Twoja żywa choinka najprawdopodobniej roi się od robaków

Czy preferujesz w domu żywą choinkę? To drzewo zdecydowanie wprowadza świątecznego ducha w naszym domu, a sam zapach przypomina nam o szczególnej porze roku, którą nazywamy Bożym Narodzeniem.

Jest jednak jedna rzecz do rozważenia przed zebraniem się wokół choinki w celu otwarcia prezentów, czyli jeśli masz żywe drzewko w domu.

Istnieje możliwość, że twoje żywe drzewo jest domem dla wielu zwierząt, ponieważ w końcu rośnie na zewnątrz.

Jednak gatunki żyjące na tym drzewie nie są niebezpieczne, ale nadal jest to coś, co należy wziąć pod uwagę, ponieważ prawdopodobnie nie chcesz nieproszonych gości na przyjęciu świątecznym, prawda?

Oto niektóre ze stworzeń, które mogą teraz mieszkać na twojej choince:

Mszyce

Ten sześcionogi owad może dorastać do 2 mm, ale ponieważ jest bezskrzydły, zwykle nie opuszcza swojego siedliska. Jeśli jednak produkuje potomstwo, może być odmianą ze skrzydłami.

Gdy drzewo znajdzie się w domu, cykl życia mszyc rozpoczyna się, ponieważ warunki w pomieszczeniu przypominają warunki wiosenne. Więc twoje drzewo może teraz mieć mnóstwo piskląt.

Cinara jest najczęstszym rodzajem mszyc występującym na świerkach, sosnach, jodle Fraser, jodle balsamicznej i jodłach białych. Mszyce jedzą tylko rośliny, więc nie mają problemu z spędzeniem całego życia na tym drzewie.

Roztocza

W domu można znaleźć wiele rodzajów roztoczy, ale jeśli chodzi o choinkę, zwykle znajdują się one na białej sośnie, daglezji, świerku i jodle Fraser. Mogą przeżyć zimę na drzewku jako dorosłe osobniki, a po narażeniu na ciepło stają się aktywne.

Żywią się innymi roztoczami i owadami. Roztocza są małe i jasne, dlatego zwykle pozostają niezauważone. Odmiana jasnoczerwona jest jednak nieco większa niż pozostałe, ale w stanie dorosłym jest nieszkodliwa.

Aby zmniejszyć ryzyko wpuszczenia roztoczy do domu, przed wejściem do domu usuń z drzewa wszelkie stare gniazda ptaków.

Pająki

Pająki nie są niebezpieczne dla ludzi, ale dla innych owadów znalezionych na choince już tak. Nie bój się ich, ponieważ kontrolują liczbę owadów na drzewie.

Możesz zauważyć zimujące gatunki lub pająki, które wykluły się pod wpływem temperatury w pomieszczeniu. Ponieważ jednak mieszkają one na zewnątrz, zwykle umierają wkrótce po znalezieniu się do domu.

Jak pozbyć się robaków z choinki?

Jeśli chcesz w czasie świąt uniknąć owadów w swoim domu, sprawdź gałęzie i pień choinki, aby zobaczyć, czy są wolne od widocznych worków na jajka.

Zanim przyniesiesz drzewko do domu, upewnij się, że zostawiasz je w garażu na dzień lub dwa, aby pozwolić robakom opuścić choinkę.

Następnie dobrze wstrząśnij drzewkiem i spryskaj je olejem neem, aby zniszczyć wszelkie pozostałe owady, robaki. Insektycydy są łatwopalne, więc nie używaj ich.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Krew w moczu (krwiomocz, hematuria) – przyczyny, objawy i leczenie

Zauważenie krwi w moczu może być alarmujące! W wielu przypadkach przyczyna jest nieszkodliwa, jednak krwiomocz może wskazywać na poważne zaburzenie.Co to jest krwiomocz? Hematuria to...

Masuj ten punkt przez 45 sekund: wyniki Cię zaskoczą!

Masaż jest jedną z najlepszych metod leczenia, która nie ma skutków ubocznych. Mimo tego, że masaż pleców na własną rękę jest niewykonalny, to bez problemów...

Herbata z pestek arbuza – skuteczny napój oczyszczający nerki i…

Nasion arbuza zazwyczaj wyrzucamy do kosza tylko niewielka grupa ludzi je spożywa, dzięki temu poprawiają zdrowie swojego systemu trawiennego, ale niestety to wszystko.Nasiona po prostu przechodzą...

Ten niesamowity napój pomoże Ci szybko spalić tłuszcz

Kiedy mówimy "wspaniały odchudzający eliksir" myślimy o potężnym napoju wytworzonym z naturalnych składników.Jest on również zalecany dla diabetyków, ale można go też używać do spalania tłuszczu...

Uwaga kobiety: Znaleźliśmy „Fontannę młodości”!

Starzenie się jest normalnym procesem biologicznym, który powoduje wiele zmian w organizmie, z których niektóre mogą być trudne do zaakceptowania. Mówiąc szczerze, starzenie się nigdy...

Miód Manuka: lecznicze zastosowania, korzyści i skutki uboczne

Miód Manuka jest używany jako naturalna maść na rany wszelkiego rodzaju. Został okrzyknięty bojowym wojownikiem w czasach oporności na konwencjonalne antybiotyki. Zwolennicy twierdzą również, że miód...