Strona głównaInformacjeDowiedz się, jakich pokarmów należy unikać na pusty żołądek

Dowiedz się, jakich pokarmów należy unikać na pusty żołądek

Ilekroć czujesz się głodny, zapewne szukasz czegoś do jedzenia, zjedz coś oczywiście, ale Z WYJĄTKIEM tych 12 produktów. Spożywane na czczo mogą poważnie wpłynąć na ogólny stan zdrowia, a nawet zwiększyć ryzyko cukrzycy.

Czytaj dalej artykuł i dowiedz się, jakich pokarmów unikać na pusty żołądek.

12 pokarmów, których należy unikać na pusty żołądek

1. Ciasta

Ciastka obfitują w drożdże, które mogą podrażniać błonę śluzową żołądka i powodować wzdęcia. Mając dużo gazu w jelitach jest nie tylko zawstydzające, ale może powodować dyskomfort.

2. Pomidory

Unikaj spożywania pomidorów lub wszystkiego, co zawiera pomidory na czczo. Stymulują produkcję kwasów żołądkowych, które mogą prowadzić do zgagi.

3. Surowe warzywa


Warzywa są obciążone dobroczynnym błonnikiem, ale nie zapewniają żadnych korzyści, gdy są spożywane na czczo. Mogą powodować problemy zdrowotne, szczególnie gdy są niegotowane.

4. Gruszki

Upewnij się, że rano nie zbliżasz się do gruszek. Obfitość przeciwutleniaczy zwalczających wolne rodniki może nie tylko podrażniać błonę śluzową żołądka, ale także powodować wielki ból.

Czytaj także:  OSTRZEŻENIE DLA RODZICÓW: To nie są żelki mto nowy śmiertelny narkotyk

5. BananyBanany są bogate w błonnik, który może  nie być najbardziej odpowiednim składnikiem odżywczym na pusty żołądek. Mogą szybko zwiększyć poziom magnezu we krwi, co jest szkodliwe dla serca.

6. Pikantne jedzenie

Pikantne jedzenie jest zdecydowanie czymś, czego należy unikać na pusty żołądek, w przeciwnym razie nadmiar płynów może powodować refluks i pieczenie.

7. Owoce cytrusoweZobacz też


Cytryny, pomarańcze, grejpfruty i wiele innych owoców cytrusowych nie są preferowanymi pokarmami na pusty żołądek. Kwas tych owoców podrażnia błonę śluzową żołądka i powoduje silny ból brzucha.

8. Napoje gazowane

Oprócz owoców cytrusowych napoje gazowane są zdecydowanie jednym z pokarmów, których należy unikać na czczo. Są bogate w kwas, który może poważnie wpłynąć na zdrowie żołądka. Więc wyświadcz sobie przysługę i całkowicie unikaj napojów gazowanych.

9. Kawa


Być może wiesz, że kawy nie należy pić na czczo, szczególnie z dwóch powodów. Przede wszystkim kawa może zwiększyć produkcję nadmiaru kwasów. Po drugie, może spowolnić trawienie pokarmów bogatych w białko, które są spożywane później.

Czytaj także:  Regularne picie tego popularnego napoju może zwiększyć ryzyko demencji

10. Herbata

Kiedy czujesz się głodny, trzymaj się z dala od filiżanki herbaty. Chociaż zawiera mniej kofeiny niż kawa może mieć taki sam efekt jak kawa na pusty żołądek.

11. Słodycze

Upewnij się, że nigdy nie spożywasz słodyczy nasyconych cukrem, zwłaszcza gdy żołądek jest pusty. Według ekspertów cukier zwiększa obciążenie trzustki, a nawet może prowadzić do cukrzycy.


12. Jogurt

Nawet jogurt jest ostatnim na liście, nie jest to najmniej ważne. Staraj się unikać jogurtu na pusty żołądek, ponieważ kwasy żołądkowe zabiją wszystkie pożyteczne bakterie w jogurcie.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły