Strona główna Informacje Nie pozwól swoim dzieciom oglądać bajki Świnka Peppa

Nie pozwól swoim dzieciom oglądać bajki Świnka Peppa

Rodzice, którzy uważają, że „Świnka Peppa”, to wartościowa bajka mogą się zdziwić jak negatywnie o jej wpływie na dzieci wypowiadają się specjaliści.

Grupa ekspertów z Harvard University przeprowadziła badania, które wykazały, że Świnka Peppa jest jedną z głównych przyczyn autyzmu wśród dzieci.

Ten animowany film odniósł wielki sukces. Z tą postacią związanych jest wiele zabawek, t-shirty i wiele innych rzeczy. Jednak wciąż pozostaje pytanie. Czy ta postać z kreskówek jest dobra dla dzieci? Odpowiedź brzmi nie.

Zdaniem ekspertów istnieje dowód, który pokazuje zwiększone zachowania nieadekwatne do wieku, chlipanie, zadawanie bezsensowny pytań, konfrontację i brak szacunku u dzieci, co wynika z oglądania kreskówek, takich jak świnka Peppa.

Peppa jest wręcz nieuprzejma, a jej rodzice pozwalają jej na różne dziwne zachowania. Jest odcinek, w którym Peppa i jej brat George odmówili uporządkowania pokoju, ale potem ich rodzice zrobili z tego grę. Kiedy skończyli dzieciaki ponownie zniszczyły pomieszczenie, do tego śmiejąc się arogancko.

Oto wyjątkowe cechy jakie posiada Świnka Peppa

  • Cierpi na syndrom wyższości
  • Nieodpowiednie zachowanie
  • Nie zwraca uwagi na opinie innych, ma zawsze rację
  • Nieuprzejma
  • Nietolerancyjna
  • Lekceważąca
  • Zazdrosna
  • Arogancka
  • Dumna, ze swojego zachowania

Są rodzice, którzy skarżyli się, że ich dzieci naśladują zachowanie Peppy i jej brata George’a, a niektórzy z nich zakazali nawet oglądania kreskówek w ich domach.

Zobacz także: Wi-Fi: cichy zabójca, który zagraża życiu i powoli nas zabija

Bądźcie więc bardzo ostrożni. Nie ma nic wyjątkowego w tej śwince. To samo dotyczy wszystkich innych programów. Około 80% mózgu dziecka rozwija się w ciągu pierwszych kilku miesięcy do 3 roku życia. Jeśli spędzają dużo czasu oglądając telewizję będą kopiować formy zachowań, które widzą w telewizji.

Czy powinniśmy zrezygnować z włączania „Świnki Peppy”?

Tak naprawdę większości bajek można coś zarzucić. Także tym, które oglądali w przeszłości rodzice dzisiejszych brzdąców, gdy sami byli mali. To nie oznacza, że nie należy selekcjonować kreskówek. Z pewnością niektóre bajki mimo że są kolorowe i przyciągają uwagę są za głośne, ich bohaterowie wyrażają każde swoje zdanie krzykiem niż spokojną mową i są do tego często bardzo agresywni. Właśnie takich bajek warto unikać.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Czosnek jest popularnym lekarstwem wśród osób przechodzących na komplementarne i alternatywne leki. Jego właściwości przeciwdrobnoustrojowe, przeciwzapalne i przeciwutleniające są dobrze znane. Oprócz zdolności przeciwdziałania stresowi...
Czy mogę o coś zapytać - czy kiedykolwiek próbowałeś jeść nasiona jabłek? Nasiona moreli, gorzkie migdały czy pestki wiśni? Jeśli NIE, to prawdopodobnie martwisz...
Rośliny domowe są powszechnie używane jako dekoracja lub do celów związanych ze zdrowiem. Jednak nie wszystkie rośliny domowe są bezpieczne, ponieważ niektóre mogą stanowić prawdziwe...
Najlepsze poranki zaczynają się od energetyzującego zastrzyku energii z wykorzystaniem imbiru, cytryny i kurkumy. Pewnie się zastanawiasz dlaczego ten napój jest tak potężny? Zacznijmy od...
Olejek eteryczny z rozmarynu ma szereg zalet zdrowotnych i znajduje się w wielu preparatach zdrowotnych.  Ma zdolność obniżania poziomu cholesterolu i jest bardzo skuteczny w...