Strona główna Informacje 12 niebezpiecznych nawyków przed snem, których zawsze należy unikać

12 niebezpiecznych nawyków przed snem, których zawsze należy unikać

Oto 12 rzeczy, których należy unikać każdego wieczoru tuż przed pójściem spać, zwłaszcza jeśli ciężko ci jest zasnąć.

Lista problemów, które zakłócają Twój sen, których należy unikać:

1. Unikaj picia jakichkolwiek płynów przed pójściem spać, ponieważ możesz obudzić się 2-3 razy w nocy, aby pójść do łazienki.

2. Unikaj drzemek i staraj się stworzyć regularną rutynę snu, która może przygotować mózg do spania o tej samej porze każdego wieczoru.
3. Unikaj korzystania z urządzeń elektronicznych przed pójściem spać. Jasność ekranów znacząco zakłóca sen.

4. Unikaj czytania książki przed snem. Spróbuj zakończyć czytanie co najmniej godzinę przed pójściem spać. Nie kładź się z książką do łóżka.
5. Unikaj budzików z jasnymi wyświetlaczami, pobudzają one mózg i zakłócają sen. Zmniejsz jasność ekranu.

6. Zawsze kupuj wysokiej jakości materac, ponieważ wygodny materac jest ważny dla dobrego snu.
7. Zjedz kolację co najmniej dwie godziny przed pójściem spać. Jedzenie przed snem może utrudnić trawienie i spowodować gazy, wzdęcia i zgagę.

8. Powinieneś ćwiczyć maksymalnie trzy godziny przed snem.
9. Unikaj chodzenia spać z zimnymi stopami. Użyj podgrzewających podkładek lub skarpet, aby ogrzać stopy.

10. Staraj się trzymać spójnego harmonogramu spania, ustaw realistyczny czas na zasypianie, który może współgrać z twoim stylem życia.
11. Unikaj picia kawy co najmniej cztery godziny przed snem. Kofeina stymuluje funkcjonowanie mózgu i zwiększa energię w organizmie, więc będziesz miał trudności z zasypianiem.

12. Znajdź najlepszą pozycję do spania, aby uniknąć bólu pleców i ramion. Spróbuj spać na prawej lub lewej stronie zamiast na brzuchu lub plecach.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Chód na kolanach to najnowszy trend w medycynie chińskiej, który polecany jest każdemu, kto cierpi na jakąś chorobę. To ćwiczenie nie ma żadnych przeciwwskazań i...
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się czemu twoi dziadkowie nie cierpią na alergie pokarmowe? W dzisiejszych czasach alergia jest najczęstszym problemem dotykającym większość dzieci. Stało się problemem...
Jeśli masz dzieci wiesz, że może być trudno ustalić, kiedy jest odpowiedni czas, aby je położyć spać. Położysz dzieci zbyt wcześnie ryzykujesz, że będą...
Czy zauważyłeś białawy obszar w kształcie półksiężyca na swoich paznokcia? Niektórzy ludzie to mają, a inni nie, ale ci, którzy to posiadają powinni wiedzieć, że...
Wystarczająca ilość snu jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ciało ma wyjątkową zdolność do regeneracji i samoleczenia, z których większość dzieje się podczas snu. Niedobór...