Dieta ketogeniczna i leczenie raka – prosty przewodnik dla początkujących

Popularne przekonanie, że dieta niskotłuszczowa lub beztłuszczowa jest dla ciebie dobra, nie jest do końca prawdą. Grupa kardiologów odkryła, że ​​potrzebujesz zdrowych tłuszczów (zawartych w diecie ketogenicznej), aby utrzymać zdrowy układ sercowo-naczyniowy.

Co więcej, odkryli nawet korelację między dietą ketogenną, a leczeniem raka.

Główną przyczyną zawałów serca i zatkanych tętnic nie jest cholesterol. Ponadto kardiolodzy ostrzegają przed poważnymi skutkami ubocznymi leków stosowanych w celu obniżenia poziomu cholesterolu.

W rzeczywistości cholesterol i inne zdrowe tłuszcze mają kluczowe znaczenie dla optymalnej funkcji mózgu i układu nerwowego. Co więcej, naukowcy udowodnili, że użytkownicy leków obniżających cholesterol mają wyższy wskaźnik demencji i choroby Alzheimera.

Ponadto brak cholesterolu spowoduje brak witaminy D3, ponieważ cholesterol skóry jest odpowiedzialny za konwersję światła słonecznego UVB na tę witaminę. Ten proces zachodzi w wątrobie.

Dieta ketogeniczna i leczenie raka

Niedawno grupa naukowców odkryła, że ​​dieta wysokotłuszczowa jest w stanie odwrócić różne rodzaje agresywnego raka. Nie czekaj jednak, aż przemysł rakowy ogłosi te przełomowe fakty.

Potrzebują ciągłego zysku, aby sfinansować swoje liczne badania nad różnymi opatentowanymi lekami. Te leki nie leczą, ale niszczą chemią, promieniowaniem i operacją.

Sukces wysokotłuszczowej diety ketogenicznej

Dr Fred Hatfield jest odnoszącym sukcesy właścicielem firmy, trenerem i byłym mistrzem świata w trójboju siłowym, który ukończył studia z zakresu kinezjologii. Trzech różnych onkologów powiedziało, że miał zaledwie 3 miesiące życia z powodu swojego agresywnego, przerzutowego raka szkieletu.

Jednak przeprowadził trochę badań i odkrył dietę ketogenną jako obiecującą alternatywną metodę leczenia raka.

Dr Dominic D’Agostino z University of South Florida, badacz metabolizmu, przeprowadził badanie analizujące wpływ diety wysokotłuszczowej na węglowodany i odkrył, że grupa myszy, które przyjęły tę dietę, wyzdrowiała. Dlatego dr Fred Hatfield postanowił wypróbować ten schemat i zobaczyć, jak na niego działa.

Wyeliminował cukry i węglowodany z codziennego spożycia żywności i zaczął spożywać dużą ilość mięsa i zdrowych tłuszczów (nie margaryny ani innych tanich uwodornionych olejów trans-kwasów tłuszczowych).

Najlepsze źródła zdrowych tłuszczów to organiczne oleje konopne tłoczone na zimno, oliwa z oliwek, jajka, masło i olej kokosowy. Dr Hatfield przestrzegał tej diety przez kilka miesięcy. Wyniki? Jego rak zniknął.

Odtąd dr D’Agostino zaczął zalecać tę dietę swoim pacjentom z rakiem. Najlepsze jest to, że wykazała ona pozytywne wyniki u każdego pacjenta.

Jak działa dieta ketogeniczna?

Komórki rakowe są pozbawione tlenu, w przeciwieństwie do zdrowych, które potrzebują tlenu do metabolizmu. Zamiast tego żyją na glukozie. Tak więc brak glukozy (cukru) w komórkach organizmu stwarza środowisko, które umożliwia dobrym (zdrowym) tłuszczom wytwarzanie kwasów tłuszczowych.

Olej kokosowy robi to dokładnie w leczeniu choroby Alzheimera. Wraz z produkcją ketonów komórki mózgowe, które przestały metabolizować tlen, zaczynają otrzymywać energię. Zdrowe komórki mogą zamieniać ketony w energię, podczas gdy rakowe nie.

Zastąpienie glukozy ketonami prowadzi zatem do głodu komórek rakowych. Oprócz utraty wagi nie ma innych znanych skutków ubocznych diety ketogenicznej. Co więcej, jest to nawet korzystne dla osób z wysokim poziomem cukru we krwi.

Lista dietetyczna diety ketogenicznej na raka

Warzywa o niskiej zawartości węglowodanów – brokuły, jarmuż, kapusta, szparagi, kalafior, szpinak, warzywa kapustne, seler, brukselka;

Zdrowe tłuszcze – olej kokosowy, masło, oliwa z oliwek, awokado, jajka, surowe nasiona i orzechy;

Białkowe źródła żywności – sfermentowany nabiał, ryby i owoce morza, dzika zwierzyna, wołowina od zwierząt karmionych trawą;

Niemniej jednak onkolodzy w jakiś sposób zapominają informować swoich pacjentów o tej potężnej diecie ketogenicznej i jej wpływie na komórki rakowe. W związku z tym pacjenci z rakiem jedzą lody i ciastka podczas chemoterapii dożylnej.

Istnieje wiele innych alternatywnych metod leczenia raka, które zalecają przestrzeganie diety wykluczającej węglowodany i cukier.