Strona głównaZdrowiePrzestań jeść te pokarmy jeśli masz wysokie ciśnienie krwi

Przestań jeść te pokarmy jeśli masz wysokie ciśnienie krwi

Wysokie ciśnienie krwi? Jeden z najczęstszych problemów na jakie cierpi co trzeci dorosły. Prawdopodobnie masz w rodzinie kogoś kto cierpi na nadciśnienie. Obecnie stan ten zyskał dużą popularność, a liczba osób cierpiących na niego gwałtownie rośnie.

Niestety ludzie mogą mieć wysokie ciśnienie krwi przez lata bez żadnych objawów. Nawet bez objawów niekontrolowane wysokie ciśnienie krwi może powodować poważne problemy zdrowotne, takie jak udar i zawał serca.

Co wywołuje nadciśnienie?

Niskie spożycie owoców, warzyw i potasu oraz wysokie spożycie sodu mogą prowadzić do wystąpienia tego stanu zdrowia. W przypadku nadciśnienia należy stosować dietę ubogą w tłuszcze i sód, a także unikać następujących pokarmów:

1. Cukier

Możesz powiązać nadmierne spożycie cukru z przyrostem masy ciała i otyłością, ale ma to znaczący wpływ na ciśnienie krwi.

Cukier przyczynia się do otyłości, a wysokie ciśnienie krwi jest częstszym schorzeniem u osób z nadwagą i otyłością. Według American Heart Association kobiety powinny ograniczyć spożycie cukru do 24 g lub 6 łyżeczek dziennie. Mężczyźni powinni spożywać nie więcej niż 36 g lub 9 łyżeczek dziennie.

2. Pikle

Ogórki mają niski poziom kalorii i tłuszczu, ale są obciążone witaminą K, ważną witaminą, która wspomaga krzepnięcie krwi po urazie. Niestety marynaty zawierają dużo sodu.

Jedna pojedyncza marynata zawiera ponad 570 mg sodu lub 1/3 zalecanej dziennej dawki. Dlatego jeśli masz nadciśnienie unikaj konsumowania pikli.

3. Przetworzone produkty

Przetworzone wędliny są bogate w sód. Są przyprawione i zakonserwowane dużą ilością soli. 1 kilogram tych mięs zawiera 600 mg sodu.

Jeśli dodasz chleb, ser, pikle i przyprawy możesz szybko uwięzić się w bombie sodowej.

4. Makaron Raman

Ten makaron jest szybki w przygotowaniu i niedrogi. Nie jest jednak idealnym rozwiązaniem ze względu na brak zdrowych składników odżywczych i składników.

Opakowanie makaronu raman zawiera 6 g tłuszczów nasyconych, 14 g tłuszczu i 1731 g sodu. Ta ilość jest o 70% większa niż zalecana dzienna dawka.

5. Kawa

Kawa może być kolejnym składnikiem, którego należy unikać jeśli cierpisz na nadciśnienie. Ta pyszna poranna przyjemność może spowodować natychmiastowy wzrost ciśnienia krwi.

Wraz z kawą każdy napój zawierający kofeinę, taki jak napój gazowany lub herbata może znacznie zwiększyć ciśnienie krwi.

Zobacz Też: