Strona główna Informacje Twoja żywa choinka najprawdopodobniej roi się od robaków

Twoja żywa choinka najprawdopodobniej roi się od robaków

Czy preferujesz w domu żywą choinkę? To drzewo zdecydowanie wprowadza świątecznego ducha w naszym domu, a sam zapach przypomina nam o szczególnej porze roku, którą nazywamy Bożym Narodzeniem.

Jest jednak jedna rzecz do rozważenia przed zebraniem się wokół choinki w celu otwarcia prezentów, czyli jeśli masz żywe drzewko w domu.

Istnieje możliwość, że twoje żywe drzewo jest domem dla wielu zwierząt, ponieważ w końcu rośnie na zewnątrz.

Jednak gatunki żyjące na tym drzewie nie są niebezpieczne, ale nadal jest to coś, co należy wziąć pod uwagę, ponieważ prawdopodobnie nie chcesz nieproszonych gości na przyjęciu świątecznym, prawda?

Oto niektóre ze stworzeń, które mogą teraz mieszkać na twojej choince:

Mszyce

Ten sześcionogi owad może dorastać do 2 mm, ale ponieważ jest bezskrzydły, zwykle nie opuszcza swojego siedliska. Jeśli jednak produkuje potomstwo, może być odmianą ze skrzydłami.

Gdy drzewo znajdzie się w domu, cykl życia mszyc rozpoczyna się, ponieważ warunki w pomieszczeniu przypominają warunki wiosenne. Więc twoje drzewo może teraz mieć mnóstwo piskląt.

Cinara jest najczęstszym rodzajem mszyc występującym na świerkach, sosnach, jodle Fraser, jodle balsamicznej i jodłach białych. Mszyce jedzą tylko rośliny, więc nie mają problemu z spędzeniem całego życia na tym drzewie.

Roztocza

W domu można znaleźć wiele rodzajów roztoczy, ale jeśli chodzi o choinkę, zwykle znajdują się one na białej sośnie, daglezji, świerku i jodle Fraser. Mogą przeżyć zimę na drzewku jako dorosłe osobniki, a po narażeniu na ciepło stają się aktywne.

Żywią się innymi roztoczami i owadami. Roztocza są małe i jasne, dlatego zwykle pozostają niezauważone. Odmiana jasnoczerwona jest jednak nieco większa niż pozostałe, ale w stanie dorosłym jest nieszkodliwa.

Aby zmniejszyć ryzyko wpuszczenia roztoczy do domu, przed wejściem do domu usuń z drzewa wszelkie stare gniazda ptaków.

Pająki

Pająki nie są niebezpieczne dla ludzi, ale dla innych owadów znalezionych na choince już tak. Nie bój się ich, ponieważ kontrolują liczbę owadów na drzewie.

Możesz zauważyć zimujące gatunki lub pająki, które wykluły się pod wpływem temperatury w pomieszczeniu. Ponieważ jednak mieszkają one na zewnątrz, zwykle umierają wkrótce po znalezieniu się do domu.

Jak pozbyć się robaków z choinki?

Jeśli chcesz w czasie świąt uniknąć owadów w swoim domu, sprawdź gałęzie i pień choinki, aby zobaczyć, czy są wolne od widocznych worków na jajka.

Zanim przyniesiesz drzewko do domu, upewnij się, że zostawiasz je w garażu na dzień lub dwa, aby pozwolić robakom opuścić choinkę.

Następnie dobrze wstrząśnij drzewkiem i spryskaj je olejem neem, aby zniszczyć wszelkie pozostałe owady, robaki. Insektycydy są łatwopalne, więc nie używaj ich.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Zgodzicie się wszyscy, że nie ma prawie nic bardziej odstraszającego niż śmierdzący samochód. Rzecz w tym, że ciasna przestrzeń w samochodzie jest łatwo narażona na...
Pochodzenie z indyjskiej astrologii, chiromancji lub czytania dłoni jest dziś popularnym trendem, zwłaszcza wśród tych, którzy chcą dowiedzieć się o ich miłości, zdrowiu i...
Wszyscy uwielbiamy filiżankę kawy rano, tak właśnie zaczyna się nasz dzień i budzi nas rano. Kto nie lubi popijać filiżankę kawy w piękny słoneczny...
Kurkuma jest szeroko stosowana jako przyprawa w wielu produktach spożywczych ze względu na charakterystyczny przyjemny zapach i smak. Ma wiele korzyści zdrowotnych, które mogą...
Większość chorób jest wynikiem spożywanej przez nas żywności. Kwaśne jedzenie może prowadzić do różnych chorób, starzenia się, a nawet raka. Natomiast żywność alkaliczna może...