Strona głównaInformacje5 powodów kiedy nie powinno się spożywać octu jabłkowego

5 powodów kiedy nie powinno się spożywać octu jabłkowego

Korzyści zdrowotne octu jabłkowego są niezaprzeczalne. Ten składnik kuchenny od dawna stanowi część medycyny naturalnej w leczeniu wielu problemów zdrowotnych, w tym zapalenia stawów, astmy, egzemy, zakażenia zatok, utraty krwi, zmęczenia i wielu innych. 

Jednak ta podstawa każdego gospodarstwa domowego może również wywołać wiele skutków ubocznych, szczególnie w tych pięciu sytuacjach:

Problemy z połykaniem

Według ekspertów w dziedzinie zdrowia tabletki z octem jabłkowym mogą prowadzić do oparzeń, które mogą trwale uszkodzić wyściółkę gardła i przełyku.

To samo dzieje się, jeśli ocet jabłkowy zostanie podany w postaci nierozcieńczonej. Chodzi o to, że wyściółka gardła i przełyku jest wykonana z miękkiej tkanki, która jest łatwo podatna na palenie pod wpływem silnego kwasu, takiego jak ACV.


Tak więc, kiedy ocet jabłkowy jest przyjmowany w postaci tabletek regularnie codziennie, ale przy niewystarczającym spożyciu wody lub jeśli nie jest właściwie rozcieńczony, gdy jest przyjmowany w swojej oryginalnej postaci, może wywołać ból gardła, uszkodzić błonę śluzową przełyku i powodować trudności w połykaniu.

Niski poziom potasuACV może również zmniejszać stężenie potasu w organizmie, stan znany jako hipokaliemia. Niski poziom potasu może prowadzić do zaburzeń rytmu serca, osłabienia lub rozpadu mięśni, zaparć, zmęczenia lub porażenia, które mogą mieć wpływ na oddychanie. Ocet jabłkowy należy szczególnie unikać w połączeniu z lekami moczopędnymi, które również obniżają poziom potasu.

Rodzinna historia zakrzepów lub cukrzycy

Oprócz wywoływania hipokaliemii, ocet jabłkowy może także zwiększać epizody hipoglikemii lub niskiego poziomu cukru we krwi u diabetyków.

NIE PRZEGAP!  To dlatego japońskie kobiety nigdy nie stają się grube i żyją najdłużej!
NIE PRZEGAP!  Lekarze są wstrząśnięci: olej kokosowy zabija 93% komórek raka okrężnicy

Zaleca się, aby ta grupa ludzi unikała octu jabłkowego i uważnie monitorowała poziom cukru we krwi, aby uniknąć hipoglikemii.

Osoby, które już biorą leki rozrzedzające krew lub mają problemy z krzepnięciem krwi, powinny zawsze skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem ACV w jakiejkolwiek formie.

Problemy żołądkowo-jelitowe

Wysoka kwasowość ACV może wywołać szereg problemów, takich jak biegunka, niestrawność i zgaga. Jeśli używasz octu jabłkowego do detoksykacji, powinieneś być świadomy tych częstych działań niepożądanych.

Jednak wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia twierdzi, że nierafinowany ACV o poziomie pH 5-7 ogranicza te skutki uboczne. Jeśli stale doświadczasz tych działań niepożądanych, przerwij stosowanie ACV lub przynajmniej zmniejsz dawkę.

Wrażliwe zęby, problemy ze zdrowiem jamy ustnej

Gdy ACV jest przyjmowany regularnie codziennie, zwiększa ryzyko uszkodzenia szkliwa zębów ze względu na wysoką zawartość kwasu. Ponadto może powodować przebarwienia i wrażliwość zębów.

Używanie słomki to prosta sztuczka, która może chronić zdrowie jamy ustnej i oszczędzić ci możliwych komplikacji z zębami. Rozcieńczanie octu jabłkowego w soku lub wodzie przed spożyciem jest również ważne, aby zmniejszyć możliwe skutki uboczne.

Wreszcie, aby uniknąć uszkodzenia szkliwa zębów, należy myć zęby natychmiast po przyjęciu ACV.Masuj palec wskazujący przez 60 sekund: efekt tej sztuczki zdziwił cały świat!

Większość ludzi kiedy tylko ma atak bólu ucieka się do środków przeciwbólowych lub szukają porady lekarza. Często możesz jednak pomóc sobie bez konieczności przyjmowania leków...

Zdjęcie rentgenowskie zszokowało lekarza. Uważaj czym bawią się Twoje dzieci!

Czasami nawet lekarze mogą popełnić błąd, który może kosztować czyjeś zdrowie, a w krytycznych przypadkach życie. To właśnie stało się z tym 3-letnim chłopcem. 
NIE PRZEGAP!  9 oznak nierównowagi hormonalnej, których nie należy ignorować
Skarżył się...

ZOBACZ co się stanie, jeśli będziesz jeść jajka każdego dnia

Niedawno zwrócono uwagę, że jaja są wyjątkowo korzystne dla zdrowia i powinny być spożywane niemal codziennie. To idealny sposób na rozpoczęcie dnia - zdrowy, odżywczy...

Poznaj napój, który Ci da zastrzyk energii na cały dzień

Najlepsze poranki zaczynają się od energetyzującego zastrzyku energii z wykorzystaniem imbiru, cytryny i kurkumy. Pewnie się zastanawiasz dlaczego ten napój jest tak potężny? Zacznijmy od...

Kiedy wsiadłem do jej samochodu zobaczyłem klamerkę w wentylatorze. Efekt jest niesamowity!

Zgodzicie się wszyscy, że nie ma prawie nic bardziej odstraszającego niż śmierdzący samochód. Rzecz w tym, że ciasna przestrzeń w samochodzie jest łatwo narażona na...

Dlaczego kobiety potrzebują więcej snu niż mężczyźni?

Niedobór snu jest poważnym problemem zdrowotnym na całym świecie, a badania ukazują, że ponad jedna trzecia wszystkich dorosłych osób każdego dnia za mało śpi....