Strona główna Informacje Czekolada i czerwone wino może spowalniać proces starzenia się

Czekolada i czerwone wino może spowalniać proces starzenia się

Na pewno słyszałaś lub czytałaś o korzyściach zdrowotnych czerwonego wina lub ciemnej czekolady. Cóż połączenie jest smaczne i fantazyjne, ale i zdrowe. Te korzyści zdrowotne pochodzą z naturalnego związku chemicznego znanego pod nazwą resweratrol.

To nie wszystko jest w tym coś więcej. Mówi się, że ta kombinacja może spowolnić proces starzenia. Jak to możliwe? Cóż czasopismo BMC Cell Biology opublikowało jedno badanie na ten temat.

To badanie pokazuje, że stare komórki ludzkie są w rzeczywistości odmładzane za pomocą chemikaliów podobnych do resweratrolu, jak wspomniano powyżej. Resweratrol jest obecny w ciemnej czekoladzie i czerwonym winie.

To badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z uniwersytetów w Brighton and Exeter, znajdujących się w Wielkiej Brytanii. Tym, który kierował naukowcami, był profesor genetyki molekularnej, Lorna Harries z University of Exter.

Dr Eva Latorre, która jest pracownikiem naukowym na Uniwersytecie w Exter, była autorem artykułu. Te szczegółowe badania opierają się na poprzednich badaniach z University of Exter.

W badaniach naukowcy dodali substancje chemiczne podobne do resweratrolu lub resweralogu do starzejących się komórek ludzkich. Odkryli, że reaktywowali czynniki splicingu. Stare komórki wydawały się młodsze i zaczęły się znów dzielić tak samo, jak młode komórki.

Dr Latorre mówi, że nie mogła uwierzyć własnym oczom, kiedy zobaczyła komórki w naczyniu hodowlanym. Mówi, że wyglądały jak młode komórki i dla niej wszystko było jak magia. Mówi także, że kilkakrotnie powtórzyła procedurę i za każdym razem komórki odmładzały się. Jest podekscytowana potencjałem wyników tego badania.

Powinieneś wiedzieć, że resweratrol jest związkiem występującym w niektórych jagodach, orzeszkach ziemnych, ciemnej czekoladzie, winogronach i czerwonym winie.

Aby lepiej poznać kontekst ustaleń z tego badania, profesor Harries opisał, czym jest łączenie mRNA w Medical News Today.

Powiedziała, że ​​informacje w genach są w rzeczywistości przenoszone w DNA. Każda pojedyncza komórka w ludzkim ciele ma te same geny, ale nie każdy gen jest faktycznie włączony w każdej komórce. Właśnie dlatego komórka serca staje się komórką serca.

Mówi, że gdy gen jest niezbędny, zostaje włączony i generuje komunikat znany jako RNA. RNA ma instrukcje dotyczące wszystkiego, co produkuje gen. Większość genów może wysłać więcej niż jedną wiadomość.

Ten komunikat składa się z bloków konstrukcyjnych, które mogą być przechowywane, a nawet pomijane w celu wytworzenia różnych komunikatów. Usunięcie bloków budulcowych odbywa się w procesie znanym pod nazwą splicing mRNA.

Tutaj różne bloki są w rzeczywistości łączone ze sobą w razie potrzeby. Mówiąc ściślej, jest to jak książka kucharska. Możesz zrobić ciasto czekoladowe lub waniliowe zależy to od tego, czy dodasz czekoladę podczas gotowania.

Odkrycia pokazują, że kiedy stare komórki są traktowane cząsteczkami, które przywracają poziom czynników splicingowych, odzyskują pewne cechy młodości.

Mogą rosnąć, a ich telomery (czapki znajdujące się na końcach chromosomów, które skracają się wraz z wiekiem) są w rzeczywistości dłuższe, podobnie jak w młodych komórkach.

Profesor Harries powiedział dla MNT, że byli zaskoczeni skalą odkryć. Dodała również, że efekty odmładzające utrzymywały się przez kilka tygodni, co również jest ekscytujące.

Profesor Harries wyjaśnia, że ​​jest to pierwszy krok, jeśli chodzi o próbę zmuszenia ludzi do normalnego życia przez całe życie.

zobacz także

Kobieta miała bóle głowy przez 9 miesięcy. Wtedy lekarze wyciągnęli to z jej głowy.

Bóle głowy należą do najczęściej zgłaszanych dolegliwości. Wpływają na miliony ludzi na całym świecie z wielu różnych powodów od zwykłego przeziębienia po wyniszczające migreny.Jedna 31-letnia...

Masz pieprzyk w jednym z tych 7 miejsc na Twoim ciele? Sprawdź co to oznacza.

Pieprzyki są częstym problemem kosmetycznym, który dotyka większość populacji. W rzeczywistości nie ma osoby, która nie posiada przynajmniej jednego pieprzyka na swoim ciele. Pieprzyki mają różne...

Naukowcy potwierdzili: Twój miesiąc urodzenia wpływa na twoje zdrowie

Naukowcy odkryli, że 55 z 1668 chorób jest ściśle związanych z miesiącem urodzenia pacjentów, według American Time i włoskiego Corriere della Sera.Naukowiec Nikola Taloneti...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Każdy zdrowy organizm musi być lekko zasadowy, aby komórki, reakcje chemiczne w nich zachodzące oraz pożyteczne bakterie działały prawidłowo. Natomiast ciało kwasowe wskazuje, że...
Nie zdziwisz się, że cytryny mają wysoką zawartość składników odżywczych i zapewniają wiele korzyści dla ogólnego stanu zdrowia. Ich cechy nie są niczym nowym....
Pochodzenie z indyjskiej astrologii, chiromancji lub czytania dłoni jest dziś popularnym trendem, zwłaszcza wśród tych, którzy chcą dowiedzieć się o ich miłości, zdrowiu i...
Świat jest miejscem wielu tajemnic, z których większość pozostaje niewyjaśniona. Niektóre z tych tajemnic zdarzają się tuż przed nami i nie trzeba dodawać, że jesteśmy...
Czy preferujesz w domu żywą choinkę? To drzewo zdecydowanie wprowadza świątecznego ducha w naszym domu, a sam zapach przypomina nam o szczególnej porze roku,...