Strona głównaInformacje3 niewłaściwe sposoby ochrony przed bakteriami

3 niewłaściwe sposoby ochrony przed bakteriami

Większość ludzi uważa, że ​​sedes jest najbrudniejszą powierzchnią w domu, restauracji, kawiarni itp. Jednak liczne badania wykazały, że to ogólne przekonanie nie jest prawdziwe. 

Na przykład blat kuchenny zawiera więcej bakterii niż sedes.
Co więcej, wielu z nas ma nienaturalne zachowania, które niby chronią nas przed bakteriami i wirusami.

Problem polega na tym, że nikt z nas nie jest w stanie powiedzieć, czy wykonanie którychkolwiek z tych rzeczy jest skuteczne.

Wstrzymujesz oddech, gdy ktoś kicha


To nie jest skuteczne, chyba że jesteś w stanie wstrzymać oddech na długi czas. Jeśli wstrzymasz oddech na sekundę i odejdziesz od tej osoby w ciągu kilku sekund to i tak nic nie daje. Bakterie, które wydobywają się podczas kichania mogą rozprzestrzeniać się do 1,2 m.

Jeśli jesteś zobowiązany do dzielenia się szklanką z kimś, wycierasz ją przed piciem



Tak, w ten sposób usuwasz większość wydzieliny, ale bakterie pozostają. Więc następnym razem, gdy chcesz uniknąć picia z tego samej szklanki, kubka czy też butelki powiedz, że jesteś przeziębiony i nie chcesz zarazić innych.

Czytaj także:  Uszkodzenie nerek, objawy alergiczne i bóle głowy związane ze składnikami świec i szamponów

Obkładasz deskę sedesową papierem


Wiele osób ma tendencję do zakrywania sedesu przed użyciem. Jednak dr Tierno mówi, że siedzenie na desce sedesowej nie zwiększa ryzyka infekcji, ponieważ jest to zimna powierzchnia i bakterie nie mogą przetrwać w zimnym środowisku. Dlatego zaleca się unikanie dotykania oczu, nosa i ust po użyciu toalety i dokładnym umyciu rąk po zakończeniu.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły