1,5 miliona roztoczy żyje w Twoim łóżku! Zniszcz je, wykorzystując to rozwiązanie

Jaka jest pierwsza rzecz, jaką robisz po przebudzeniu się rano? Niektórzy idą prosto do toalety, żeby się umyć, inni piją poranną kawę, podczas gdy wielu z nas najpierw ścieli łóżko, a potem idziemy wykonywać swoje poranne rutyny. 

Nasi rodzice nauczyli nas tego robić, ponieważ byliśmy dziećmi i to nam się przyzwyczaiło i zmieniło się w nawyk.

Jednak ostatnie badania pokazują, że ten nawyk może w końcu zaszkodzić naszemu zdrowiu, a my powiemy Ci dlaczego.

Według badań osoby, które ścielą łóżko zaraz po tym jak wstaną, zamykają w pułapkę miliony roztoczy wewnątrz prześcieradeł i materaca, które później mogą siać spustoszenie w naszym organizmie.

Roztocza to małe, mikroskopijne owady, które żyją w naszym łóżku, prześcieradłach i poduszkach, żywiąc się martwymi komórkami skóry i potem, szybko się rozmnażając.

Naukowcy potwierdzili, że w przeciętnym łóżku znajduje się do 1,5 miliona roztoczy. I to nie szkodniki zdrowotne są szkodliwe dla zdrowia, ale ich ekskrementy, ponieważ zawierają białko, które po wdychaniu lub wejściu w kontakt z naszą skórą podnosi poziom przeciwciał.

Kiedy liczba naszych przeciwciał wzrasta, nasz organizm zaczyna uwalniać histaminę i wtedy zaczynają się problemy.

Histamina powoduje obrzęk i zaczerwienienie zwykle związane z alergiami. W rezultacie możesz zauważyć niektóre z następujących symptomów: czerwone i wodniste oczy, wodnisty nos, uczucie swędzenia, katar sienny, kichanie, kaszel, a nawet problemy z oddychaniem.

Niektóre osoby, które są wyjątkowo wrażliwe na roztocza mogą nawet dostrzec czerwone, swędzące guzki na skórze po ekspozycji na roztocza.

Jeśli chcesz wyeliminować te denerwujące roztocza, jest jeden prosty sposób na zrobienie tego. Jedyne, co musisz zrobić, to nie ścielić łóżka zaraz po wstaniu. A najlepiej wystawić pościel na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i świeżego powietrza, co powoduje, że roztocza giną.

Pierz swoje prześcieradła tak często, jak to tylko możliwe, co dwa tygodnie, a także pościel i to wszystko. Nie musisz się martwić o te małe stworzenia rujnujące Twój dzień!


ZOBACZ TAKŻE