Strona głównaInformacjeTen błąd, który robisz w samochodzie może cię zabić

Ten błąd, który robisz w samochodzie może cię zabić


Za każdym razem, gdy wsiadasz do samochodu, uruchamiasz silnik i włączasz klimatyzację, ryzykujesz swoje zdrowie i zdrowie tych, którzy są z tobą. 

Ogólnie rzecz biorąc, wszyscy ludzie wychodząc z samochodu zamykają go i nie pozostawiają uchylonego okna.

Jeśli zaparkujesz samochód w cieniu, może on zgromadzić 400-800 mg benzenu. W przypadku pozostawienia samochodu na słońcu (w temperaturze wyższej niż 16 stopni Celsjusza) poziom benzenu może osiągnąć 2000-4000 mg, czyli 40 razy więcej niż dozwolony poziom.

Następnie wracasz otwierasz samochód i siadasz nie uchylając przy tym okna, to sprawia, że oddychasz całym tym benzenem, który może zniszczyć twoją wątrobę, nerki i tkankę kostną.

Pamiętaj jedną ważną zasadę, należy otworzyć okna przed włączeniem klimatyzacji, a najlepiej zrobić to nie wsiadając do niego.


Wyjaśnienie medyczne: 

Liczne przeprowadzone badania dowiodły, że zanim klimatyzacja zacznie schładzać powietrze, system chłodzenia uruchamia całą ogrzewaną wentylację wraz z benzenem, który może być bardzo toksyczny.Dlatego zaleca się otwieranie okien na kilka minut i odczekanie na zewnątrz samochodu zanim zaczniesz cieszyć się chłodnym powietrzem z klimatyzacji.Sprawdź To!  Sprawdź co "pierdnięcia" mówią o Twoim zdrowiu

loading...
loading...
Sprawdź To!  Przytulanie się do krów jest teraz nowym trendem odnowy biologicznej
>