10 ważnych rzeczy, które musimy wiedzieć o swojej grupie krwi

Istnieją dokładnie cztery podstawowe grupy krwi, a mianowicie AB, O, B lub A. Ale czy wiesz, że każda grupa krwi określa kilka własnych cech dla jej nosiciela? Tak to prawda. Eksperci twierdzą, że każda grupa krwi ma unikalne cechy od innych.

W tym artykule omówimy niektóre z najważniejszych aspektów związanych z grupami krwi:

Potomstwo i grupa krwi

Dziecko dziedziczy grupę krwi po swoich rodzicach. Ale czy wiesz, że 85% populacji ma Rh dodatnią grupę krwi (A +, B +, AB + i O +). Jeśli matka ma grupę krwi, która jest Rh ujemna, a ojciec ma grupę krwi, która jest Rh dodatnia istnieje znaczne ryzyko, że w przyszłości u dziecka wystąpią problemy związane ze zdrowiem.

Choroby i grupa krwi

Każda grupa krwi ma określony stan lub chorobę, która jest bardziej podatna na rozwój.

Odżywianie i grupa krwi

Każda grupa krwi ma inną reakcję na niektóre pokarmy. Na przykład osoby z typem A mogą stracić na wadze, jeśli skupią się na jedzeniu warzyw. Osoby z typem 0 powinny spożywać więcej białek, takich jak drób i ryby.

Jeśli AB jest twoją grupą krwi, powinieneś spróbować jeść więcej chudego mięsa i owoców morza. Wreszcie osoby z grupy krwi B powinny po prostu jeść czerwone mięso.

Antygeny krwi

Antygeny krwi są obecne w innych miejscach twojego ciała niż krew. Antygeny występują również w płucach, nozdrzach, przewodzie pokarmowym, ustach i okrężnicy.

Stres i grupa krwi

Jeśli masz grupę krwi 0 bardziej prawdopodobne jest, że w krótkim czasie się denerwujesz. Jest tak, ponieważ osoby z grupą krwi O mają zwiększony poziom adrenaliny. W rezultacie zwykle potrzebują więcej czasu na relaks po stresującym wydarzeniu.

Problemy z wagą i krew

Twoja krew może również przewidywać problemy z wagą. Na przykład, jeśli masz grupę krwi 0, jesteś bardziej podatny na tłuszcz na brzuchu. Z drugiej strony, jeśli ktoś ma grupę krwi A, zwykle ma mniej problemów z tłuszczem na brzuchu.

Ciąża i grupa krwi

Kobiety z grupą krwi AB mogą zostać zapłodnione znacznie łatwiej niż inne. Wynika to z faktu, że wytwarzają mniej pęcherzyków.

Nagłe wypadki i grupa krwi

Jeśli potrzebujesz transfuzji krwi, pamiętaj, że osoby z ujemnym RH grupy krwi 0 są uniwersalnymi dawcami. Z drugiej strony osoby z grupą krwi AB mogą otrzymywać krew z dowolnego rodzaju. Informacje te mogą być potencjalnie przydatne w przypadkach nagłych wypadków.