4 alternatywne metody leczenia chrapania

Niektóre problemy zdrowotne lub nawyki związane ze stylem życia mogą powodować chrapanie. W tym artykule poznasz alternatywne metody leczenia, które mogą pomóc w kontrolowaniu tego stanu.

Ludzie, którzy chrapią, często chcą znaleźć najlepsze rozwiązania, aby kontrolować chrapanie – podobnie jak ci, którzy śpią obok nich! Również codzienne chrapanie może być związane z innymi problemami zdrowotnymi, takimi jak zaburzenia sercowo-naczyniowe lub oddechowe.

W tym artykule podzielimy się alternatywnymi metodami leczenia chrapania, których właściwości zostały zbadane. Jednak w niektórych przypadkach ich zastosowania opierają się na niepotwierdzonych danych. Niemniej jednak mogą pomóc kontrolować chrapanie i unikać bardziej inwazyjnych opcji.

Chrapanie

Chrapanie jest wynikiem oporu w przepływie powietrza do płuc. Jest to również objaw problemów z oddychaniem. Gdy chrapanie jest poważne, uważa się je za zaburzenie snu.

Od wielu lat ostatecznym zabiegiem jest operacja polegająca na elektrycznej stymulacji mięśni rozszerzacza górnych dróg oddechowych.

Alternatywne metody leczenia chrapania


1. Dieta niskosodowa

Na początek, chociaż nie ma wielu badań na ten temat, eksperci proponują dietę niskosodową bogatą w naturalne diuretyki. To może pomóc kontrolować chrapanie, ponieważ zmniejsza ilość płynów ustrojowych, które są związane z bezdechem sennym.

Kiedy idziesz spać płyny przemieszczają się z nóg w stronę szyi. Dlatego zwalczanie zatrzymywania płynów może złagodzić chrapanie. W tym celu eksperci proponują następujące wytyczne:

  • Usuń sól z diety.
  • Nie spożywaj przetworzonej żywności, takiej jak sosy, zupy, kiełbaski, wędliny, konserwy, sos sojowy, ser itp.
  • Jedz więcej owoców, warzyw i sałatek.

2. Imbir, kurkuma i czosnek do kontroli chrapania

Stosowanie naturalnych substancji o działaniu przeciwzapalnym może pomóc zmniejszyć stan zapalny i kontrolować chrapanie.

Po drugie, proponujemy trzy produkty lecznicze o właściwościach przeciwzapalnych : imbir, kurkuma i czosnek. Przy regularnym spożywaniu mogą zmniejszyć stan zapalny dróg oddechowych, który sprzyja chrapaniu.

Możesz włączyć te produkty do swojej diety lub brać je jako suplementy. Ponadto są przeciwutleniaczami i lekami na depurację, które pomogą poprawić ogólny stan zdrowia.

3. Magnez do kontroli chrapania

Trzecią alternatywną metodą leczenia chrapania są suplementy magnezu . Minerał ten okazał się skuteczny między innymi dla zrównoważenia układu nerwowego, zmniejszenia stanu zapalnego i poprawy jakości snu. Ponadto należy przyjmować suplementy wyłącznie pod nadzorem lekarza.

4. Hipnoterapia

Niektóre terapie, takie jak hipnoza były badane jako możliwe leczenie chrapania, a także jego przyczyny.

Hipnoterapia jest rodzajem psychoterapii, która wykorzystuje metody relaksacji i koncentracji. Do niedawna była stosowana jako alternatywne leczenie alkoholizmu, palenia i odchudzania.

Jednak badanie wykazało, że ta technika hipnozy może pomóc ludziom, którzy maja problem z chrapaniem. Można to osiągnąć poprzez praktykę hipnozy i z czasem zmniejszyć intensywność i czas trwania chrapania.

Nieskuteczne sposoby leczenia chrapania

Dzisiaj można znaleźć wiele maszyn lub produktów, które obiecują pomóc w łatwym i naturalnym zwalczaniu chrapania. Te zabiegi są bardzo kuszące, ponieważ obiecują szybkie rezultaty, zwykle w dobrych cenach. Jednak ich skuteczność nie została udowodniona.

Niektóre z tych produktów to:

  • Bransoletki przeciw chrapaniu z elektrodami.
  • Spreje do nosa, które mogą działać, ale tylko w przypadku chrapania z powodu niedrożności nosa spowodowanej przeziębieniem.
  • Paski nosowe otwierające drogi oddechowe, które działają tylko powierzchownie, ale nie w podniebieniu miękkim. Dlatego są one również związane z przypadkami przekrwienia błony śluzowej nosa.

Teraz znasz naturalne opcje kontrolowania chrapania. Pomocne może być również wprowadzanie zmian w diecie, a także praktykowanie hipnoterapii i wypróbowanie suplementów magnezu. Musisz także pamiętać o znaczeniu walki z nadwagą i nie palenia.


loading...
loading...
-50%

OVASHAPE
PIEKNY I JĘDRNY BIUST

PROMOCJA -50%
Nie tylko poprawi się wielkość piersi, ale staną się bardziej podniesione i jędrne. Nie zapewni Ci tego żadna inna nieinwazyjna metoda dostępna na rynku.
  • AKTYWNIE STYMULUJE WZROST TKANKI GRUCZOŁOWEJ
  • STYMULUJE PRZEPŁYW KRWI
  • ZWIĘKSZA PRODUKCJĘ ESTROGENU

Wybrane dla ciebie

Wbrew powszechnemu przekonaniu gryka nie jest ziarnem zbóż, lecz raczej owocem, który jest ściśle związany z rabarbarem i szczawiem. To sprawia, że ​​jest doskonałym...
Według tradycyjnej medycyny chińskiej każde jedzenie ma określone właściwości, które mogą wpływać na organizm na różne sposoby. Tak więc, spożywając jedzenie dostosowane do twoich...
Jeśli chcesz stracić dodatkowe kilogramy i przyspieszyć metabolizm powinieneś zacząć jeść awokado każdego dnia, ponieważ ten niesamowity owoc jest bardzo korzystny. Będziesz zaskoczony jak...
Jeśli zaczniesz dzień od szklanki wody z cytryną, pomożesz każdemu systemowi w ciele działać poprawnie. Chociaż woda z cytryny stała się ostatnio dość popularna,...

Nowe badania sugerują spożywanie czekolady na śniadanie, aby schudnąć i wzmocnić mózg

Według naukowców z Uniwersytetu w Tel Awiwie w Izraelu, jedzenie czekolady rano może pomóc ludziom lepiej funkcjonować. Istnieje powszechne przekonanie, że należy unikać spożywania...

Po przeczytaniu tego nigdy już nie będziesz używać telefonu w toalecie!

Wszyscy mamy ten dziwny zwyczaj zabrania telefonu do toalety. Czy wiesz jednak, że w ten sposób narażasz siebie i innych na bakterie E. coli,...

Poznaj naturalne środki na ból zęba, które faktycznie działają

Prawdopodobnie zgodzisz się, że ból zęba jest jednym z najgorszych bólu jakiego możesz kiedykolwiek doświadczyć. Może pojawić się w dowolnym momencie, gdy jesz ulubioną...

Cichy zabójca w kuchni: zawiera bakterie i szkodliwe chemikalia

Konwencjonalne przyprawy można znaleźć w prawie każdej kuchni. Przyprawy te zawierają jednak szkodliwe składniki, takie jak konserwanty, sztuczne kolory i GMO. Thomas Fricke, prezes i...

Mała dziewczynka pokonuje zapalenie stawów usuwając te 3 rzeczy z diety!

Izabela cierpiała na chorobę autoimmunologiczną znaną jako MCTD lub mieszaną chorobę tkanki łącznej. Kiedy po raz pierwszy odwiedziła dr. Marka Hymana, jej diagnoza obejmowała...