Śmierdzące stopy – niezawodne sposoby na przykry zapach stóp

Bromodoza, czyli śmierdzące stopy jest bardzo częstym stanem medycznym. Jest to spowodowane gromadzeniem się potu, co powoduje rozwój bakterii na skórze. Te bakterie powodują nieprzyjemne zapachy.

Zakażenia grzybicze, takie jak stopa sportowca mogą również prowadzić do bromodozy. Dobrą wiadomością jest to, że bromodoza jest łatwa, szybka i niedroga w leczeniu.

Zabiegi domowe na śmierdzące stopy

Te wskazówki mogą pomóc w zmniejszeniu nieprzyjemnego zapachu stóp. Kluczem jest upewnienie się, że stosujesz je regularnie i ostrożnie.

– utrzymuj stopy w czystości i…

 • Użyj łagodnego mydła i szczotki do szorowania, aby myć stopy co najmniej raz dziennie. Najlepszym momentem na to jest poranny lub wieczorny prysznic. Po umyciu ważne jest, aby całkowicie wysuszyć stopy. Zwróć szczególną uwagę, aby wytrzeć dobrze między palcami, gdzie każda wilgoć może z łatwością spowodować rozwój bakterii.
 • Dbaj o paznokcie u nóg, aby były krótkie i regularnie je myj.
 • Zdejmij twardą, martwą skórę ze stóp za pomocą pilnika nożnego. Twarda skóra staje się rozmoczona i miękka, gdy jest mokra, tworząc miejsce, w którym bakterie lubią żyć.
 • Zmieniaj skarpetki przynajmniej raz dziennie. Jeśli jesteś w gorącym otoczeniu, ćwicząc lub w jakiejkolwiek innej sytuacji, w której stopy mogą się pocić, powinieneś częściej zmieniać skarpetki.
 • Miej dwie pary butów, które zamiennie nosisz co drugi dzień. Pozwala to każdej parze dokładnie wyschnąć z potu, wilgoci przez cały dzień przed ponownym założeniem. Możesz usunąć wkładki z butów, aby pomóc im wyschnąć. Mokre buty pozwalają bakteriom szybciej rozmnażać się na stopach.
 • Wybierz skarpetki, które absorbują wilgoć. Należą do nich grube, miękkie skarpety wykonane z włókien naturalnych lub skarpety sportowe.
 • Noś sandały z odkrytymi palcami w ciepłe dni i chodź boso w pomieszczeniu, gdy jest to odpowiednie, aby stopy pozostały suche.
 • Unikaj butów, które są ciasne lub mogą zatrzymywać wilgoć.
 • Użyj bawełnianej kuleczki, aby co wieczór nanieść na stopę niewielką ilość alkoholu. Pomoże to wysuszyć stopy. Unikaj nakładania go na pęknięcia skóry.
 • Włóż medyczne wkładki dezodorujące do butów.
 • Jeśli chcesz szybko pozbyć się śmierdzących stóp bezpieczne jest stosowanie antyperspirantów lub dezodorantów w aerozolu.
 • Wypróbuj różne rodzaje mydeł przeciwgrzybiczych i antybakteryjnych, aż znajdziesz takie, który najlepiej Ci odpowiada.

– wróć uwagę na skarpetki i buty

– udaj się do lekarza

Zabiegi domowe zazwyczaj pomagają zmniejszyć lub wyeliminować śmierdzące stopy. Jeśli jednak zabiegi w domu nie pomagają złagodzić bromodozy powinieneś skontaktować się z lekarzem. Może on przepisać silniejsze antyperspiranty i mydła na stopy i może udzielić porady na temat leczenia nadmiernej potliwości.
[su_divider top=”no” divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Nie przegap: [su_posts template=”templates/list-loop.php” posts_per_page=”2″ tax_term=”5″ order=”desc” orderby=”rand”]

[su_divider top=”no” divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Co powoduje śmierdzące stopy?

Twoje stopy wytwarzają dużo potu. Mają więcej gruczołów potowych niż jakakolwiek inna część ciała. Te gruczoły wydzielają pot przez cały dzień, aby pomóc w schłodzeniu ciała i utrzymaniu wilgotności skóry.

Nastolatki i kobiety w ciąży są najbardziej podatne na bardzo spocone stopy, ponieważ ich ciała wytwarzają hormony, które sprawiają, że bardziej się pocą. Ludzie, którzy są na nogach przez cały dzień w pracy, są narażeni na wiele stresów lub mają stan chorobowy, który sprawia, że ​​bardziej się pocą to mają bardziej spocone stopy.

Na nogach są oczywiście bakterie. Bakterie te pomagają rozkładać pot na nogach po uwolnieniu. Jeśli gromadzą się bakterie i pot może powstać nieprzyjemny zapach. Dodatkowe bakterie mają tendencję do formowania się, gdy osoba poci się w butach, zdejmuje je, a następnie wkłada je z powrotem, nie pozwalając im całkowicie wyschnąć.

Zła higiena może również odgrywać rolę w powodowaniu śmierdzących stóp. Rzadkie mycie stóp lub niezmienianie skarpet co najmniej raz dziennie może pozwolić dodatkowym bakteriom zacząć rosnąć na własnych nogach. Może to spowodować pogarszanie się zapachu stóp.

[su_divider top=”no” divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Śmierdzące stopy podsumowanie

Dobrą wiadomością jest to, że bromodoza jest dość prosta w leczeniu. Przy codziennej uwadze powinieneś być w stanie zmniejszyć lub wyeliminować zapach stóp w ciągu tygodnia.

Kluczem jest dbałość o stopy w codziennej rutynie higienicznej. Zabiegi domowe są zazwyczaj bardzo skuteczne, ale w ciężkich przypadkach lekarz może przepisać mocniejsze leki.

Udostępnij ten artykuł znajomym

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

10 najważniejszych korzyści zdrowotnych związanych z oliwą z oliwek

Przez tysiące lat oliwa z oliwek była istotną częścią diety śródziemnomorskiej. Drzewa oliwne występują głównie w regionie śródziemnomorskim. Ale wraz z rosnącą świadomością korzyści płynących z...

Tradycyjny środek na astmę, zapalenie oskrzeli, kaszel i choroby płuc

Zakażenia, alergie i palenie może doprowadzić do pewnego rodzaju chorób płuc lub zaburzeń. W tym artykule chcemy Wam przedstawić przepis na popularny tradycyjny środek, który...

Pożegnaj się ze swoim grubym brzuchem. 2 łyżki mieszanki dziennie

Jeśli walczysz z nadmiarem kilogramów, ten przepis jest wszystkim czego potrzebujesz. Ludzie, który spróbowali tej metody twierdzą, że jest to doskonałe narzędzie odchudzania.Spożywasz go codziennie rano...

Korzyści zdrowotne kurkumy

Kurkuma jest bardzo popularnym ziołem. Często określana jako "Królowa przypraw", jej główne cechy to zapach przypominający pieprz, ostry smak i złoty kolor. Ludzie na całym świecie...

Jeden kubek tego napoju przed snem spala tłuszcz

Jeśli próbujesz pozbyć się nadmiaru kilogramów, prawdopodobnie wypróbowałaś długą listę diet i schematów żywieniowych, które w końcu doprowadziły do ​​rozczarowania i beznadziejności. Wszystkie obiecują niesamowite...

Pozbądź się żylaków z najbardziej skuteczną naturalną recepturą

Chociaż żylaki są na ogół związane ze starością, są też częstym problemem zdrowotnym u osób w każdym wieku.Pojawiają się zarówno u mężczyzn, jak i...

Wlała ocet do spłuczki – efekt jaki otrzymała mile ja zaskoczył!

Wszyscy wiemy, jak nieprzyjemne i obrzydliwe może być czyszczenie łazienki.  Jeśli jesteś żoną i matką, czeka na ciebie w łazience masa nieprzyjemnych plam, śladów...

Najzdrowsze jedzenie świata: eliminuje komórki rakowe, wirusy

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy Wam opowiedzieć o niezwykłych właściwościach leczniczych aronii, która zawiera niesamowite ilości witaminy C, A, E, B2, B6, B9 i najrzadszej witaminy dokładniej...

Tylko jedna szklanka tego napoju cudem oczyści naczynia krwionośne

Jednym z najczęstszych schorzeń w tej epoce nowożytnej jest miażdżyca, poważny, zagrażający życiu stan, który po pierwsze charakteryzuje się poprzez odkładanie się płytki w...

Jest to najlepsze rozwiązanie na wysokie ciśnienie i cholesterol.

Wysokie ciśnienie i wysoki poziom cholesterolu może powodować poważne problemy zdrowotne. Dziś zaprezentujemy Państwu niesamowity lek amiszów, którzy to stosują tą mieszankę i nie muszą martwić...