnego smaku i tekstury. To delikatność i słodycz fig sprawiają, że są...

Dwa składniki, które usuną toksyny i pasożyty z naszego ciała

Połączenie tych dwóch składników jest w stanie wyeliminować wszystkie pasożyty z ciała, a także tłuszcz zgromadzony w tętnicach i reszcie organizmu.  Dowiedz się, jak przygotować...

Jak usunąć kwas moczowy z organizmu i pozbyć się bólu stawów

Czy wiesz, że istnieje naturalne lekarstwo na bóle stawów, a dodatkowo eliminuje nadmiar kwasu moczowego w organizmie? Poniższy przepis na bardzo smaczny sok pomoże rozwiązać...

Lekarze są zdumieni! Ta receptura wzmacnia kolana i odnawia stawy!

Specjaliści przyznają, że zła postawa ciała jest głównym powodem problemów związanych ze stawami, nogami i plecami. Ignorowanie ich i bólu z nimi związanego może przyczynić się do...

Jadła ogórka każdego dnia, wszyscy zauważyli jak się zmieniła

Istnieje coraz więcej dowodów, że ogórki są pełne składników odżywczych, które mogą walczyć nawet z najbardziej niebezpiecznymi chorobami, w tym rakiem. To warzywo jest również przydatne w...

Namocz stopy w occie jabłkowym, a będziesz zaskoczona wynikami

Czujesz się zmęczony i na dodatek nie ma nikogo w pobliżu kto mógłby wymasować Ci stopy? W tym celu nie potrzebujesz niczego oprócz octu...

Oto jak cytryna i soda oczyszczona może uratować Twoje życie!

Naukowcy odkryli, że kombinacja soku z cytryny i sody oczyszczającej jest skuteczna w leczeniu kilku postaci raka nawet bardziej niż konwencjonalna chemioterapia. W ostatnich badaniach...

Sok z limonki i buraka na oczyszczenie wątroby i utratę masy ciała

Celem detoksykacji wątroby jest pozbycie się toksyn, które gromadzą się w niej każdego dnia. Uważa się, że toksyny gromadzą się w wątrobie przez spożywanie niezdrowych i...

Środek, który zatrzyma proces starzenia się naszego organizmu

Starzenie się organizmu to naturalny proces życiowy, który musi przejść każdy żyjący organizm. Każdy jednak szuka sposobu, aby wyeliminować przynajmniej niektóre jego skutki. W tym artykule...

Sprawdź co może się stać z twoim ciałem, jeśli często siedzisz ze skrzyżowanymi nogami

Zawsze staramy się dbać o Twoje zdrowie, dlatego chcielibyśmy pokazać Ci 5 powodów, dla których powinieneś unikać krzyżowania nóg. Może wywołać porażenie nerwowe Kiedy siedzisz ze...

Sztuczki, które pomogą Ci leczyć cukrzycę, ale twój lekarz ci ​​tego nie powie!

Cukrzyca jest bardzo poważnym stanem, który wymaga codziennej dawki leków, aby utrzymać ją pod kontrolą. Istnieją jednak alternatywne sposoby, które mogą pomóc osiągnąć ten sam...

Domowa maseczka na żylaki z aloesu i octu jabłkowego

Czy masz  żylaki  i chcesz się dowiedzieć, jak się ich pozbyć lub zmniejszyć ich widoczność? Bolesne i nieestetyczne żylaki są często spowodowane przez genetykę lub pewne codzienne nawyki i...

Starożytna receptura na choroby płuc, impotencję

Ta starożytna receptura powstała w klasztorze w Tybecie i jest bardzo korzystna w leczeniu wielu chorób. Jednakże, że jest ona bardzo silna, zalecane jest stosować ją raz...

Jeżeli zobaczysz TO na ziemniakach, wyrzuć je! To uratuje Ci życie

Czy jesteś świadomy, że każdego dnia możesz zjadać ziemniaki, które zawierają... Żywność, która zawiera toksyny jest bezpośrednio szkodliwa dla zdrowia. Efektem spożywania takiej żywności mogą by bardzo...

10 najlepszych ziół i przypraw poprawiających zdrowie serca

Serce jest mięśniowym organem, wielkości pięści. Pompuje krew przez sieć tętnic i żył zwaną układem sercowo-naczyniowym do reszty ciała. Ta krew dostarcza organizmowi tlenu i składników...

Meksykański lekarz odkrywa lek na ból stawów i regenerację kości

Z wiekiem ciało powoli zmienia swój wygląd i wydajność. Tak więc, gdy masz 40 lat nie będziesz w stanie robić rzeczy w taki sam...