Strona głównaZdrowieCzym jest neuropatia? Jakie ma objawy, przyczyny, jak uzyskać leczenie?

Czym jest neuropatia? Jakie ma objawy, przyczyny, jak uzyskać leczenie?

Neuropatia lub uszkodzenie nerwów może wynikać z wielu różnych chorób, takich jak cukrzyca, a nawet z terapii takich jak chemioterapia.

[toc]

Co to jest neuropatia?

- Advertisement -

W rzeczywistości neuropatia, która jest czasami określana jako neuropatia obwodowa nie jest pojedynczą chorobą, ale raczej terminem używanym do opisania szeregu problemów zdrowotnych obejmujących uszkodzenie nerwów obwodowych, jak również objawów tych problemów.

Podczas gdy grupa warunków jest nieodwracalna możesz podjąć kroki, aby pomóc w zapobieganiu neuropatii lub zarządzaniu nią poprzez dietę, styl życia i leczenie.

Dzięki informacjom zamieszczonym w tym obszernym artykule możesz wspólnie z lekarzem pierwszego kontaktu opracować plan, który najlepiej Ci odpowiada.

[su_divider divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Jakie są objawy neuropatii?

Objawy neuropatii ostatecznie zależą od przyczyny i osoby, ale mogą obejmować czasowe lub trwałe drętwienie, uczucie mrowienia lub pieczenia, zwiększona wrażliwość na dotyk, ból, osłabienie mięśni, paraliż, dysfunkcja w narządach lub gruczołach i upośledzenie oddawania moczu i funkcji seksualnych.

Aby zrozumieć, jak działa neuropatia w organizmie ważne jest, aby wiedzieć, że układ nerwowy dzieli się na dwie części: centralny układ nerwowy – mózg i rdzeń kręgowy oraz obwodowy układ nerwowy, który przekazuje komunikaty między ośrodkowym układem nerwowym, a resztą ciała.

Z kolei obwodowy układ nerwowy jest podzielony na dobrowolny lub somatyczny – system nerwowy, kontrolujący wszystkie funkcje, o których jesteśmy świadomi i który może świadomie kontrolować ruchy kończyn i mimowolne lub autonomiczne procesy regulacyjne systemu nerwowego, takie jak bicie serca, oddychanie i trawienie.

Uszkodzenie lub zaburzenie zarówno dobrowolnych, jak i mimowolnych nerwów obwodowych może być zaangażowane w neuropatię. Może to mieć wpływ na nerwy czuciowe i ruchowe.

[su_divider divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Jakie są przyczyny neuropatii i jak powszechny jest stan?

Szacuje się, że 20 milionów ludzi ma jakąś postać neuropatii, a powiązane czynniki ryzyka różnią się od cukrzycy i  chemioterapii do stanów autoimmunologicznych.

Jakie są czynniki ryzyka związane z neuropatią?

Najczęstszym rodzajem neuropatii jest neuropatia obwodowa cukrzycowa, która dotyka osoby z cukrzycą o źle kontrolowanym stężeniu cukru we krwi  i stanowi około 60% wszystkich osób z neuropatią.

Drugą co do wielkości grupą cierpiących na neuropatię są osoby, dla których nie zidentyfikowano żadnej przyczyny – 23 % i dlatego ich stan jest określany jako idiopatyczna neuropatia obwodowa.

Chemioterapeutyczna neuropatia obwodowa dotyka 10 procent ludzi z neuropatią.

HIV / AIDS wiąże się z 2% wszystkich przypadków neuropatii, które mogą być spowodowane działaniem ludzkiego wirusa upośledzenia odporności lub  lekami stosowanymi do jego leczenia.

Inne rodzaje neuropatii stanowią pozostałe 5% przypadków, na przykład spowodowane innymi zaburzeniami metabolicznymi, takimi jak hipoglikemia lub niewydolność nerek, choroby autoimmunologiczne, takie jak celiakia, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, sarkoidoza,  zespół Sjögrena i zespół Guillain-Barré

Co dokładnie powoduje neuropatię?

Uszkodzenie nerwów może się zdarzyć na wiele różnych sposobów, wpływając na aksony nerwowe (wzdłuż których impulsy są kierowane do innych komórek), osłonkę mielinową (która obejmuje i chroni akson) lub kombinację obu. Wykonanie badania elektrodiagnostycznego może pomóc lekarzowi określić rodzaj obrażeń.

Częstość występowania neuropatii w ogólnej populacji wynosi 2,4%. Jednak częstość występowania zwiększa się wraz z wiekiem z powodu rosnącej liczby chorób przewlekłych.

[su_divider divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Co to jest polineuropatia i jakie są inne typy neuropatii?

Gdy neuropatia powoduje uszkodzenie tylko jednego nerwu nazywana jest mononeuropatią. Ale najczęściej zdarza się to w przypadku wielu nerwów, a kiedy tak się dzieje, lekarze określają uszkodzenie nerwów jako polineuropatię.

Objawy polineuropatii zależą od tego, czy w grę wchodzą nerwy autonomiczne, czuciowe czy ruchowe – lub ich kombinacja. Autonomiczne uszkodzenie nerwów może wpływać na funkcje organizmu lub ciśnienie krwi, a nawet powodować objawy żołądkowo-jelitowe. Uszkodzenie nerwów czuciowych może wpływać na odczucia i poczucie równowagi, podczas gdy uszkodzenie nerwów ruchowych może wpływać na ruch i odruchy. Kiedy zaangażowane są zarówno nerwy czuciowe, jak i ruchowe, stan ten określany jest jako polineuropatia czuciowo-ruchowa, w której uszkodzenie zachodzi w całym ciele na komórki nerwowe, włókna (aksony) i pokrycia (osłonki mielinowe).

Dystalna symetryczna polineuropatia jest powszechnym typem polineuropatii i najbardziej rozpowszechnionym wśród osób z cukrzycą. W tej postaci polineuropatii, pierwszym uszkodzeniem włókien nerwowych są te, które są najbardziej odległe od centralnego układu nerwowego, z objawami, takimi jak ból i drętwienie, odczuwanymi symetrycznie w stopach, a następnie przemieszczanie się w górę nóg w miarę postępu stanu. W końcu mogą się również zaangażować kończyny górne.

[su_divider divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Co to jest ból neuropatyczny i jakie są jego objawy i przyczyny?

Ból neuropatyczny może rozwinąć się, gdy nerwy somatycznego układu nerwowego ulegną uszkodzeniu i przesyłają sygnały czuciowe do centralnego układu nerwowego w zmieniony i nieuporządkowany sposób. Szacuje się, że dotyczy 7 do 10 procent ogólnej populacji na całym świecie.

Typowe stany związane z obwodowym bólem neuropatycznym obejmują neuralgię popółpaścową (powikłanie półpaśca, znanego również jako półpasiec ), neuralgię nerwu trójdzielnego (ból z nerwu przenoszącego sygnały z twarzy do mózgu), neuropatię cukrzycową, obwodową neuropatię czuciową związaną z HIV, trąd i ból zranienia nerwów obwodowych.

[su_divider divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Jakie terapie i leczenie mogą zaoferować ulgę od neuropatii?

Leki mogą łagodzić objawy bólowe, a także poprawiać sen i jakość życia, ale nie będą odwracać ani leczyć neuropatii.

Powszechne leki dostępne bez recepty, do których ludzie sięgają po łagodny do umiarkowanego ból neuropatyczny, obejmują:

  • Tylenol (acetaminofen),
  • niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak Advil (ibuprofen) i Aleve (naproksen).

[su_divider divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Jakie są możliwe komplikacje neuropatii?

Wiele powikłań związanych z neuropatią wynika z utraty czucia. Problem z utratą czucia z neuropatii niekoniecznie jest początkowym urazem. Przeciwnie to wynikająca z tego infekcja – szczególny problem wśród osób chorych na cukrzycę. Jeśli jest to miejsce, w którym odczuwa się słabsze czucie w stopach mogą pojawić się obszary zwiększonego ciśnienia. To może powodować owrzodzenie lub wrzody. Owrzodzenia mogą ulec zakażeniu, ponieważ są otwartymi ranami, które mogą również przejść do infekcji kości. Niestety stan te zwykle wymaga amputacji, jeśli postępuje do tego momentu.

[su_divider divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Jaki jest najlepszy sposób ćwiczeń, gdy masz neuropatię?

Sprawienie by kondycja była częścią Twojego rutyny może pomóc w rozwiązaniu problemu osłabienia mięśni, a także zmniejszyć ból. U osób z neuropatią cukrzycową regularne ćwiczenia mogą również pomóc obniżyć wysoki poziom cukru we krwi (hiperglikemia) .


Czy wiesz co się dzieje kiedy pijesz wodę z miodem na pusty żołądek?

Prawdopodobnie znasz zalety regularnego spożycia miodu, ale czy wiesz, co się dzieje, gdy pijesz wodę z miodem na pusty żołądek? To jest najlepsze co możesz...

Poznaj korzyści i zaskakujące efekty spania nago

Spanie jest jednym z najważniejszych czynników dla naszego zdrowia. Brak snu może być szkodliwy dla naszego organizmu. Czy wiesz, że śpiąc nago zapewniasz sobie jeszcze więcej...

To warzywo naprawi wszystko, co złe w twoim ciele!

Burak jest jednym z najzdrowszych warzyw na Ziemi, ponieważ zapewnia silne właściwości lecznicze i łagodzi wiele dolegliwości zdrowotnych. Jego czerwony kolor pochodzi z antocyjanów,...

Lekarze są zdumieni! Ta receptura wzmacnia kolana i odnawia stawy!

Specjaliści przyznają, że zła postawa ciała jest głównym powodem problemów związanych ze stawami, nogami i plecami. Ignorowanie ich i bólu z nimi związanego może przyczynić się do...

Namocz orzechy przed jedzeniem i popraw swoje trawienie

Kwas fitynowy w orzechach i ziarnach jest częścią ich mechanizmu obronnego, który umożliwia im dojrzewanie do pełnej dojrzałości i chroni je przed drapieżnikami. W...

Zakrzepica żył głębokich czym się objawia i jak ją leczyć?

Zastanawiasz się co to jest zakrzepica żył głębokich? W tym artykule znajdziesz szczegółowe informacje na temat zakrzepicy żył głębokich, w tym jej przyczyny, objawy...

Potężna mieszanka do picia rano i wieczorem dla stabilnej utraty wagi

Powszechnym błędem jest przekonanie, że odchudzanie polega na głodzeniu i ćwiczeniach. W rzeczywistości chodzi o przyjęcie zdrowego stylu życia, który obejmuje dobrze zbilansowaną dietę i...

8 napojów przeciwnowotworowych

Rak jest poważną chorobą, która może dotknąć każdego. O ile nam wiadomo, jest to spowodowane różnymi czynnikami, od genów po styl życia. Wraz z upływem czasu...

Dzięki tej recepturze Twoje włosy będą rosły jak szalone

Słaba jakość włosów jest częstym problemem kosmetycznym u wielu kobiet. Jeśli tęsknisz za błyszczącymi, silnymi i zdrowymi włosami dobrze trafiłaś! Wiele kobiet doświadczyło nadzwyczajnych korzyści z...

Wymieszaj kurkumę, imbir, mleko kokosowe i wypij przed snem! Wyniki z rana Cię zaskoczą!

Wzdęcia i rozstrój żołądka są obecnie częstymi problemami zdrowotnymi. Może to być szczególnie intensywne przed snem. Złe trawienie przed snem jest często powodowane refluksem, zgagą lub...

Nie używaj imbiru, jeśli masz którykolwiek z tych problemów zdrowotnych!

Możesz przeczytać wiele artykułów na temat różnych korzyści zdrowotnych imbiru. Czy wiesz jednak, że osoby o określonych warunkach, problemach zdrowotnych powinny unikać spożywania tej...

Kamienie żółciowe: objawy, przyczyny, leczenie i dieta

Kamienie żółciowe mogą blokować przewód żółciowy i powodować bóle brzucha.Dowiedz się, jak rozpoznać objawy i jakie są opcje leczenia. Kamienie żółciowe co to jest? Twój pęcherzyk żółciowy jest małym...

Mefedron: działanie, skutki uboczne. Co to jest?

Mefedron jest lekiem psychoaktywnym, który tymczasowo poprawia funkcje umysłowe, funkcje fizyczne lub jedno i drugie. Jest syntetycznym stymulantem i nie należy go mylić z metadonem, który...

Złote mleko – napój, który może zmienić Twoje życie

Złote mleko - znane również jako mleko z kurkumy - to gorący indyjski napój z mlekiem i różnymi przyprawami. Może być przygotowane z mlekiem krowim lub mlekiem roślinnym zgodnie z gustami danej...

Spożywaj te 3 składniki, aby zapobiec chorobom nowotworowym

Amerykański lekarz, Carolyn Anderson przedstawił społeczeństwu bardzo prostą receptę, która może zapobiec chorobom nowotworowym. Jest to mieszanka trzech łatwo dostępnych składników. To odkrycie dr Andersen stworzył na...

Sok z buraka – przepis i właściwości. Efekty po 7 dniach picia soku z buraka.

Sok z buraków to nadchodzący trend zdrowotny. Sok z buraków ma wiele zalet, w tym obniża ciśnienie krwi, zapobiega nowotworom, wspomaga wątrobę i wiele...

Przeciwnowotworowy, przeciwzapalny purpurowy eliksir, który wzmocni układ trawienny

Kluczem do zmniejszenia stanu zapalnego w ciele jest leczenie jelit poprzez unikanie pokarmów powodujących stany zapalne. Zastąp je pokarmami o silnych właściwościach przeciwzapalnych i...

Kobiety z dużymi pupami są zdrowsze i mądrzejsze

Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego wykazały, że kobiety z większymi pupami są inteligentniejsze i mniej podatne na przewlekłe choroby niż kobiety...

Ten napój wyeliminuje ból kolan i stawów w zaledwie kilka dni!

Bez wątpienia kolana to jedne z najbardziej skomplikowanych stawów w ludzkim ciele. W rzeczywistości te stawy zapewniają prawidłową postawę ciała i ruchy nóg, co obejmuje...

Nie ignoruj ​​tych 9 objawów niedoboru witaminy D

Witamina D lub tak zwana „witamina kostna” odgrywa ważną rolę we wzroście kości i mięśni. Nie oznacza to jednak, że tylko kości i mięśnie...

Naturalne produkty, dzięki którym uzyskasz czystą skórę

Jeśli masz plamy na twarzy lub oznaki starzenia i chcesz spróbować domowej roboty leczenia ten artykuł jest dla Ciebie. Zasugerujemy najlepsze naturalne produkty do oczyszczania skóry. Najlepsze jest...

Lekarze są zaskoczeni! Cynamon okazuje się być naturalnym zastępcą insuliny!

Cynamon jest bardzo potężną rośliną ze względu na zróżnicowane właściwości i korzyści dla naszego zdrowia. W ostatnich czasach zachwycił nawet lekarzy, gdyż okazało się:...

Herbata z brzozy – naturalne lekarstwo na kamienie nerkowe

Ta wspaniała herbata z brzozy oferuje naturalne właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwpasożytnicze, które pomagają organizmowi szybko i efektywnie pokonać infekcję. Redukuje negatywne efekt, który spowodowane są...

Problemy na twarzy wskazują na problemy ze zdrowiem!

Według starożytnej medycyny chińskiej to Twoja skóra wykazuje pierwsze oznaki problemów zdrowotnych i chorób związanych z danymi narządami. Jednym ze sposobów poznania tego jaka...

Ból barku może być nawet oznaką zawału serca lub udaru

Podczas uprawiania sportu lub innego wysiłku fizycznego możemy również zranić ramiona. Można także śmiało powiedzieć, że niektóre choroby mogą również powodować ból barku. Należą do nich...

Nie należy tego robić, jeśli masz krew typu O jeśli chcesz zdrowo żyć

Osoby z tym typem krwi mają niezwykle istotną rolę w społeczeństwie. Są jednocześnie dokładni i produktywni, ale kiedy doświadczają stresu, ludzie z tą grupą krwi stają się...

Wspaniały napój przyśpieszający odchudzanie i dodający energii

Kapusta jest jednym z najpotężniejszych produktów , który z pewnością powinnaś dodać do swojej diety. Ma silne działanie przeciwutleniające, przeciwrakowe i przeciwbakteryjne, zwłaszcza jeśli jest spożywana...

Mikstura, która obniża wysokie ciśnienie krwi i poziom cholesterolu

W dzisiejszych czasach spożywamy coraz więcej fast foodów, które niosą ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych. Takich jak wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i otyłość. Miliardy ludzi na całym...

9 znaków, że zmęczenie nadnerczy jest przyczyną problemów ze snem i bólem stawów

Zmęczenie nadnerczy jest stanem, w którym nadnercza nie są w stanie wytwarzać potrzebnych ilości hormonów w wyniku przewlekłego stresu lub infekcji. Ludzie, którzy doświadczają...

Przygotuj idealną wodę z imbirem do leczenia bólu stawów i mięśni

Imbir jest używany od lat, głównie ze względu na jego potężne właściwości lecznicze. Jest bogaty w witaminy A, C i E, a także minerały takie...

Pij ten sok przed posiłkiem, a pozbędziesz się kwasu moczowego

Nie od dziś wiadomo, że kwas moczowy to główna przyczyna choroby jaką jest zapalenie stawów, poniżej dowiecie się w jaki szybki i prosty sposób...

Sekretna broń, która pomoże Ci schudnąć nawet 5 kg w zaledwie 2 dni!

To super zdrowe zioło jest często stosowane w wielu różnych kuchniach na całym świecie. Ilość pietruszki, która dodawana jest do potrwa nie wystarczy, aby rozpocząć...

Masz wysoki cholesterol, rozwiążesz ten problem spożywając ten lek.

Po wielu badaniach przeprowadzonych na cały, świecie okazało się, że w naszym organizmie występują 2 rodzaje cholesterolu i nie zawsze jest on zły. Oznacza to,...

Pożegnaj się z 8 kg toksyn z tym napojem w zaledwie 14 dni

Okrężnica odgrywa ważną rolę w twoim ciele, stymuluje układ trawienny, utrzymuje równowagę wodną w organizmie i reguluje układ odpornościowy. Jej główną funkcją jest usuwanie...

Czy cierpisz na ból kolan? Nie musisz od razu sięgać po leki, to działa najlepiej!

Ból kolan jest niewątpliwie bardzo nieprzyjemny i najczęściej spowodowany jest defektem budowy kości. Ludzie często sięgają po apteczne środki tłumiące w przypadku nieprzyjemnego bólu, ale...

5 powodów, aby jeść papaję, jeśli jesteś diabetykiem

Istnieje wiele mitów dotyczących tego, czy powinieneś jeść papaję, jeśli masz cukrzycę. Wiele osób zdecydowało się na bezpośrednie wyeliminowanie jej ze swojej diety, ponieważ wierzy, że jedzenie...

Egzema: objawy, leczenie, domowe środki zaradcze

Egzema (atopowe zapalenie skóry) to stan, który powoduje, że twoja skóra staje się czerwona i swędząca. Jest powszechny u dzieci, ale może wystąpić w każdym...

To jest powód, dla którego codziennie należy jeść grykę

Wbrew powszechnemu przekonaniu gryka nie jest ziarnem zbóż, lecz raczej owocem, który jest ściśle związany z rabarbarem i szczawiem. To sprawia, że ​​jest doskonałym...

Naturalne lekarstwo na usuwanie bólu w kręgosłupie, nogach i plecach

Czy cierpisz na ból pleców i ból w nogach? Zwykle jest to spowodowane zbyt długim siedzeniem lub trudnym wysiłkiem fizycznym.  Nie powinieneś się martwić, ponieważ istnieje...

Naturalny środek na bóle menstruacyjne lepszy niż jakakolwiek tabletka

Nie warto spożywać tabletek kiedy można je zastąpić czymś innym. Z pomocą w tym przypadku przychodzi nam tradycyjna medycyna, która w sposób naturalny może...

5 powodów dlaczego należy jeść pomidory każdego dnia!

Pomidory są głównym składnikiem, który znajduje zastosowanie w wielu recepturach i daniach, a ich kolor zachęca nas do ich spożywania. Poniżej znajdziecie najważniejsze fakty, dlaczego pomidory powinny znaleźć...

Jak pozbyć się anginy w krótkim czasie i bez stosowania antybiotyków

Rozpoczął się okres, w którym wielu z nas cierpi z powodu anginy. Czy wiesz, że ten stan nie jest tylko efektem wpływu pogody na nasz...

Jak usunąć kwas moczowy z organizmu i pozbyć się bólu stawów

Czy wiesz, że istnieje naturalne lekarstwo na bóle stawów, a dodatkowo eliminuje nadmiar kwasu moczowego w organizmie? Poniższy przepis na bardzo smaczny sok pomoże rozwiązać...

Oczyść tętnice, zapobiegnij zawałowi serca i udarowi mózgu

Z biegiem czasu dieta bogata w przetworzoną żywność może podnieść poziom cholesterolu, czego skutkiem może miażdżyca, złogi tłuszczu, które odkładają się w tętnicach, zwężając...

Pozbądź się tzw. oponki pijąc ten znakomity napój przez 5 dni

Może wydawać się to niewiarygodne, ale jest to najprostszy i najbardziej skuteczny sposób, aby stracić 3 kg w mniej niż tydzień, bez głodzenia się...

12 złych nawyków, które poważnie szkodzą układowi odpornościowemu

Układ odpornościowy jest jednym z najważniejszych mechanizmów obronnych organizmu. Chroni organizm przed różnymi mikroorganizmami, które mogą powodować różne infekcje i choroby. Kiedy twój układ odpornościowy...

Żucie jedzenia: czy 32 naprawdę jest magiczną liczbą?

Dokładne żucie jedzenia pozwala wchłonąć z niego więcej składników odżywczych i pomaga utrzymać idealną wagę. Co nam daje żucie jedzenia? Kiedy myślisz o jedzeniu możesz pomyśleć...

Potężny napój, który usunie nadmiar kilogramów, oczyści organizm

Ten wspaniały napój pomoże Ci pozbyć się zbędnych kilogramów, dodatkowo dostarczając potrzebnej energii i odtruwając najważniejsze narządy w organizmie przyśpieszy metabolizm, co głównie przyczynia się do zmniejszenia masy ciała. Połączenie...

To się stanie z twoim ciałem kiedy będziesz jeść 3 jajka dziennie

W dzisiejszych czasach wiele osób usuwa produkty pochodzenia zwierzęcego i nabiał ze swojej diety. Gdyż pragną ściśle przestrzegać diety wegańskiej, a nie zdają sobie sprawy z faktu, że...

Wspaniały napój, który leczy ból stawów i kości

Zdrowe stawy i kości szczególnie te w nogach to bardzo ważne elementy naszego ciała, które przyczyniają się do równowagi całego organizmu. Pozwalają one nam chodzić, skakać i stać. Z...

Bananowy shake – schudnij szybko i bez wysiłku

Bananowy Shake służy jako zamiennik jednego dziennego posiłku i co najważniejsze jego przygotowanie nie zajmie Ci dużo czasu. Ten wspaniały napój dostarczy Twojemu organizmowi odpowiednich składników...

Pandan amarylkolistny: skuteczne lekarstwo na objawy zapalenia stawów

Pandanus amaryllifolius to roślina tropikalna, która pochodzi z Azji. Jest także pospolitą rośliną w niektórych tropikalnych częściach Australii, ale jest najbardziej obecna w tradycyjnych...

Jak uzdrowić nerki naturalnie za pomocą sody oczyszczonej

Bez wątpienia soda oczyszczona ma wiele zastosowań w całym domu. Ale ten powszechny składnik gospodarstwa domowego jest również bardzo korzystny na wiele problemów zdrowotnych. Wodorowęglan sodu...

Codziennie żuj czosnek przez 3 minuty, a wynik Cię zaskoczy

Chociaż wielu uważa, że ​​codzienne spożywanie czosnku jest wspaniałym rozwiązaniem do polepszenia zdrowia, niektóre badania potwierdziły, że wystarczy żucie czosnku codziennie przez 3 minuty, aby aktywne...

8 oznak i objawów niedoboru potasu (hipokaliemia)

Niedobór potasu pojawia się, gdy twoje ciało nagle traci dużo płynów. Typowe przyczyny to przewlekłe wymioty, biegunka, nadmierne pocenie się i utrata krwi. Potas jest...

Mikstura, która usunie tłuszcz i toksyny oraz obniży ciśnienie krwi

Udowodniono, że ten napój usuwa nadmiar wody, tłuszczu z organizmu, oczyszcza krew i całe ciało z toksyn! W miarę upływu lat procesy w naszym organizmie...

Co powoduje zatrzymywanie wody w organizmie i jak tego unikać?

Czy twoje stopy, kostki, dłonie lub nogi są często spuchnięte? Dzieje się tak z powodu zatrzymywania wody, stanu zwanego obrzękiem. Charakteryzuje się nagromadzeniem płynów...

Jesteś miłośnikiem bananów, przeczytaj te 10 szokujących faktów

Banany są najbardziej popularnym owocem na świecie. Są bogate w witaminy i minerały, a co najważniejsze są bardzo pyszne. Wykazują one liczne korzyści zdrowotne...

Efekty uboczne imbiru i kto nie powinien go spożywać

Pomimo tego, że jest jednym z najbardziej korzystnych dla zdrowia korzeni na planecie, imbir może również wywoływać szereg skutków ubocznych, szczególnie jeśli jest spożywany...

Pozbądź się bólu gardła i zapalenia migdałków w czasie krótszym niż 5 godzin!

Ból gardła i zapalenie migdałków są częstymi objawami zapalenia gardła, które mogą być wynikiem infekcji wirusowych lub bakteryjnych.  Mimo, że stan ten często leczy się...

Super mocny lek poprawiający zdrowie kości i stawów

Ludzie, którzy mają do czynienia z bólem kości i stawów powinno rozwiązać ten problem tak szybko jak to będzie możliwe, ponieważ nie leczenie tego...

Usuń kaszel naturalnie za pomocą tych 5 domowych środków wykrztuśnych

Poznaj wykrztuśne leki, których właściwości pomagają usunąć wydzieliny oskrzelowe  gromadzące się w drogach oddechowych. Są często stosowane w leczeniu kaszlu, przeziębienia i innych stanów układu oddechowego,...