Strona główna Informacje 10 ważnych rzeczy, które musimy wiedzieć o swojej grupie krwi

10 ważnych rzeczy, które musimy wiedzieć o swojej grupie krwi

Istnieją dokładnie cztery podstawowe grupy krwi, a mianowicie AB, O, B lub A. Ale czy wiesz, że każda grupa krwi określa kilka własnych cech dla jej nosiciela? Tak to prawda. Eksperci twierdzą, że każda grupa krwi ma unikalne cechy od innych.

W tym artykule omówimy niektóre z najważniejszych aspektów związanych z grupami krwi:

Potomstwo i grupa krwi

Dziecko dziedziczy grupę krwi po swoich rodzicach. Ale czy wiesz, że 85% populacji ma Rh dodatnią grupę krwi (A +, B +, AB + i O +). Jeśli matka ma grupę krwi, która jest Rh ujemna, a ojciec ma grupę krwi, która jest Rh dodatnia istnieje znaczne ryzyko, że w przyszłości u dziecka wystąpią problemy związane ze zdrowiem.

Choroby i grupa krwi

Każda grupa krwi ma określony stan lub chorobę, która jest bardziej podatna na rozwój.

Odżywianie i grupa krwi

Każda grupa krwi ma inną reakcję na niektóre pokarmy. Na przykład osoby z typem A mogą stracić na wadze, jeśli skupią się na jedzeniu warzyw. Osoby z typem 0 powinny spożywać więcej białek, takich jak drób i ryby.

Jeśli AB jest twoją grupą krwi, powinieneś spróbować jeść więcej chudego mięsa i owoców morza. Wreszcie osoby z grupy krwi B powinny po prostu jeść czerwone mięso.

Antygeny krwi

Antygeny krwi są obecne w innych miejscach twojego ciała niż krew. Antygeny występują również w płucach, nozdrzach, przewodzie pokarmowym, ustach i okrężnicy.

Stres i grupa krwi

Jeśli masz grupę krwi 0 bardziej prawdopodobne jest, że w krótkim czasie się denerwujesz. Jest tak, ponieważ osoby z grupą krwi O mają zwiększony poziom adrenaliny. W rezultacie zwykle potrzebują więcej czasu na relaks po stresującym wydarzeniu.

Problemy z wagą i krew

Twoja krew może również przewidywać problemy z wagą. Na przykład, jeśli masz grupę krwi 0, jesteś bardziej podatny na tłuszcz na brzuchu. Z drugiej strony, jeśli ktoś ma grupę krwi A, zwykle ma mniej problemów z tłuszczem na brzuchu.

Ciąża i grupa krwi

Kobiety z grupą krwi AB mogą zostać zapłodnione znacznie łatwiej niż inne. Wynika to z faktu, że wytwarzają mniej pęcherzyków.

Nagłe wypadki i grupa krwi

Jeśli potrzebujesz transfuzji krwi, pamiętaj, że osoby z ujemnym RH grupy krwi 0 są uniwersalnymi dawcami. Z drugiej strony osoby z grupą krwi AB mogą otrzymywać krew z dowolnego rodzaju. Informacje te mogą być potencjalnie przydatne w przypadkach nagłych wypadków.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Czy kiedykolwiek przytulałeś się do ogromnego zwierzęcia hodowlanego? Jeśli się ich boisz badacze są tutaj, aby zmienić Twoje zdanie. Okazuje się, że przytulanie krów...
Wszyscy wiemy, że alkohol uszkadza wątrobę, a także ten fakt, że wszystko, co spożywamy przechodzi przez wątrobę. Alkohol przeciąża ten niezwykle ważny narząd. Wielu ludzi...
Czy mogę o coś zapytać - czy kiedykolwiek próbowałeś jeść nasiona jabłek? Nasiona moreli, gorzkie migdały czy pestki wiśni? Jeśli NIE, to prawdopodobnie martwisz...
Jest to ostrzeżenie dla wszystkich rodziców, aby byli bardzo ostrożni przy zakupie gumowatych niedźwiedzi lub galaretek! Na rynku pojawił się nowy narkotyk, który wygląda i...
Na pewno słyszałaś lub czytałaś o korzyściach zdrowotnych czerwonego wina lub ciemnej czekolady. Cóż połączenie jest smaczne i fantazyjne, ale i zdrowe. Te korzyści...