Choroba Alzheimera: 5 codziennych nawyków, które zwiększają ryzyko demencji

demencja

Utrzymanie zdrowia mózgu może być trudne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach i wieku, ze względu na wady naszego nowoczesnego stylu życia.

Zamiast rzucać wyzwanie naszym mózgom, rozleniwiamy je, a konsekwencje tego mogą być katastrofalne. Umysł, który nie „ćwiczy” może się kurczyć, co może prowadzić do pogorszenia zdolności poznawczych, a także zwiększyć ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera.

Nasze nawyki żywieniowe również mogą zbierać żniwo, ponieważ żywność obładowana cukrem i wysokokaloryczna może prowadzić do zapalenia mózgu.

Poza tym, alkohol może powodować wczesną utratę tkanki mózgowej, co może spowodować przedwczesne starzenie się mózgu.

Jeśli chodzi o chorobę Alzheimera, uważa się, że jest ona spowodowana nieprawidłowym gromadzeniem się białek w i wokół komórek mózgowych.

Amyloid, białko tworzy blaszki wokół komórek mózgowych, podczas gdy inne białko tau może tworzyć sploty wewnątrz komórek mózgowych.

Proces ten może rozpocząć się już w wieku 40 lat, co jest wczesnym stadium Alzheimera.

Każda osoba prowadząca stresujący, siedzący i niezdrowy tryb życia może być narażona na wczesne ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera lub demencji.

Kiedy zdrowie mózgu zaczyna się pogarszać, człowiek nie czerpie tak naprawdę radości z życia i wydaje się ono ciężarem. Aby uniknąć ryzyka tych chorób mózgu należy dokonać zdrowych zmian w stylu życia.

Oto 5 nawyków, które mogą sprawić, że będziesz podatny na choroby mózgu.

Prowadzenie siedzącego trybu życia

Siedzący tryb życia i nieodpowiednia ilość ćwiczeń bezsprzecznie spowalniają pracę mózgu, jak również przyczyniają się do wielu chorób związanych ze stylem życia.

Ćwiczenia oferują szereg korzyści, które zapobiegają problemom poznawczym, a także są niezbędne do utrzymania zdrowego mózgu w miarę starzenia się.

Zwiększają tętno, uwalniają dobre samopoczucie endorfiny i co najważniejsze promują przepływ krwi do mózgu, co utrzymuje zdrowie mózgu.

Niewystarczająca ilość snu

Brak snu może powodować senność w ciągu dnia i może obniżyć twoją produktywność i zakres uwagi. Brak wystarczającej ilości snu przez długi czas może zwiększyć poziom białka w twoim mózgu zwanego Tau, które jest bezpośrednio związane ze spadkiem poznawczym i może powodować chorobę Alzheimera.

Odwodnienie

Normalnie zaleca się picie 8 szklanek wody w ciągu dnia, ponieważ nasze ciało składa się w 70% z wody. Dlatego też, nie picie wystarczającej ilości wody lub spożywanie pokarmów zawierających wodę może spowodować odwodnienie, które powoduje demencję.

Spożywanie alkoholu

Nadmierne spożywanie alkoholu przez dłuższy okres czasu może zaszkodzić Twojemu mózgowi i podnieść ryzyko demencji.

Spożywanie alkoholu w umiarkowanych ilościach nie zostało definitywnie powiązane ze zwiększonym ryzykiem demencji, ani nie wykazano, że zapewnia ono dużą ochronę przed zachorowaniem na demencję.

Zła dieta

Ogranicz spożycie wysokich tłuszczów nasyconych, takich jak sery, masło, ciasta, czerwone mięso itp, ponieważ wiadomo, że zwiększają one ryzyko problemów poznawczych. Zamiast tego, zastąp te pokarmy owocami i warzywami, które są bogate w witaminy i minerały.


ZOBACZ TAKŻE