Strona główna Informacje 8 roślin i 4 warzywa, które można uprawiać w wodzie w swojej...

8 roślin i 4 warzywa, które można uprawiać w wodzie w swojej kuchni

Co jest lepszego niż hodowanie ulubionych roślin i warzyw w wodzie, bez martwienia się o ziemię i błoto, które mogą je zepsuć lub zapomnisz je podlać na czas? Nazywa się to hydroponiką – metodą uprawy ziół w wodzie.

W ten sposób zawsze będziesz mieć świeże zapasy na blacie kuchennym. Co więcej, możesz nawet spróbować przenieść niektóre pędy z gleby do wody i dalej je uprawiać.

8 pospolitych roślin, które można uprawiać w wodzie

Posiadanie w zasięgu ręki kilku roślin o właściwościach przeciwwirusowych, przeciwbakteryjnych, wzmacniających odporność i zwalczających choroby jest zawsze dobrym pomysłem. Oto osiem z nich, które możesz uprawiać w wodzie:

1. Mięta pieprzowa i zwykła mięta

Zawartość mentolu w mięcie zapewnia silne właściwości lecznicze, a także daje skórze i kubkom smakowym uczucie chłodzenia. Możesz uprawiać zarówno miętę pieprzową jak i zwykłą miętę w wodzie. Wystarczy włożyć do wody kilka świeżych łodyg mięty i poczekać, aż wyrosną nowe rośliny.

2. Melisa

Możesz dodać tę pachnącą roślinę do swoich napojów, aby uzyskać zdrowy smak. Umieść kilka świeżych łodyg melisy w wodzie wiosną lub jesienią i przechowuj je w ciepłym i jasnym pomieszczeniu. Regularnie czyść wodę, a w razie potrzeby trzymaj zioło na zewnątrz, gdy w domu jest zbyt ciepło.

3. Bazylia

Ta roślina może dobrze się rozwijać w ciepłej kuchni. Umieść kilka łodyg w pojemniku z wodą i trzymaj pojemnik w miejscu o średnim naświetleniu. Możesz również uprawiać sadzonki, które jeszcze nie kwitły, aby zachować je w okresie zimowym.

4. Szałwia

Użyj szałwii, aby dodać smaku do gotowania. Zerwij kilka delikatnych pędów wiosną i umieść je w wodzie. Ponieważ pleśń może łatwo wpłynąć na tę roślinę, upewnij się, że trzymasz ją w dobrze oświetlonym miejscu ze świeżym powietrzem.

5. Stewia

Możesz dodać stewię do świeżo parzonych herbat i innych napojów, które lubisz, aby były słodsze w smaku. Znajdź świeżo wyhodowaną stewię, aby otrzymać kilka miękkich łodyg. Wystarczy dodać je do pojemnika z wodą i trzymać je w dobrze oświetlonym i ciepłym miejscu.

6. Oregano

Umieść kilka świeżych łodyg w pojemniku z wodą i wykorzystaj nowe liście do gotowania, gdy łodygi zaczną rosnąć.

7. Tymianek

Aby wyhodować tymianek w wodzie, musisz skubać zielone, świeżo wykiełkowane łodygi wiosną lub latem i unikać starych, brązowych łodyg. Umieść je natychmiast w wodzie, ponieważ mają tendencję do szybkiego wysychania.

W razie potrzeby spryskaj je wodą, gdy zaczną rosnąć i nie zapomnij przyciąć łodyg, aby umożliwić im wyhodowanie nowych gałązek.

8. Rozmaryn

Rozmaryn zajmuje trochę więcej czasu jeżeli chodzi o hodowlę w wodzie. Ale możesz pomóc mu rosnąć szybciej, wyrywając nowe łodygi wiosną i umieszczając je w wodzie. Trzymaj je w dobrze oświetlonym miejscu, aby przyspieszyć proces wzrostu.

4 warzywa, które można uprawiać w wodzie

Rukiew wodna, lotos, kasztan wodny, wasabi i rukiew wodna to kilka dobrze znanych roślin wodnych. Można jednak wyhodować w wodzie niektóre rośliny uprawiane w glebie, nie narażając się na bakterie ani robaki występujące w glebie.

1. Warzywa liściaste

Hydroponiczni rolnicy uwielbiają uprawiać szpinak, sałatę i inne warzywa liściaste w wodzie. To, co powinieneś zrobić to wyhodować nasiona w doniczkach, a gdy tylko wyrosną, wystarczy umieścić je w stałych łóżkach wodnych. Te warzywa są jednymi z najłatwiejszych do uprawy w wodzie.

2. Pomidory i Papryka

Umieść trochę nasion papryki lub pomidora w osobnych filiżankach z odrobiną wody. Poczekaj, aż wykiełkują, a następnie wlej więcej wody. Uprawa pomidorów w tej metodzie zwykle daje wysokie plony.

3. Seler naciowy

Wytnij kilka podstaw łodygi tego warzywa, a następnie włóż je do wody. Rosną bez irytującego błota, które pojawia się podczas uprawy ich w glebie.

4. Ogórki

Aby uprawiać ogórki w wodzie, wybierz odmianę krzewiastą. Wszystko co musisz zrobić to wrzucić kilka nasion do odrobiny wody, a następnie zwiększyć jej ilość w miarę kiełkowania.

Porady dotyczące uprawy tych roślin w wodzie

Rośliny uprawiane w wodzie nie mają tak silnych korzeni jak rośliny uprawiane w glebie. Dlatego możesz dodać trochę kamieni, piasku, gliny, żwiru, a nawet hydro-galaretki.

Możesz również dodać składniki odżywcze do wody, w której rośliny rosną w celu uzyskania większej wydajności, lepszego odżywiania i szybszego wzrostu.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Kobieta o imieniu Mary Alwood z Anglii stale konsumowała Red Bulla, aby poradzić sobie z napiętym harmonogramem. Jej życie było rodzajem chaosu i potrzebowała energii,...
Pieprzyki są częstym problemem kosmetycznym, który dotyka większość populacji. W rzeczywistości nie ma osoby, która nie posiada przynajmniej jednego pieprzyka na swoim ciele. Pieprzyki mają różne...
Popularne przekonanie, że dieta niskotłuszczowa lub beztłuszczowa jest dla ciebie dobra, nie jest do końca prawdą. Grupa kardiologów odkryła, że ​​potrzebujesz zdrowych tłuszczów (zawartych...
Odbyło się wiele dyskusji na temat składników używanych do wyboru najpopularniejszego śniadania wśród dzieci na całym świecie. Według dr Yoni Freedhoff, specjalisty od otyłości...
Według naukowców z Uniwersytetu w Tel Awiwie w Izraelu, jedzenie czekolady rano może pomóc ludziom lepiej funkcjonować. Istnieje powszechne przekonanie, że należy unikać spożywania...