4 alternatywne metody leczenia chrapania

Niektóre problemy zdrowotne lub nawyki związane ze stylem życia mogą powodować chrapanie. W tym artykule poznasz alternatywne metody leczenia, które mogą pomóc w kontrolowaniu tego stanu.

Ludzie, którzy chrapią, często chcą znaleźć najlepsze rozwiązania, aby kontrolować chrapanie – podobnie jak ci, którzy śpią obok nich! Również codzienne chrapanie może być związane z innymi problemami zdrowotnymi, takimi jak zaburzenia sercowo-naczyniowe lub oddechowe.

W tym artykule podzielimy się alternatywnymi metodami leczenia chrapania, których właściwości zostały zbadane. Jednak w niektórych przypadkach ich zastosowania opierają się na niepotwierdzonych danych. Niemniej jednak mogą pomóc kontrolować chrapanie i unikać bardziej inwazyjnych opcji.

Chrapanie

Chrapanie jest wynikiem oporu w przepływie powietrza do płuc. Jest to również objaw problemów z oddychaniem. Gdy chrapanie jest poważne, uważa się je za zaburzenie snu.

Od wielu lat ostatecznym zabiegiem jest operacja polegająca na elektrycznej stymulacji mięśni rozszerzacza górnych dróg oddechowych.

Alternatywne metody leczenia chrapania

1. Dieta niskosodowa

Na początek, chociaż nie ma wielu badań na ten temat, eksperci proponują dietę niskosodową bogatą w naturalne diuretyki. To może pomóc kontrolować chrapanie, ponieważ zmniejsza ilość płynów ustrojowych, które są związane z bezdechem sennym.

Kiedy idziesz spać płyny przemieszczają się z nóg w stronę szyi. Dlatego zwalczanie zatrzymywania płynów może złagodzić chrapanie. W tym celu eksperci proponują następujące wytyczne:

  • Usuń sól z diety.
  • Nie spożywaj przetworzonej żywności, takiej jak sosy, zupy, kiełbaski, wędliny, konserwy, sos sojowy, ser itp.
  • Jedz więcej owoców, warzyw i sałatek.

2. Imbir, kurkuma i czosnek do kontroli chrapania

Stosowanie naturalnych substancji o działaniu przeciwzapalnym może pomóc zmniejszyć stan zapalny i kontrolować chrapanie.

Po drugie, proponujemy trzy produkty lecznicze o właściwościach przeciwzapalnych : imbir, kurkuma i czosnek. Przy regularnym spożywaniu mogą zmniejszyć stan zapalny dróg oddechowych, który sprzyja chrapaniu.

Możesz włączyć te produkty do swojej diety lub brać je jako suplementy. Ponadto są przeciwutleniaczami i lekami na depurację, które pomogą poprawić ogólny stan zdrowia.

3. Magnez do kontroli chrapania

Trzecią alternatywną metodą leczenia chrapania są suplementy magnezu . Minerał ten okazał się skuteczny między innymi dla zrównoważenia układu nerwowego, zmniejszenia stanu zapalnego i poprawy jakości snu. Ponadto należy przyjmować suplementy wyłącznie pod nadzorem lekarza.

4. Hipnoterapia

Niektóre terapie, takie jak hipnoza były badane jako możliwe leczenie chrapania, a także jego przyczyny.

Hipnoterapia jest rodzajem psychoterapii, która wykorzystuje metody relaksacji i koncentracji. Do niedawna była stosowana jako alternatywne leczenie alkoholizmu, palenia i odchudzania.

Jednak badanie wykazało, że ta technika hipnozy może pomóc ludziom, którzy maja problem z chrapaniem. Można to osiągnąć poprzez praktykę hipnozy i z czasem zmniejszyć intensywność i czas trwania chrapania.

Nieskuteczne sposoby leczenia chrapania

Dzisiaj można znaleźć wiele maszyn lub produktów, które obiecują pomóc w łatwym i naturalnym zwalczaniu chrapania. Te zabiegi są bardzo kuszące, ponieważ obiecują szybkie rezultaty, zwykle w dobrych cenach. Jednak ich skuteczność nie została udowodniona.

Niektóre z tych produktów to:

  • Bransoletki przeciw chrapaniu z elektrodami.
  • Spreje do nosa, które mogą działać, ale tylko w przypadku chrapania z powodu niedrożności nosa spowodowanej przeziębieniem.
  • Paski nosowe otwierające drogi oddechowe, które działają tylko powierzchownie, ale nie w podniebieniu miękkim. Dlatego są one również związane z przypadkami przekrwienia błony śluzowej nosa.

Teraz znasz naturalne opcje kontrolowania chrapania. Pomocne może być również wprowadzanie zmian w diecie, a także praktykowanie hipnoterapii i wypróbowanie suplementów magnezu. Musisz także pamiętać o znaczeniu walki z nadwagą i nie palenia.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Co powoduje żółte paznokcie u rąk lub stóp? Jak się ich pozbyć.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się dlaczego masz żółte paznokcie u rąk lub stóp? Problem ten może być wynikiem starzenia się, lakieru do paznokci, hybryd lub...

Napój spalający tłuszcz i spłaszczający brzuch w zaledwie 5 dni

Przytyć jest bardzo łatwo gorzej jest jeżeli chodzi o schudnięcie, spalanie tłuszczu nie jest łatwe, trzeba ciężkiej pracy i poświęcenia. Jeśli jesteś wśród tych, którzy...

Oczyść tętnice i zapobiegnij atakowi serca pijąc ten wspaniały napój

Nie ma wątpliwości, że czosnek i cytryna to jedne z najsilniejszych naturalnych środków na wiele chorób. Oprócz wykorzystywania ich w potrawach do smaku, te dwa składniki zapewniają...

Poznaj najlepsze zioła moczopędne, które usuną obrzęki

Zioła moczopędne są często przepisywane na wiele różnych chorób. Istnieje jednak wiele roślin i ziół, które zawierają więcej naturalnych właściwości moczopędnych. W tym artykule przyjrzymy się...

Jak leczyć wzdęcia brzucha

Szacuje się, że od 16 do 30% osób cierpi regularnie na wzdęcia brzucha i zwykle mają one coś wspólnego: prawie zawsze jedzą za dużo. Wzdęcie lub...

Wypróbuj eliksir młodości, aby cieszyć się wspaniałym ciałem!

Dzięki temu eliksirowi młodości z oleju lnianego możesz mieć zdrowe, nieskazitelne i odmłodzone ciało. Dzięki niewielu składnikom uzyskasz skuteczny środek zaradczy, aby utrzymać umysł i ciało zawsze młode i  pełne...