Strona głównaInformacje12 rakotwórczych rzeczy, które...

12 rakotwórczych rzeczy, które musisz natychmiast usunąć z sypialni

Wielu ekspertów i dietetyków z całego świata mówi, że powinniśmy jeść żywność organiczną, dużo owoców i warzyw, pić dużo wody, spać co najmniej 8 godzin dziennie, unikać żywności przetworzonej i śmieciowej, unikać czekolady i innych słodkich rzeczy, oczyścić nasz organizm ze wszystkich szkodliwych toksyn itp.

Ale czy wiesz, że stworzenie zdrowego środowiska domowego jest również częścią procesu odtruwania/czystego życia? Oczywiście i po zapoznaniu się z zagrożeniami zdrowotnymi związanymi z toksycznymi środkami czyszczącymi możesz już wyeliminować te produkty z domu! Ale co z twoją sypialnią?

Jest to bardzo ważne, ponieważ spędzamy jedną trzecią naszego życia śpiąc. Często jest to pokój, który jest zaniedbany. Panie i panowie dziś jest wasz szczęśliwy dzień, ponieważ w tym artykule pokażemy wam, jak sprawić, by wasza sypialnia była wolna od raka!

Eksperci twierdzą również, że stworzenie czystej (nietoksycznej) sypialni może być wyzwaniem finansowym, dlatego rozpoczęcie od najmniejszych rzeczy jest najłatwiejszym rozwiązaniem. A teraz prawdopodobnie zadaj sobie pytanie – dlaczego? Cóż łatwo na to odpowiedzieć – ponieważ każda zmiana, którą możesz wprowadzić będzie miała pozytywny wpływ na Twoje zdrowie. To jak zaczynasz to osobista decyzja w oparciu o budżet i problemy zdrowotne. Niektórzy ludzie zaczynają od wymiany materaca, inni od filtra powietrza lub pościeli.

Wymień poduszki i poszewki na poduszki z materiałami organicznymi

Przede wszystkim należy wymienić poduszki i poszewki na poduszki z materiałów organicznych! Prawdziwa i brzydka prawda jest taka, że ​​wielu ludzi popełnia błąd zakładając, że bawełna jest bezpieczniejszym wyborem niż syntetyk, ale faktem jest, że bawełna wykorzystuje 25% światowych środków owadobójczych i ponad 14% swoich pestycydów. Jak możesz sobie pozwolić, wymień pościel na materiały organiczne.

Wymień lub usuń wszystkie sztuczne tkaniny z sypialni i szafy

Jest to również bardzo ważne, aby wiedzieć – materiały syntetyczne, takie jak akryl, nylon i poliester są wykonane z termoplastów. Te tkaniny są molekułami plastiku gazowego, gdy są ogrzewane. Jeśli nosisz bez tego typu ubrania oddychasz plastikiem i formaldehydem. Pamiętaj, że wchłaniasz te substancje bezpośrednio przez skórę.

Wymień lub usuń sztuczne ubrania ze swojej szafy

Jak powiedzieliśmy niestety podstawą większości tkanin syntetycznych jest ciecz wytwarzana z węgla, ropy naftowej lub gazu ziemnego. Ciecz przepychana jest przez drobne otwory dyszy, zwane dyszą przędzalniczą. Gdy ciecz wydobywa się z otworów jest chłodzona tak, że zestala się tworząc małe nitki. Nici te są tkane razem w celu wytworzenia tkaniny. Cóż panie i panowie oznacza to jedno – należy wybierać odzież z materiałów naturalnych lub organicznych.

Usuń meble zawierające sztuczne składniki

Oto co powinieneś wiedzieć, jeśli masz meble w sypialni, takie jak krzesło ze sztucznej skóry, nie powinno to być w twojej sypialni ani w żadnym pomieszczeniu w twoim domu. Polichlorek winylu (PVC) jest często stosowany w skórach syntetycznych. PCV jest powszechnie uważany za najbardziej niebezpieczny ze wszystkich tworzyw sztucznych. Poduszki do siedzenia, które są odporne na plamy i wodę zostały spryskane chemikaliami, które są toksyczne.

Usuń meble z płyt wiórowych

Jeśli masz meble wykonane z płyty wiórowej, MDF lub melaminy nie powinny one stać w twojej sypialni. Najczęstszym związkiem chemicznym jest formaldehyd, który może zaostrzyć astmę i inne stany płuc, podrażnić błonę śluzową i wywołać kontaktowe zapalenie skóry. Podobnie jak płyty MDF, płyta wiórowa zawiera formaldehyd, znany czynnik rakotwórczy, który był bezpośrednio związany z nowotworem nosogardzieli (rak gardła) u ludzi. Substancja chemiczna może również powodować bóle głowy, alergie, nudności i pieczenie w gardle.

Usuń dywany

Eksperci twierdzą, że podłogi z drewna lub płytek są najłatwiejsze do czyszczenia i mają lepsze opcje dla alergików. Podczas gdy dywaniki mogą wyglądać ładnie w twojej sypialni, trzymają one brud, roztocza i innych alergeny. Jeśli możesz usuń dywaniki i dywany. Prawie cały poliester jest wytwarzany z antymonu, substancji rakotwórczej, która jest toksyczna dla serca, płuc, wątroby i skóry.

Użyj farby bez lotnych związków organicznych

Jest to również bardzo ważne, aby wiedzieć – jeśli zdecydujesz się pomalować pokój, użyj farby bez lotnych związków organicznych. LZO są niestabilnymi, zawierającymi węgiel związkami, które łatwo parują do powietrza. Kiedy wchodzą do powietrza, reagują z innymi pierwiastkami tworząc ozon, który powoduje zanieczyszczenie powietrza i wiele problemów zdrowotnych, w tym problemy z oddychaniem, ból głowy, pieczenie, łzawienie oczu i nudności.

Strefa wolna od butów

Tak pomyśl o tym, aby Twój dom był strefą wolną od butów. Oznacza to, że powinieneś mieć obuwie wewnętrzne i zewnętrzne, aby uniknąć śladów pyłków, brudu i chemikaliów z zewnątrz. Kiedy wchodzisz z zewnątrz po prostu umieść buty na wycieraczce, aby zminimalizować brud, pyłki, kurz i chemikalia w domu.

Zminimalizuj urządzenia elektryczne

Zminimalizuj urządzenia elektryczne co oznacza, że ​​jeśli masz komputer, telewizor lub inne urządzenia elektroniczne w sypialni możesz rozważyć przeniesienie ich do innego pokoju. Urządzenia elektroniczne mogą zakłócać spokojny sen przez zakłócanie wzorców snu.

Wymień lub przykryj materac

Szczerze mówiąc naprawdę uważam, że jest to najtrudniejszy krok, ponieważ dla wielu ludzi jest to kosztowne. Rzeczywistość jest taka, że ​​konwencjonalne materace są spryskiwane chemikaliami zmniejszającymi palność i odpornymi na plamy. Wiele materaców jest wykonanych z pianki, co nie jest dobre dla Twojego zdrowia.

Kup oczyszczacz powietrza

Powinieneś mieć oczyszczacz powietrza w domu, jeśli możesz sobie na to pozwolić. Lub przenośny filtr powietrza, który można przenosić z pokoju do pokoju jest wspaniałą opcją. Upewnij się, że to co kupisz nie wytwarza ozonu.

Usuń chemicznie traktowane zasłony lub abażury

Panie i panowie! Prawdziwa i brzydka prawda jest taka, że ​​zasłony i abażury ukrywają kurz, pyłki i inne alergeny. Jeśli możesz usunąć zasłony, abażury i zastąp je zasłonami z organicznej tkaniny.

Mamy nadzieję, że ten artykuł okaże się pomocny i nie zapomnij go udostępnić znajomym i rodzinie. Dziękuję i miłego dnia!

przeczytaj to też!

POPULARNE