Strona głównaZdrowieMaść , która przyniesie ukojenie przy bólu dolnej części pleców (lumbago)

Maść , która przyniesie ukojenie przy bólu dolnej części pleców (lumbago)

Ból dolnej części pleców znany również jako lumbago jest niewygodnym bólem w dolnej części pleców. Zwykle intensywnemu bólowi towarzyszy stan zapalny. Najczęstszą przyczyną jest pogorszenie się stanu mięśni spowodowane starzeniem się.


[toc]
W tym artykule podzielimy się przepisem na tanią i łatwą maść, którą możesz zrobić w domu w celu leczenia bólu dolnej części pleców.

Co to jest ból dolnej części pleców (lumbago)?

Zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą cierpieć z powodu tego bólu, który często pojawia się w wieku od 30 do 50 lat. Jest to ból zlokalizowany na wysokości nerek i jest jednym z najczęstszych powodów wizyty u lekarza i nieobecności w pracy.


Głównymi przyczynami tego bólu są zmiana położenia dysku lub zwyrodnienie kręgów, które pogarsza się z wiekiem.

Im jesteśmy starsi, tym słabsze są nasze kości, tym mniej jesteśmy zwinni i tym słabsze są nasze mięśnie. Jednocześnie dyski kręgosłupa tracą elastyczność i nie są tak dobrze chronione.

Jakie są przyczyny bólu dolnej części pleców?Lumbago ma wiele różnych przyczyn, często związanych z wiekiem. Osłabienie mięśni jest jedną z częstych przyczyn. Czasami ciężki wysiłek podnoszenia ciężkiego przedmiotu może powodować rozciąganie mięśni, co może powodować problemy z podnoszeniem przedmiotów, a nawet chodzeniem.

Czytaj także:  Sok z marchwi - skuteczne lekarstwo na alergie, bóle głowy

Inne warunki mogą z kolei powodować ból w dolnej części pleców:Zobacz też


  • Rwa kulszowa, która objawia się silnym bólem nogi, może powodować ból dolnej części pleców.
  • Choroba zwyrodnieniowa stawów w dolnej części pleców, gdzie znajdują się dyski kręgosłupa. Powoduje to stan zapalny, a także brak stabilności w dolnej części pleców. Ten stan powoduje ból, zapalenie i dyskomfort w dolnej części pleców. W wielu przypadkach może nawet powodować rwę kulszową.
  • Innymi częstymi przyczynami są złamania rdzenia kręgowego, osteoporoza, rak kręgosłupa, poślizgnięcie się dysku, infekcje nerek, kamienie nerkowe, problemy z narządami rozrodczymi kobiety lub problemy związane z ciążą.

Na szczęście maści mogą być bardzo skuteczne w leczeniu bólu dolnej części pleców w naturalny sposób.

Maść z arniki i oleju kokosowego

Wosk pszczeli

Ten składnik ma właściwości przeciwbólowe, które łagodzą ból spowodowany skręceniami lub innymi urazami mięśni. Ma również działanie przeciwzapalne i pomaga zmniejszyć obrzęk spowodowany urazami dzięki związkowi zwanemu Helenaliną.

Ze względu na swoje właściwości przeciwdrobnoustrojowe może łagodzić podrażnienia po nałożeniu na skórę.

Czytaj także:  Wypróbuj metody zalecaną przez dr Oz'a, żeby schudnąć

Arnika

Ma zdolność stymulowania krążenia krwi. Pomaga to leczyć siniaki i zmniejsza ryzyko ich wystąpienia.

Olej kokosowy


Nasycone tłuszcze w oleju kokosowym są bardzo łatwo wchłaniane przez organizm. Skład oleju kokosowego obejmuje kwas laurynowy, kwas palmitynowy, kwas mirystynowy, kwas oleinowy i kwas linolowy. Zawiera także żelazo oraz witaminy E i K, dzięki czemu jest fantastycznym składnikiem dla zdrowia.

Ponadto jest przeciwbakteryjny, przeciwgrzybiczy i przeciwbakteryjny. Stymuluje nawet układ odpornościowy i jest stosowany jako środek rozluźniający mięśnie.

Połączenie właściwości arniki i oleju kokosowego okazuje się być tanim i łatwym naturalnym rozwiązaniem w leczeniu bólu dolnej części pleców. Dodanie wosku pszczelego zapewni mu pewną spójność i pomoże w jego stosowaniu.

Składniki


  • 3 łyżki wosku pszczelego (45 g)
  • 1 łyżka oleju kokosowego (15 ml)
  • 2 łyżki oleju arnikowego (30 ml)

Przygotowanie

Podgrzej wosk pszczeli, po stopieniu umieść na małym ogniu i dodaj olej arnikowy i kokosowy. Wymieszaj wszystko, wyłącz ogrzewanie i pozostaw do ostygnięcia. Nakładaj na dotknięty obszar dwa razy dziennie.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły