Czekolada i czerwone wino może spowalniać proces starzenia się

Na pewno słyszałaś lub czytałaś o korzyściach zdrowotnych czerwonego wina lub ciemnej czekolady. Cóż połączenie jest smaczne i fantazyjne, ale i zdrowe. Te korzyści zdrowotne pochodzą z naturalnego związku chemicznego znanego pod nazwą resweratrol.

To nie wszystko jest w tym coś więcej. Mówi się, że ta kombinacja może spowolnić proces starzenia. Jak to możliwe? Cóż czasopismo BMC Cell Biology opublikowało jedno badanie na ten temat.

To badanie pokazuje, że stare komórki ludzkie są w rzeczywistości odmładzane za pomocą chemikaliów podobnych do resweratrolu, jak wspomniano powyżej. Resweratrol jest obecny w ciemnej czekoladzie i czerwonym winie.

To badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z uniwersytetów w Brighton and Exeter, znajdujących się w Wielkiej Brytanii. Tym, który kierował naukowcami, był profesor genetyki molekularnej, Lorna Harries z University of Exter.

Dr Eva Latorre, która jest pracownikiem naukowym na Uniwersytecie w Exter, była autorem artykułu. Te szczegółowe badania opierają się na poprzednich badaniach z University of Exter.

W badaniach naukowcy dodali substancje chemiczne podobne do resweratrolu lub resweralogu do starzejących się komórek ludzkich. Odkryli, że reaktywowali czynniki splicingu. Stare komórki wydawały się młodsze i zaczęły się znów dzielić tak samo, jak młode komórki.

Dr Latorre mówi, że nie mogła uwierzyć własnym oczom, kiedy zobaczyła komórki w naczyniu hodowlanym. Mówi, że wyglądały jak młode komórki i dla niej wszystko było jak magia. Mówi także, że kilkakrotnie powtórzyła procedurę i za każdym razem komórki odmładzały się. Jest podekscytowana potencjałem wyników tego badania.

Powinieneś wiedzieć, że resweratrol jest związkiem występującym w niektórych jagodach, orzeszkach ziemnych, ciemnej czekoladzie, winogronach i czerwonym winie.

Aby lepiej poznać kontekst ustaleń z tego badania, profesor Harries opisał, czym jest łączenie mRNA w Medical News Today.

Powiedziała, że ​​informacje w genach są w rzeczywistości przenoszone w DNA. Każda pojedyncza komórka w ludzkim ciele ma te same geny, ale nie każdy gen jest faktycznie włączony w każdej komórce. Właśnie dlatego komórka serca staje się komórką serca.

Mówi, że gdy gen jest niezbędny, zostaje włączony i generuje komunikat znany jako RNA. RNA ma instrukcje dotyczące wszystkiego, co produkuje gen. Większość genów może wysłać więcej niż jedną wiadomość.

Ten komunikat składa się z bloków konstrukcyjnych, które mogą być przechowywane, a nawet pomijane w celu wytworzenia różnych komunikatów. Usunięcie bloków budulcowych odbywa się w procesie znanym pod nazwą splicing mRNA.

Tutaj różne bloki są w rzeczywistości łączone ze sobą w razie potrzeby. Mówiąc ściślej, jest to jak książka kucharska. Możesz zrobić ciasto czekoladowe lub waniliowe zależy to od tego, czy dodasz czekoladę podczas gotowania.

Odkrycia pokazują, że kiedy stare komórki są traktowane cząsteczkami, które przywracają poziom czynników splicingowych, odzyskują pewne cechy młodości.

Mogą rosnąć, a ich telomery (czapki znajdujące się na końcach chromosomów, które skracają się wraz z wiekiem) są w rzeczywistości dłuższe, podobnie jak w młodych komórkach.

Profesor Harries powiedział dla MNT, że byli zaskoczeni skalą odkryć. Dodała również, że efekty odmładzające utrzymywały się przez kilka tygodni, co również jest ekscytujące.

Profesor Harries wyjaśnia, że ​​jest to pierwszy krok, jeśli chodzi o próbę zmuszenia ludzi do normalnego życia przez całe życie.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Jedz te 6 rodzajów żywności, aby naturalnie oczyścić wątrobę!

Z wszystkich przetworzonych produktów spożywczych, dodatków i konserwantów oraz zanieczyszczenie środowiska powodują, że do naszego organizmu dostają się toksyny, które muszą być z niego usunięte, żeby...

Rób to co najmniej raz w tygodniu, a Twoja twarz będzie 10 lat młodsza

Od wieków japońskie kobiety stosują ta metodę w celu pielęgnacji skóry twarzy. Mianowicie ryż jest bogatym źródłem kwasu linolowego i skwalenu, który jest silnym przeciwutleniaczem i ma...

Jak kontrolować nietrzymania moczu w sposób naturalny

Nietrzymanie moczu to mimowolne oddawanie moczu. Oznacza to, że dana osoba nie jest w stanie utrzymać swojego pęcherza. Pojawia się na różnych etapach życia i częściej...

Lek na przeziębienie wycofany z obrotu! Koniecznie przeczytaj!

GIF wydał dziś decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie kraju serii leku Febrisan - lek na przeziębienia i grypy.Febrisan to nowoczesny lek bez...

To nie żart: zanurzyła pół cytryny w sodzie oczyszczonej – co się zdarzyło jest zadziwiające

Higiena jest bardzo ważna dla większości ludzi, dbamy o higienę osobistą, a także o utrzymanie czystego środowiska w domu. Wiele osób wybiera spośród milionów komercyjnych...

Trwale usuń ból kręgosłupa, pleców stosując naturalne rozwiązanie!

Bóle te są najczęściej wywołane przez duży wysiłek fizyczny lub długotrwałe siedzenie. Na szczęście nie ma się czym martwić, bo w tym artykule zaprezentujemy Państwu 100% naturalne...