Naukowcy testują aerozol do nosa, który może skrócić przeziębienie

Trwają badania kliniczne dotyczące sprayu do nosa, który ma za zadanie zakłócenie cyklu infekcji zimnym wirusem. Nowy aerozol do nosa, który jest obecnie przedmiotem badań klinicznych może być przełomowym lekarstwem w leczeniu przeziębienia.

Spray do nosa opracowywany jest w Australii. Zawiera środek przeciwwirusowy, który działa zabijając wirusy w nosie.

Naukowcy twierdzą, że wyniki wydają się obiecujące.

[su_quote cite=”Peter Molloy”]Badania wykazały, że aktywny czynnik w aerozolu do nosa atakuje wirusy i inaktywuje większość z nich w ciągu 15 do 60 sekund, a co ważniejsze wirusy nie mogą stać się odporne na niego[/su_quote]

„Podczas przeziębienia w drogach nosowych obecne są miliony wirusów i tak rozprzestrzenia się infekcja nosa i zarażanie innych ludzi. Przez częste używanie sprayu podczas przeziębienia mamy nadzieję przerwać cykl infekcji, zmniejszając objawy i czas trwania przeziębienia. Obecnie trwają badania kliniczne, aby to ocenić. Mogłoby to również uchronić Cię przed złapaniem przeziębienia lub przekazaniem go innym, co byłoby wspaniałe „- dodał.

[su_divider divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Częste przeziębienie są powszechne?

Każdego roku występują miliony przypadków przeziębienia. Według Centers for Disease Control and Prevention (CDC) dorośli chorują od dwóch do trzech razy rocznie. Dzieci mają jeszcze więcej przypadków przeziębienia.

Przeziębienia powodują co najmniej 75 milionów wizyt u lekarza każdego roku. Szacuje się, że od 22 milionów do 189 milionów opuszczonych dni w szkole jest z powodu zwykłego przeziębienia.

Powoduje to około 126 milionów nieprzepracowanych dni roboczych, gdyż rodzice muszą opiekować się swoimi dziećmi.

[su_quote cite=”dr William Schaffner”]Powszechnie występujące przeziębienie jest poważnym problemem. To kłopotliwy problem. Nie zabija ludzi, ale przez pewien czas czyni ich nieszczęśliwymi, niezdolnymi do pracy. Opuszczanie dni szkolnych wśród małych dzieci, co powoduje zatrzymanie rodziców w domu, ponieważ muszą dbać o dzieci. Dorośli też przeżywają przeziębienie i albo nie chodza do pracy albo nie osiągają dobrych wyników w pracy i czują się okropnie przez znaczny okres czasu [/su_quote]

[su_divider divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Szukanie lekarstwa na przeziębienie

Istnieje ponad 200 wirusów, które mogą powodować powszechne przeziębienie. Znalezienie skutecznych metod leczenia lub wyleczenie nie jest łatwe.

„[su_quote cite=”dr Jeffrey Klausner”]Wirusy są bardzo trudne do leczenia, a jeszcze trudniejsze do wyleczenia. Badania nad przeziębieniem nie są dobrze finansowane, a ponieważ większość przeziębień jest łagodna, stosunek korzyści do ryzyka musi być bardzo wysoki. Ponadto zwrot z inwestycji w badania jest niski. Ludzie nie zapłacą tysięcy dolarów za lekarstwo na przeziębienie, więc cena leku będzie musiała być niska.[/su_quote]”

Podjęto wiele prób leczenia przeziębienia, ale nie ma danych potwierdzających powodzenie któregokolwiek z tych sposobów leczenia.

Morse mówi, że jeśli testy kliniczne zakończą się pomyślnie ten aerozol do nosa ma ogromny potencjał.

„Wszyscy możemy sobie wyobrazić, jak bardzo chcielibyśmy mieć coś, co byłoby łatwe i bezpieczne w użyciu i mogłoby zapobiec wychwyceniu lub rozprzestrzenianiu się przeziębienia lub sprawić, by szybko zniknęło” – powiedział.

[su_divider divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Jak tak właściwie działa aerozol do nosa?

Wirusy działają poprzez infekcję podatnych komórek gospodarza, takich jak te w górnych drogach oddechowych.

Następnie używają własnej zainfekowanej komórki do replikacji i produkcji wielu kopii wirusa. Potomek przechodzi następnie do innych komórek, aby powtórzyć proces.

Wirusy rozprzestrzeniają się między ludźmi, gdy zarażona osoba kaszle lub kicha. Wirus następnie przenosi się do nowego ciała i cykl się powtarza.

Molloy mówi, że aerozol do nosa, który jest obecnie w kontrolowanym badaniu będzie w stanie przerwać ten cykl.

„Zimne wirusy wydają się być bardzo rozwiązłe i mogą łatwo mutować, aby ominąć jakąkolwiek szczepionkę lub celowany lek przeciwwirusowy. Nasze podejście rozwiązuje oba problemy, zabijając wszystkie wirusy bez różnicy „- powiedział.

Schaffner jest ostrożnie optymistyczny.

„Wydaje się, że jest to prawdziwy środek antywirusowy, który gdyby mógł zatrzymać replikację wirusa, skróciłby czas trwania przeziębienia. Miejmy więc nadzieję, ale to wciąż trochę wczesne „- powiedział.

[su_divider divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Spray do nosa ważne fakty

Spray do nosa opracowany przez australijskich badaczy może być przełomem w leczeniu przeziębienia. W badaniach klinicznych spray działa poprzez zabijanie wirusów w kanale nosowym.

PODOBNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

POPULARNE ARTYKUŁY

Woda imbirowa jako kompres pomagający w leczeniu reumatyzmu

Od czasów starożytnych imbir był używany jako lekarstwo na przeziębienie lub grypę. Imbir nadal jest używany do leczenia tego typu problemów zdrowotnych, ale odkryto również, że...

Jak usunąć kwas moczowy z organizmu i pozbyć się bólu stawów

Czy wiesz, że istnieje naturalne lekarstwo na bóle stawów, a dodatkowo eliminuje nadmiar kwasu moczowego w organizmie? Poniższy przepis na bardzo smaczny sok pomoże rozwiązać...

Przyrost masy ciała wraz z wiekiem: jak temu zapobiec dzięki diecie

Czas przynosi coś więcej niż doświadczenie i mądrość. Z biegiem lat nieuniknione jest pojawienie się dodatkowych kilogramów. Bez względu na to, jak zdrowe były...

Jak usunąć nadęty brzuch w zaledwie 60 sekund

Nadęty brzuch może sprawiać, że nie możesz wbić się w swoje ulubione dżinsy, ale prawdziwym problemem jest to, że czujesz się nieswojo. Jedną z najbardziej skutecznych...

Ten lek zawierający cebulę pomaga oczyścić nerki

Nerki są narządami odpowiedzialnymi za filtrowanie toksyn z krwi, ten skomplikowany proces detoksykacji kończący się wydaleniem moczu.Utrzymywanie ich w dobrym stanie jest czynnikiem decydującym o zdrowiu całego organizmu, ponieważ...

Chudnij bez ćwiczeń! Ten napój spala kalorie i topi złogi tłuszczu!

Ten przepis jest idealny dla wszystkich ludzi, którzy próbują stracić na wadze, ale nie mają wystarczająco dużo czasu na regularne rutynowe ćwiczenia albo nie...