Strona główna Informacje 4 alternatywne metody leczenia chrapania

4 alternatywne metody leczenia chrapania

Niektóre problemy zdrowotne lub nawyki związane ze stylem życia mogą powodować chrapanie. W tym artykule poznasz alternatywne metody leczenia, które mogą pomóc w kontrolowaniu tego stanu.

Ludzie, którzy chrapią, często chcą znaleźć najlepsze rozwiązania, aby kontrolować chrapanie – podobnie jak ci, którzy śpią obok nich! Również codzienne chrapanie może być związane z innymi problemami zdrowotnymi, takimi jak zaburzenia sercowo-naczyniowe lub oddechowe.

W tym artykule podzielimy się alternatywnymi metodami leczenia chrapania, których właściwości zostały zbadane. Jednak w niektórych przypadkach ich zastosowania opierają się na niepotwierdzonych danych. Niemniej jednak mogą pomóc kontrolować chrapanie i unikać bardziej inwazyjnych opcji.

Chrapanie

Chrapanie jest wynikiem oporu w przepływie powietrza do płuc. Jest to również objaw problemów z oddychaniem. Gdy chrapanie jest poważne, uważa się je za zaburzenie snu.

Od wielu lat ostatecznym zabiegiem jest operacja polegająca na elektrycznej stymulacji mięśni rozszerzacza górnych dróg oddechowych.

Alternatywne metody leczenia chrapania

1. Dieta niskosodowa

Na początek, chociaż nie ma wielu badań na ten temat, eksperci proponują dietę niskosodową bogatą w naturalne diuretyki. To może pomóc kontrolować chrapanie, ponieważ zmniejsza ilość płynów ustrojowych, które są związane z bezdechem sennym.

Kiedy idziesz spać płyny przemieszczają się z nóg w stronę szyi. Dlatego zwalczanie zatrzymywania płynów może złagodzić chrapanie. W tym celu eksperci proponują następujące wytyczne:

  • Usuń sól z diety.
  • Nie spożywaj przetworzonej żywności, takiej jak sosy, zupy, kiełbaski, wędliny, konserwy, sos sojowy, ser itp.
  • Jedz więcej owoców, warzyw i sałatek.

2. Imbir, kurkuma i czosnek do kontroli chrapania

Stosowanie naturalnych substancji o działaniu przeciwzapalnym może pomóc zmniejszyć stan zapalny i kontrolować chrapanie.

Po drugie, proponujemy trzy produkty lecznicze o właściwościach przeciwzapalnych : imbir, kurkuma i czosnek. Przy regularnym spożywaniu mogą zmniejszyć stan zapalny dróg oddechowych, który sprzyja chrapaniu.

Możesz włączyć te produkty do swojej diety lub brać je jako suplementy. Ponadto są przeciwutleniaczami i lekami na depurację, które pomogą poprawić ogólny stan zdrowia.

3. Magnez do kontroli chrapania

Trzecią alternatywną metodą leczenia chrapania są suplementy magnezu . Minerał ten okazał się skuteczny między innymi dla zrównoważenia układu nerwowego, zmniejszenia stanu zapalnego i poprawy jakości snu. Ponadto należy przyjmować suplementy wyłącznie pod nadzorem lekarza.

4. Hipnoterapia

Niektóre terapie, takie jak hipnoza były badane jako możliwe leczenie chrapania, a także jego przyczyny.

Hipnoterapia jest rodzajem psychoterapii, która wykorzystuje metody relaksacji i koncentracji. Do niedawna była stosowana jako alternatywne leczenie alkoholizmu, palenia i odchudzania.

Jednak badanie wykazało, że ta technika hipnozy może pomóc ludziom, którzy maja problem z chrapaniem. Można to osiągnąć poprzez praktykę hipnozy i z czasem zmniejszyć intensywność i czas trwania chrapania.

Nieskuteczne sposoby leczenia chrapania

Dzisiaj można znaleźć wiele maszyn lub produktów, które obiecują pomóc w łatwym i naturalnym zwalczaniu chrapania. Te zabiegi są bardzo kuszące, ponieważ obiecują szybkie rezultaty, zwykle w dobrych cenach. Jednak ich skuteczność nie została udowodniona.

Niektóre z tych produktów to:

  • Bransoletki przeciw chrapaniu z elektrodami.
  • Spreje do nosa, które mogą działać, ale tylko w przypadku chrapania z powodu niedrożności nosa spowodowanej przeziębieniem.
  • Paski nosowe otwierające drogi oddechowe, które działają tylko powierzchownie, ale nie w podniebieniu miękkim. Dlatego są one również związane z przypadkami przekrwienia błony śluzowej nosa.

Teraz znasz naturalne opcje kontrolowania chrapania. Pomocne może być również wprowadzanie zmian w diecie, a także praktykowanie hipnoterapii i wypróbowanie suplementów magnezu. Musisz także pamiętać o znaczeniu walki z nadwagą i nie palenia.

zobacz także

Dlaczego NIGDY nie należy myć surowego kurczaka przed jego przyrządzeniem

To powszechny zwyczaj kulinarny, aby dokładnie umyć kurczaka przed gotowaniem. Jednak mycie surowego kurczaka przed jego ugotowaniem może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia.Bryzgająca woda...

Odkryj 10 niesamowitych sposobów wykorzystania maści Vicks VapoRub

Vicks VapoRub jest znacznie bardziej wszechstronną maścią niż tylko głębokim środkiem zmniejszającym przekrwienie. Prawdopodobnie wszyscy pamiętamy czasy dzieciństwa, kiedy zachorowaliśmy na paskudne przeziębienie, a...

Ostrzeżenie: ten śmiertelnie niebezpieczny produkt powoli cię zabija!

Środki dezynfekujące do rąk są jednym z najczęściej używanych produktów, które mają na celu zmniejszenie liczby drobnoustrojów na rękach. Stosuje się je codziennie i...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Większość ludzi uważa, że ​​sedes jest najbrudniejszą powierzchnią w domu, restauracji, kawiarni itp. Jednak liczne badania wykazały, że to ogólne przekonanie nie jest prawdziwe. Na...
Kobieta o imieniu Mary Alwood z Anglii stale konsumowała Red Bulla, aby poradzić sobie z napiętym harmonogramem. Jej życie było rodzajem chaosu i potrzebowała energii,...
Aby mieć zdrowe ciało, musisz mieć ciało lekko alkaliczne. Komórki wraz z ich reakcjami chemicznymi, układem odpornościowym i dobroczynnymi bakteriami w jelitach, wszystkie te...
Chociaż są to najczęściej używane przedmioty do higieny osobistej uszu, patyczki bawełniane mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Chodzi o to, żeużywamy patyczków bawełnianych do...
Przesilenie zimowe to najkrótszy dzień w roku i najdłuższa noc. Na półkuli północnej odbywa się między 20, a 23 grudnia w zależności od roku. (Na odwrót...