Naukowcy ostrzegają – dany kolor tatuaż może powodować raka!

Tatuaże od wieków są popularne w krajach zachodnich, a wraz z upływem czasu stają się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród młodszych pokoleń.

tatuaż

Jednak według niektórych ostatnich badań, odbarwianie skóry może mieć szkodliwy wpływ na ogólny stan zdrowia w wyniku niewłaściwego stosowania niektórych kolorów.

Grupa ekspertów z angielskiej Agencji Zdrowia Publicznego dokonała szokującego odkrycia, że ​​niektóre kolory tatuaży zawierają niebezpieczne toksyczne substancje, które mogą powodować raka.

Odkryli, że toksyczne nanocząsteczki koloru tatuażu osadzają się w śledzionie przez krew i nerki. Zmniejsza to zdolność organizmu do filtrowania toksyn.

Niebezpieczeństwo czerwonych i niebieskich kolorów

Ostatnie odkrycie potwierdza wyniki badań naukowców z USA i Danii, którzy odkryli rakotwórcze substancje chemiczne w barwach tatuażu, w tym kobalt i rtęć. Zgodnie z ich raportem, czerwony kolor stosowany w tatuażu zawiera rtęć, a zielony i niebieski odcienie zawierają kobalt.

Ponieważ substancje te są niebezpieczne dla naszego zdrowia, naukowcy zażądali od właściwych władz rozwiązania tego problemu i uregulowania stosowania tych toksycznych barw.

Niebezpieczeństwo czarnego koloru

Dr Georgina Serupa z Kopenhagi przeprowadziła badanie na ten sam temat i ujawniła, że ​​13 z 21 barw powszechnie używanych w tatuażach w Europie zawiera chemikalia rakotwórcze.

Kilka amerykańskich badań wykazało, że czarny kolor tatuażu jest produkowany za pomocą benzopirenu, który w eksperymentach przeprowadzanych na zwierzętach okazał się powodować raka skóry.