Czekolada i czerwone wino może spowalniać proces starzenia się

Na pewno słyszałaś lub czytałaś o korzyściach zdrowotnych czerwonego wina lub ciemnej czekolady. Cóż połączenie jest smaczne i fantazyjne, ale i zdrowe. Te korzyści zdrowotne pochodzą z naturalnego związku chemicznego znanego pod nazwą resweratrol.

To nie wszystko jest w tym coś więcej. Mówi się, że ta kombinacja może spowolnić proces starzenia. Jak to możliwe? Cóż czasopismo BMC Cell Biology opublikowało jedno badanie na ten temat.

To badanie pokazuje, że stare komórki ludzkie są w rzeczywistości odmładzane za pomocą chemikaliów podobnych do resweratrolu, jak wspomniano powyżej. Resweratrol jest obecny w ciemnej czekoladzie i czerwonym winie.

To badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z uniwersytetów w Brighton and Exeter, znajdujących się w Wielkiej Brytanii. Tym, który kierował naukowcami, był profesor genetyki molekularnej, Lorna Harries z University of Exter.


Dr Eva Latorre, która jest pracownikiem naukowym na Uniwersytecie w Exter, była autorem artykułu. Te szczegółowe badania opierają się na poprzednich badaniach z University of Exter.

W badaniach naukowcy dodali substancje chemiczne podobne do resweratrolu lub resweralogu do starzejących się komórek ludzkich. Odkryli, że reaktywowali czynniki splicingu. Stare komórki wydawały się młodsze i zaczęły się znów dzielić tak samo, jak młode komórki.

Dr Latorre mówi, że nie mogła uwierzyć własnym oczom, kiedy zobaczyła komórki w naczyniu hodowlanym. Mówi, że wyglądały jak młode komórki i dla niej wszystko było jak magia. Mówi także, że kilkakrotnie powtórzyła procedurę i za każdym razem komórki odmładzały się. Jest podekscytowana potencjałem wyników tego badania.

Powinieneś wiedzieć, że resweratrol jest związkiem występującym w niektórych jagodach, orzeszkach ziemnych, ciemnej czekoladzie, winogronach i czerwonym winie.

Aby lepiej poznać kontekst ustaleń z tego badania, profesor Harries opisał, czym jest łączenie mRNA w Medical News Today.

Powiedziała, że ​​informacje w genach są w rzeczywistości przenoszone w DNA. Każda pojedyncza komórka w ludzkim ciele ma te same geny, ale nie każdy gen jest faktycznie włączony w każdej komórce. Właśnie dlatego komórka serca staje się komórką serca.

Mówi, że gdy gen jest niezbędny, zostaje włączony i generuje komunikat znany jako RNA. RNA ma instrukcje dotyczące wszystkiego, co produkuje gen. Większość genów może wysłać więcej niż jedną wiadomość.

Ten komunikat składa się z bloków konstrukcyjnych, które mogą być przechowywane, a nawet pomijane w celu wytworzenia różnych komunikatów. Usunięcie bloków budulcowych odbywa się w procesie znanym pod nazwą splicing mRNA.

Tutaj różne bloki są w rzeczywistości łączone ze sobą w razie potrzeby. Mówiąc ściślej, jest to jak książka kucharska. Możesz zrobić ciasto czekoladowe lub waniliowe zależy to od tego, czy dodasz czekoladę podczas gotowania.

Odkrycia pokazują, że kiedy stare komórki są traktowane cząsteczkami, które przywracają poziom czynników splicingowych, odzyskują pewne cechy młodości.

Mogą rosnąć, a ich telomery (czapki znajdujące się na końcach chromosomów, które skracają się wraz z wiekiem) są w rzeczywistości dłuższe, podobnie jak w młodych komórkach.

Profesor Harries powiedział dla MNT, że byli zaskoczeni skalą odkryć. Dodała również, że efekty odmładzające utrzymywały się przez kilka tygodni, co również jest ekscytujące.

Profesor Harries wyjaśnia, że ​​jest to pierwszy krok, jeśli chodzi o próbę zmuszenia ludzi do normalnego życia przez całe życie.


loading...
loading...
-70%

PLANUJESZ ZAKUPY?
SKORZYSTAJ Z PROMOCJI

PROMOCJE -70%
Setki promocji i kuponów rabatowych do najpopularniejszych sklepów czeka na Ciebie!
  • UNIKALNE KODY RABATOWE
  • WSPANIAŁE WYPRZEDAŻE I PROMOCJE
  • OSZCZĘDZAJ KUPUJĄC ULUBIONE PRODUKTY

Wybrane dla ciebie

Jagody Goji - ich historia jako roślina lecznicza ma korzenie w starożytnych Chinach. Wiele osób stosuje jagody goji w leczeniu dolegliwości związanych z oczami, wątrobą...
Chyba każdy z nas wie, że brodawki są nieestetyczne i pogarszają wygląd naszej skóry, wiele osób właśnie z ich powodu strasznie cierpi i nie może sobie...
Spróbuj tej naturalnej receptury dzięki, której Twój kręgosłup uwolni się od bólu. Przepis ten jest rzeczywiście bardzo prosty i dosłownie na wyciągnięcie ręki, dzięki niemu będziecie...
Przygotowaliśmy dla Was przepis na wspaniałe lekarstwo, dzięki któremu w łatwy sposób pozbędziecie się zatkanych tętnic i naczyń krwionośnych Wystarczy wycisnąć cebulę, aby otrzymać 100 ml...

Nowe badania sugerują spożywanie czekolady na śniadanie, aby schudnąć i wzmocnić mózg

Według naukowców z Uniwersytetu w Tel Awiwie w Izraelu, jedzenie czekolady rano może pomóc ludziom lepiej funkcjonować. Istnieje powszechne przekonanie, że należy unikać spożywania...

Po przeczytaniu tego nigdy już nie będziesz używać telefonu w toalecie!

Wszyscy mamy ten dziwny zwyczaj zabrania telefonu do toalety. Czy wiesz jednak, że w ten sposób narażasz siebie i innych na bakterie E. coli,...

Poznaj naturalne środki na ból zęba, które faktycznie działają

Prawdopodobnie zgodzisz się, że ból zęba jest jednym z najgorszych bólu jakiego możesz kiedykolwiek doświadczyć. Może pojawić się w dowolnym momencie, gdy jesz ulubioną...

Cichy zabójca w kuchni: zawiera bakterie i szkodliwe chemikalia

Konwencjonalne przyprawy można znaleźć w prawie każdej kuchni. Przyprawy te zawierają jednak szkodliwe składniki, takie jak konserwanty, sztuczne kolory i GMO. Thomas Fricke, prezes i...

Mała dziewczynka pokonuje zapalenie stawów usuwając te 3 rzeczy z diety!

Izabela cierpiała na chorobę autoimmunologiczną znaną jako MCTD lub mieszaną chorobę tkanki łącznej. Kiedy po raz pierwszy odwiedziła dr. Marka Hymana, jej diagnoza obejmowała...