256-letni mężczyzna przełamuje ciszę, ujawnia sekret długowieczności

Zastanawiasz się jak nazywa się najstarsza osoba, która kiedykolwiek żyła? Poznaj Li Ching Yuen, człowieka, który żył 256 lat! I nie, to nie jest mit czy fikcyjna opowieść.

Według artykułu New York Times z 1930 roku , Wu Chung-chieh, profesor Chengdu University , odkrył zapisy rządu chińskiego cesarskiego z 1827 roku, gratulując Li Ching-Yuenowi z okazji jego 150 urodzin, a kolejne dokumenty później gratulowały mu jego 200 urodzinach w 1877 roku W 1928 r. korespondent New York Times  napisał, że wielu starych ludzi z sąsiedztwa Li twierdziło, że ich dziadkowie znali go, kiedy byli chłopcami i że w tym czasie był dorosłym mężczyzną.

[quads id=8]

Li Ching Yuen podobno rozpoczął karierę zielarstwa w wieku 10 lat, zbierał zioła w pasmach górskich i uczył się o ich właściwościach długowieczności. Przez prawie 40 lat przeżył na diecie składającej się ziół takich jak lingzhi, jagody goji, dziki żeń-szeń, shoo wu i gotu kola oraz wino ryżowe. W 1749 roku, w wieku 71 lat wstąpił do armii chińskiej jako nauczyciel sztuk walki. Mówiono, że Li jest ukochaną postacią w swojej społeczności, brał ślub 23 razy i  był ojcem ponad 200 dzieci.

[quads id=10]

Według ogólnie przyjętych opowieści opowiadanych w jego prowincji, Li bardzo szybko nauczył się czytać i pisać, a w dziesiąte urodziny zaczął podróżować do Kansu, Shansi, Tybetu, Annam, Siam i Mandżurii, gdzie zbierał zioła. Przez pierwsze sto lat kontynuował tę metodę. Potem przestawił się na sprzedaż ziół zebranych przez innych.

[quads id=9]

Na swoim łożu śmierci Li powiedział: „Zrobiłem wszystko, co musiałem zrobić na tym świecie”. Czy jego spokojne ostatnie słowa mogą wskazywać na jedną z największych tajemnic długiego i dostatniego życia? Warto zauważyć, że na Zachodzie często uczono nas, że starzenie się jest czymś, co musi zostać „pokonane” za pomocą zaawansowanych technologicznie urządzeń i najnowocześniejszych leków.

[quads id=5]

Zapytano go, jaki jest jego sekret długowieczności. To była jego odpowiedź: „Siadaj jak żółw, chodź tak jak gołąb i śpij jak pies”.

[quads id=4]

Li utrzymywał, że wewnętrzny spokój i spokój ducha połączone z technikami oddychania były sekretami niesamowitej długowieczności. Oczywiście, jego dieta odegrała również dużą rolę. Ale to fascynujące, że stary człowiek przypisuje swoje długie życie jego stanowi umysłu.

Dlaczego tak trudno w to uwierzyć?

[quads id=3]

Przy średniej długości życia w świecie zachodnim, która obecnie mieści się w przedziale 70-85 lat, myśl o kimś, kto ma ponad 100 lat, wydaje się dość trudna. Myśl o kimś, kto ma ponad 200 lat wydaje się czymś niewiarygodnym. Ale dlaczego nie wierzymy w to, że ludzie mogą żyć tak długo?

Musimy pamiętać, że niektórzy ludzie na tym świecie nie prowadzą stresującego stylu życia, nie muszą radzić sobie z napięciami, nie oddychają zanieczyszczonym miejskim powietrzem i ćwiczą regularnie. Nie jedzą rafinowanych cukrów ani mąki, ani żadnych produktów żywnościowych, na które rozpylono pestycydy.

[quads id=7]

Nie jedzą tłustych mięs, słodkich deserów i genetycznie zmodyfikowanej żywności. Radzą sobie bez antybiotyków, bez alkoholu i tytoniu. Ich dieta nie tylko wyklucza niezdrowe jedzenie, które tak często nam przypada do gustu.

Spędzają także swój wolny czas na łonie natury, ćwicząc techniki oddechowe i medytację, które okazały się poprawiać zdrowie psychiczne, fizyczne i emocjonalne. Zapewniają odpowiedni sen i spędzają dużo czasu w naturze w słońcu. Kiedy mamy szansę odpocząć w słońcu, czujemy się natychmiast odmłodzeni i nazywamy to „wakacjami”. Wyobraź sobie, że spędzasz całe życie robiąc to w górach i łącząc to z doskonałym psychicznym, duchowym i fizycznym dobrem.