Nie pozwól swoim dzieciom oglądać bajki Świnka Peppa

Rodzice, którzy uważają, że „Świnka Peppa”, to wartościowa bajka mogą się zdziwić jak negatywnie o jej wpływie na dzieci wypowiadają się specjaliści.

Grupa ekspertów z Harvard University przeprowadziła badania, które wykazały, że Świnka Peppa jest jedną z głównych przyczyn autyzmu wśród dzieci.

Ten animowany film odniósł wielki sukces. Z tą postacią związanych jest wiele zabawek, t-shirty i wiele innych rzeczy. Jednak wciąż pozostaje pytanie. Czy ta postać z kreskówek jest dobra dla dzieci? Odpowiedź brzmi nie.

Zdaniem ekspertów istnieje dowód, który pokazuje zwiększone zachowania nieadekwatne do wieku, chlipanie, zadawanie bezsensowny pytań, konfrontację i brak szacunku u dzieci, co wynika z oglądania kreskówek, takich jak świnka Peppa.

Peppa jest wręcz nieuprzejma, a jej rodzice pozwalają jej na różne dziwne zachowania. Jest odcinek, w którym Peppa i jej brat George odmówili uporządkowania pokoju, ale potem ich rodzice zrobili z tego grę. Kiedy skończyli dzieciaki ponownie zniszczyły pomieszczenie, do tego śmiejąc się arogancko.

Oto wyjątkowe cechy jakie posiada Świnka Peppa

  • Cierpi na syndrom wyższości
  • Nieodpowiednie zachowanie
  • Nie zwraca uwagi na opinie innych, ma zawsze rację
  • Nieuprzejma
  • Nietolerancyjna
  • Lekceważąca
  • Zazdrosna
  • Arogancka
  • Dumna, ze swojego zachowania

Są rodzice, którzy skarżyli się, że ich dzieci naśladują zachowanie Peppy i jej brata George’a, a niektórzy z nich zakazali nawet oglądania kreskówek w ich domach.

Zobacz także: Wi-Fi: cichy zabójca, który zagraża życiu i powoli nas zabija

Bądźcie więc bardzo ostrożni. Nie ma nic wyjątkowego w tej śwince. To samo dotyczy wszystkich innych programów. Około 80% mózgu dziecka rozwija się w ciągu pierwszych kilku miesięcy do 3 roku życia. Jeśli spędzają dużo czasu oglądając telewizję będą kopiować formy zachowań, które widzą w telewizji.

Czy powinniśmy zrezygnować z włączania „Świnki Peppy”?

Tak naprawdę większości bajek można coś zarzucić. Także tym, które oglądali w przeszłości rodzice dzisiejszych brzdąców, gdy sami byli mali. To nie oznacza, że nie należy selekcjonować kreskówek. Z pewnością niektóre bajki mimo że są kolorowe i przyciągają uwagę są za głośne, ich bohaterowie wyrażają każde swoje zdanie krzykiem niż spokojną mową i są do tego często bardzo agresywni. Właśnie takich bajek warto unikać.