Strona głównaInformacjeDała mężowi 1 łyżkę...

Dała mężowi 1 łyżkę oleju kokosowego dwa razy dziennie przez miesiąc. Nie uwierzysz, co się stało !!!

Otyłość, choroby układu krążenia i cukrzyca są najczęstszymi chorobami. Zła wiadomość jest taka, że ​​liczba osób, u których zdiagnozowano te choroby, szybko rośnie.

Ponadto eksperci medyczni ostrzegają, że do 2020 r. około 15 milionów ludzi rozwinie chorobę Alzheimera.

Dr Mary T. Newport, specjalistka od noworodków

od lat bada literaturę naukową na temat choroby Alzheimera i odkryła, że ​​prawdopodobnie MCT (triglicerydy o średnim łańcuchu) może być najlepszym narzędziem przeciwko tej chorobie. Olej kokosowy jest bogaty w te triglicerydy. Steve, mąż Mary był zdiagnozowany z postępującą demencją w wieku 54 lat.

MRI wykazał, że choroba prawdopodobnie będzie postępować i prowadzić do choroby Alzheimera. Steve był w trudnej sytuacji, ponieważ miał problemy z utratą pamięci, nie mógł znaleźć łyżki ani wyjąć wody z lodówki. Był także w depresji z powodu choroby. Mary odkryła w Internecie, że depresja jest kolejnym objawem choroby Alzheimera.

Dlaczego MCT są tak ważne?

Jeśli organizmowi brakuje glukozy we krwi, wówczas używa ciał ketonowych jako paliwa. Komórki mózgowe wymagają paliwa do prawidłowego funkcjonowania – ciała ketonowe i glukoza. Ale nasze ciało nie wytwarza ciał ketonowych.

Co dzieje się w chorobie Alzheimera?

Z powodu oporności na insulinę komórki mózgowe nie mogą używać glukozy, więc zaczynają umierać. Proces ten rozpoczyna się 10-20 lat przed pojawieniem się pierwszych objawów. Ale jeśli komórki mózgowe znajdą ciała ketonowe i wykorzystają je jako paliwo, mogą pozostać przy życiu. Problem ten występuje także u osób cierpiących na chorobę Huntingtona, stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona i ALS. Wszyscy pacjenci mają ten sam problem, ale w różnych obszarach mózgu lub rdzenia kręgowego.

MCT są absorbowane w inny sposób niż inne tłuszcze. Wątroba jest w stanie przekształcić je w ciała ketonowe i energię. Dlatego musimy spożywać triglicerydy o średnim łańcuchu, ponieważ występuje hiperketonemia, która jest w rzeczywistości zwiększoną liczbą ciał ketonowych we krwi.

Dr Newport twierdzi, że hiperketonemia

poprawia przepływ krwi w mózgu o 39% i zmniejsza zaburzenia poznawcze spowodowane przez hipoglikemię. Dr Newport odkryła również, że olej kokosowy zawiera około 60% średnich kwasów tłuszczowych, jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-6 i nie zawiera cholesterolu. MCT znajdują się w mleku matki lub ziarnie palmowym. Kozie i krowie mleko zawiera te tłuszcze, ale w małych ilościach. Można je znaleźć także w innych produktach mlecznych.

Mary naprawdę chciała pomóc mężowi, więc postanowiła spróbować kuracji olejem kokosowym. Przez miesiąc dawała mu dwie łyżki oleju kokosowego. Wyniki były niesamowite.

Po dwóch tygodniach dr Newport poprosił Steve’a o narysowanie zegara, a on to zrobił. Dlatego dr Newport zaleca leczenie olejem kokosowym pacjentom z chorobą Alzheimera.

przeczytaj to też!

POPULARNE