Strona głównaZdrowieUlga w bólu zęba: 5 szybkich środków zaradczych - domowe sposoby

Ulga w bólu zęba: 5 szybkich środków zaradczych – domowe sposoby

Jest wiele przyczyn tego rodzaju bólu. Aby dowiedzieć się co go powoduje powinieneś odwiedzić swojego dentystę. Będzie on w stanie postawić dokładną diagnozę.


[toc]
Jednak jeżeli nie masz w danej chwili czasu na udanie się do dentysty skorzystaj z tych składników – łatwo je znaleźć w domu i nie wywołują skutków ubocznych.

Jednak zawsze skonsultuj się z lekarzem przed przystąpieniem do jakichkolwiek zabiegów, szczególnie jeśli obecnie przyjmujesz leki.

1. Goździki na ból zęba

Jest to jeden z najpopularniejszych naturalnych środków przeciwzapalnych i uspokajających. Goździki są znane z łagodzenia bólu zęba. Nasi przodkowie umieszczali jeden ząbek w dotkniętym zębie, aby znieczulić obszar.

Współczesne badania potwierdziły działanie przeciwbólowe tej rośliny. Możesz również użyć (rozcieńczonego) olejku do tego celu lub użyć innych ekstraktów z goździków.

Goździk jest nie tylko środkiem przeciwzapalnym, ale także przeciwbakteryjnym. Dlatego jest bardzo skuteczny w przypadku bólu zęba, nawet w przypadku infekcji. Użyj płynu goździkowego jako płynu do płukania, aby złagodzić dyskomfort.

2. Kurkuma na ból zębów

Kurkuma jest świetny do leczenia wielu schorzeń. Zawiera kurkuminę, składnik aktywny o właściwościach przeciwutleniających, przeciwzapalnych i przeciwbólowych.

Kurkuma jest również idealna jako dodatek do każdej diety, ponieważ pomaga kontrolować wrzody i cholesterol, a także działa przeciwbakteryjnie i grzybobójczo.

Możesz też napić się herbaty z kurkumy lub zetrzeć ją i dodać do zup, gulaszu i soków.

3. Imbir uśmierzy ból zęba

Imbir i kurkuma są ze sobą ściśle powiązane. Gingerol z imbiru może łagodzić ból zęba, wśród wielu jego właściwości. Jest tak, ponieważ ta substancja czynna ma również działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Ponadto imbir jest doskonałym lekarstwem na zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Jest to również jeden z najczęstszych naturalnych środków zapobiegających wymiotom i nudnościom. Najlepsze jest to, że nie powoduje żadnych skutków ubocznych!

Zrób napar z imbiru, możesz również dodać korzeń do gulaszu, deserów, soków, koktajli itp.

4. Słona woda dla łagodzenia bólu zęba

Jest to jedno z najszybszych i najprostszych rozwiązań w łagodzeniu bólu zęba, niezależnie od przyczyny.

Sól jest świetnym środkiem antyseptycznym i dość skutecznym jako płyn do płukania jamy ustnej po rozcieńczeniu wodą. Pomoże zmniejszyć stany zapalne, a także oczyści i ukoi bolesny ząb.

Składniki:

  • 1 łyżeczka soli morskiej lub himalajskiej
  • 1 szklanka wody

Przygotowanie:

  • Najpierw rozpuść sól w szklance wrzącej wody.
  • Następnie dobrze wymieszaj i pozwól mu ostygnąć, aż będziesz mógł wygodnie wypłukać usta.
  • Płucz usta tym przez co najmniej 30 sekund. Upewnij się, że dotrze do bolesnego obszaru.
  • Powtarzaj co 15 minut lub do momentu zauważenia poprawy.

5. Lód

Zimny ​​kompres prowadzi do zwężenia naczyń, a zatem do zmniejszenia stanu zapalnego i bólu. Ten lek jest najszybszym rozwiązaniem, aby złagodzić ból zęba spowodowany ostrym stanem zapalnym.

Nałóż okład lodowy na policzek w okolicy bolesnego zęba na kilka minut. To da ci chwilową ulgę.

Teraz znasz proste, naturalne środki na szybkie złagodzenie bólu zęba. Pamiętaj jednak, aby skontaktować się ze swoim dentystą, aby mógł znaleźć przyczynę twojego dyskomfortu i postawić diagnozę.

W niektórych przypadkach możesz potrzebować antybiotyków i tylko lekarz może je przepisać.

Zobacz Też: