Maść , która przyniesie ukojenie przy bólu dolnej części pleców (lumbago)

Ból dolnej części pleców znany również jako lumbago jest niewygodnym bólem w dolnej części pleców. Zwykle intensywnemu bólowi towarzyszy stan zapalny. Najczęstszą przyczyną jest pogorszenie się stanu mięśni spowodowane starzeniem się.


[toc]
W tym artykule podzielimy się przepisem na tanią i łatwą maść, którą możesz zrobić w domu w celu leczenia bólu dolnej części pleców.

Co to jest ból dolnej części pleców (lumbago)?

Zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą cierpieć z powodu tego bólu, który często pojawia się w wieku od 30 do 50 lat. Jest to ból zlokalizowany na wysokości nerek i jest jednym z najczęstszych powodów wizyty u lekarza i nieobecności w pracy.

Głównymi przyczynami tego bólu są zmiana położenia dysku lub zwyrodnienie kręgów, które pogarsza się z wiekiem.

Im jesteśmy starsi, tym słabsze są nasze kości, tym mniej jesteśmy zwinni i tym słabsze są nasze mięśnie. Jednocześnie dyski kręgosłupa tracą elastyczność i nie są tak dobrze chronione.

Jakie są przyczyny bólu dolnej części pleców?

Lumbago ma wiele różnych przyczyn, często związanych z wiekiem. Osłabienie mięśni jest jedną z częstych przyczyn. Czasami ciężki wysiłek podnoszenia ciężkiego przedmiotu może powodować rozciąganie mięśni, co może powodować problemy z podnoszeniem przedmiotów, a nawet chodzeniem.

Inne warunki mogą z kolei powodować ból w dolnej części pleców:

  • Rwa kulszowa, która objawia się silnym bólem nogi, może powodować ból dolnej części pleców.
  • Choroba zwyrodnieniowa stawów w dolnej części pleców, gdzie znajdują się dyski kręgosłupa. Powoduje to stan zapalny, a także brak stabilności w dolnej części pleców. Ten stan powoduje ból, zapalenie i dyskomfort w dolnej części pleców. W wielu przypadkach może nawet powodować rwę kulszową.
  • Innymi częstymi przyczynami są złamania rdzenia kręgowego, osteoporoza, rak kręgosłupa, poślizgnięcie się dysku, infekcje nerek, kamienie nerkowe, problemy z narządami rozrodczymi kobiety lub problemy związane z ciążą.

Na szczęście maści mogą być bardzo skuteczne w leczeniu bólu dolnej części pleców w naturalny sposób.

Maść z arniki i oleju kokosowego

Wosk pszczeli

Ten składnik ma właściwości przeciwbólowe, które łagodzą ból spowodowany skręceniami lub innymi urazami mięśni. Ma również działanie przeciwzapalne i pomaga zmniejszyć obrzęk spowodowany urazami dzięki związkowi zwanemu Helenaliną.

Ze względu na swoje właściwości przeciwdrobnoustrojowe może łagodzić podrażnienia po nałożeniu na skórę.

Arnika

Ma zdolność stymulowania krążenia krwi. Pomaga to leczyć siniaki i zmniejsza ryzyko ich wystąpienia.

Olej kokosowy

Nasycone tłuszcze w oleju kokosowym są bardzo łatwo wchłaniane przez organizm. Skład oleju kokosowego obejmuje kwas laurynowy, kwas palmitynowy, kwas mirystynowy, kwas oleinowy i kwas linolowy. Zawiera także żelazo oraz witaminy E i K, dzięki czemu jest fantastycznym składnikiem dla zdrowia.

Ponadto jest przeciwbakteryjny, przeciwgrzybiczy i przeciwbakteryjny. Stymuluje nawet układ odpornościowy i jest stosowany jako środek rozluźniający mięśnie.

Połączenie właściwości arniki i oleju kokosowego okazuje się być tanim i łatwym naturalnym rozwiązaniem w leczeniu bólu dolnej części pleców. Dodanie wosku pszczelego zapewni mu pewną spójność i pomoże w jego stosowaniu.

Składniki

  • 3 łyżki wosku pszczelego (45 g)
  • 1 łyżka oleju kokosowego (15 ml)
  • 2 łyżki oleju arnikowego (30 ml)

Przygotowanie

Podgrzej wosk pszczeli, po stopieniu umieść na małym ogniu i dodaj olej arnikowy i kokosowy. Wymieszaj wszystko, wyłącz ogrzewanie i pozostaw do ostygnięcia. Nakładaj na dotknięty obszar dwa razy dziennie.