,

10 korzyści zdrowotnych imbiru

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Imbir to naturalne zioło, które jest używane na całym świecie jako przyprawa. Ze względu na różne zdrowotne właściwości imbiru, zioło to jest również uważane za naturalne rozwiązanie na wiele problemów zdrowotnych.

Imbir może zapobiegać nudnościom, spazmatyce, ma właściwości przeciwgrzybicze, przeciwzapalne, antyseptyczne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwkaszlowe, które mogą zdziałać cuda dla twojego zdrowia.

Ponadto imbir jest doskonałym źródłem witamin A, C, E i kompleksu B, magnezu, fosforu, potasu, krzemu, sodu, żelaza, cynku, wapnia i beta-karotenu.

Aby czerpać korzyści lecznicze z imbiru, można go używać w postaci świeżej, suchej, sproszkowanej, soku lub oleju.

1. Rozstrój żołądka

Właściwości kalininowe obecne w imbirze można wykorzystać do usunięcia rozstroju żołądka . Pomaga także rozluźnić mięśnie żołądka i jelit, a tym samym zapobiega gazom i wzdęciom.

Eksperci ds. zdrowia często zalecają imbir w leczeniu dolegliwości żołądkowych, takich jak niestrawność lub kolka. Jest również często stosowany w leczeniu biegunki wywołanej bakteriami.

Aby poprawić trawienie, staraj się jeść imbir po każdym dużym posiłku. Imbir może również pomóc złagodzić różne objawy zatrucia pokarmowego.

2. Zapobiega przeziębieniom i grypie

Imbir wzmacnia układ odpornościowy, dzięki czemu jest stosowany jako naturalne lekarstwo na przeziębienia i grypy. Ponadto imbir ma właściwości antywirusowe, antytoksyczne i przeciwgrzybicze. Poprzez wywoływanie pocenia i wydalanie ciepła łagodzi również łagodną gorączkę.

Spożywaj imbir kilka razy dziennie, gdy cierpisz na przeziębienie lub grypę. Pomoże to odtruć organizm w naturalny sposób, dzięki czemu poczujesz się lepiej i przyspieszysz proces powrotu do zdrowia.

Można również gotować jedną łyżeczkę imbiru w proszku lub dwie łyżeczki świeżo startego imbiru w dwóch szklankach wody i wdychać parę, aby złagodzić zatory i inne objawy związane z przeziębieniem.

3. Leczy poranne mdłości

Kobiety w ciąży, które cierpią na poranne nudności, mogą użyć imbiru, aby pozbyć się problemu. Imbir działa jak witamina B6 w leczeniu porannej choroby . Wiadomo, że witamina B6 skutecznie eliminuje nudności wywołane ciążą. Nawet gdy cierpisz na zwykłe nudności, można użyć imbiru, aby uzyskać natychmiastową ulgę.

Jeśli nie lubisz smaku surowego imbiru, możesz zdecydować się na suplementy imbiru.

4. Zmniejsza ból stawów

Imbir ma silne właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc w leczeniu bólu związanego z dną moczanową, reumatoidalnym zapaleniem stawów i chorobą zwyrodnieniową stawów. Według badań z 2001 r. stwierdzono, że ekstrakt z imbiru skutecznie zmniejsza objawy związane z zapaleniem kości i stawów kolan.

Aby wyleczyć ból, nałóż ciepłą pastę imbirową wymieszaną z kurkumą na dotkniętą chorobom powierzchnię dwa razy dziennie. Należy również włączyć do diety surowy lub gotowany imbir. Dodatkowo możesz dodać kilka kropel olejku z imbiru do kąpieli, aby złagodzić bolące mięśnie i stawy.

POLUB NAS NA FACEBOOKU