10 codziennych nawyków uszkadzających nerki

Nerki, jeden z najważniejszych narządów w organizmie pomagają odfiltrować odpady z krwi, a także biorą udział w regulacji ciśnienia krwi, równowagi elektrolitowej i produkcji czerwonych krwinek w organizmie.

Niewydolność nerek jest często spowodowana gromadzeniem się odpadów w ciele, a wczesne objawy zwykle obejmują osłabienie, duszność, letarg i splątanie.

Niemożność usunięcia potasu z krwiobiegu może prowadzić do nieprawidłowego rytmu serca i nagłej śmierci. Początkowa niewydolność nerek może jednak nie powodować objawów.

Wywierając duży nacisk na nerki, te 10 typowych nawyków może z czasem spowodować poważne uszkodzenie nerek.

1. Niedobór wody: Niewystarczające spożycie wody może prowadzić do gromadzenia się toksyn w organizmie, wpływając w ten sposób na inne funkcje organizmu, w tym funkcję nerek, czyli detoksykację.

2. Nadmierne spożycie soli: Chociaż nasze ciała są zależne od sodu lub soli do prawidłowego funkcjonowania, nadmierne spożycie soli zwiększa ciśnienie krwi, co w konsekwencji wywiera duży nacisk na nerki. Twoje dzienne spożycie soli nie powinno przekraczać 5 g.

3. Wstrzymywanie oddawania moczu: nagromadzenie moczu nie tylko zwiększy nacisk na nerki, ale także doprowadzi do tworzenia się kamieni nerkowych. Dlatego powstrzymanie się od oddawania moczu może być dość niekorzystne.

4. Nadmierne spożycie cukru: Żywność i napoje o dużej zawartości cukru zwiększają zawartość białka w moczu, co jest oznaką nieprawidłowego działania nerek.

5. Niedobór witamin i składników mineralnych: Chociaż witamina B6 i magnez są niezbędne dla optymalnego funkcjonowania nerek, korzystne jest także uzyskanie wystarczającej ilości witamin i składników mineralnych poprzez zdrowy tryb żywienia.

6. Nadmiar białka zwierzęcego: Cały twój metabolizm jest obciążony nadmiernym spożyciem czerwonego mięsa, a z czasem to obfite spożycie białka może prowadzić do zaburzeń czynności nerek lub niewydolności.

7. Niewystarczający sen: Przewlekłe pozbawienie snu może powodować szereg problemów zdrowotnych, w tym niewydolność nerek. To podczas snu ciało odbudowuje uszkodzoną tkankę nerkową, więc wystarczająca ilość snu jest niezwykle korzystna dla zdrowia nerek.

8. Nadmierne spożycie kofeiny: Podobnie jak sól, duże ilości kofeiny nie tylko zwiększają ciśnienie krwi, ale także obciążają nerki, a regularne spożywanie może prowadzić do uszkodzenia nerek.

9. Nadmierne stosowanie środków przeciwbólowych: Obecnie środki przeciwbólowe stosuje się w leczeniu prawie każdego rodzaju bólu, a leki te mogą powodować poważne uszkodzenie nerek i wątroby.

10. Spożywanie alkoholu: Podobnie jak w przypadku nadmiernego spożycia prawie wszystkiego, również alkohol może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia nerek i wątroby.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Zastosuj to na rękach, a pozbędziesz się plam i zmarszczek!

Każda kobieta koncentruje się przede wszystkim na wyglądzie swojej twarzy, aby nie było na niej plam, zmarszczek i zaskórników. Możesz mieć najładniejszą twarz, która nie...

Zobacz jak uzdrowić swoje kolana, odbudować kości i stawy

Z biegiem czasu niektóre części naszego ciała stają się coraz słabsze przez co mogą pojawić się nieodwracalne uszkodzenia.  Nasze kolana zwykle cierpią najbardziej w porównaniu z innymi...

Wymieszaj te trzy składniki i pozbądź się żylaków na zawsze!

Wielu z nas cierpi lub cierpiało w pewnym momencie swojego życia z powodu żylaków . Istnieje wiele przyczyn, które powodują tą chorobę:  zła dieta, otyłość, niedobory żywieniowe, niska...

Naturalne środki na usunięcie objawów niskiego ciśnienia krwi

Wiele osób zna środki zaradcze w celu kontrolowania wysokiego ciśnienia, ale co jeśli cierpisz na coś wręcz przeciwnego? Niskie ciśnienie krwi powoduje niedociśnienie, które występuje,...

Trazodon (ulotka): dawkowanie, zastosowanie, skutki uboczne

Trazodon stosuje się w leczeniu depresji. Uważa się, że działa poprzez zwiększenie aktywności serotoniny w mózgu. Trazodon jest lekiem przeciwdepresyjnym.Trazodon co to jest? Tabletka doustna trazodon jest...

4 najważniejsze owoce, które mogą pomóc w zapobieganiu rakowi

Owoce to jedne z najsmaczniejszych składników spożywczych. Najlepsze jest to, że wszystkie owoce są korzystne dla naszego organizmu.Oferują one witaminy i minerały, które nasze ciało...