Strona główna Informacje Czy korzyści zdrowotne wynikające ze skórki cytryny zapobiegają rakowi?

Czy korzyści zdrowotne wynikające ze skórki cytryny zapobiegają rakowi?

Nie zdziwisz się, że cytryny mają wysoką zawartość składników odżywczych i zapewniają wiele korzyści dla ogólnego stanu zdrowia. Ich cechy nie są niczym nowym. Ale niewielu z nas wie, jakie korzyści zdrowotne daje skórka z cytryny?

Korzyści zdrowotne wynikające ze skórki cytryny

Korzyści zdrowotne wynikające ze skórki cytryny są często pomijane. Jednak nie są to tylko resztki, które należy wyrzucić, ale bardzo ważne części, które mogą wzmocnić układ odpornościowy, obniżyć poziom cholesterolu, a nawet zapobiec rakowi.

Są bogate w właściwości przeciwdrobnoustrojowe, które mogą leczyć infekcje grzybicze i bakteryjne. Będą również sprzyjać eliminacji pasożytów i wewnętrznych robaków z organizmu.

Być może znasz pojęcie, że cytryny mogą wyleczyć raka. Chociaż nie do końca oparte na faktach, wiele badań wykazało, że ich silne właściwości lecznicze mogą skutecznie leczyć raka.

Cytrynowe skórki na raka

Korzyści ze skórki cytryny na raka są powiązane ze specyficznymi związkami zwanymi flawonoidami i limonoidami. Związki te zapobiegają tworzeniu się i wzrostowi komórek rakowych.

Niektóre badania pokazują, że związki te całkowicie zabijają komórki rakowe. Przeprowadzono je na zwierzętach laboratoryjnych z ludzkimi komórkami raka piersi.

Badania

Jedno szczególne badanie przeprowadzone w Europie obejmowało uczestników dotkniętych różnymi formami raka. Uczestnicy ci spożywali 150 g owoców cytrusowych, więcej niż cztery razy w tygodniu. Cytrusy okazały się skuteczne i znacznie zmniejszyły ryzyko raka, z wyjątkiem raka piersi.

Jednak amerykańskie badanie wykazało zmniejszone ryzyko raka piersi u osób, które stosowały te same porcje owoców cytrusowych, na wypadek, gdyby nie podjęły hormonalnej terapii zastępczej.

Jak włączyć cytryny do swojej diety?

Uzdrawiająca moc cytryny nie mieszka tylko w samym soku. Z tego powodu upewnij się, że spożywasz skórki, miazgę, a nawet nasiona.

Według najnowszych badań dzienne spożycie 75 g owoców cytrusowych może znacznie zmniejszyć ryzyko raka.

Cytryny to bardzo wszechstronne jedzenie, które można stosować do różnych potraw. Pamiętaj, aby spożywać przynajmniej jedną cytrynę dziennie.

Pij szklankę soku z cytryny lub codziennie dodawaj sok z cytryny do różnych potraw. Ze względu na wysoką zawartość składników odżywczych w skórce, dodaj także i ją do większej liczby posiłków.

Możesz zetrzeć skórkę cytryny i dodać ją do sałatek, zup, ryżu, ryb, kurczaka, makaronu i wielu innych potraw.

zobacz także

To się stanie, gdy przestaniesz jeść chleb!

Chleb jest filarem typowej zachodniej diety. Jest podawany z prawie każdym posiłkiem, w każdej restauracji i każdym gospodarstwie domowym. Nic dziwnego, że chleb stanowi 20% całkowitego...

Zaskocz swoje dzieci tą naturalną domową nutellą

Odbyło się wiele dyskusji na temat składników używanych do wyboru najpopularniejszego śniadania wśród dzieci na całym świecie. Według dr Yoni Freedhoff, specjalisty od otyłości...

Ten człowiek umarł z powodu obgryzania paznokci

Obgryzanie paznokci jest powszechnym nawykiem, który nie tylko wpływa na wygląd paznokci, ale także zagraża zdrowiu. W przypadku, gdy znasz kogoś, kto ma ten...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Niedawno świat zaniepokoiła szokująca wiadomość o fałszywych jajach produkowanych w Chinach. Niestety po tym następuje kolejny niepokojący fakt. Mianowicie światowe media rozpowszechniają wiadomości o...
Obecnie produkty do makijażu zyskały ogromną popularność wśród kobiet niż kiedykolwiek wcześniej. W 2014 r. światowy rynek kosmetyków osiągnął wartość 460 miliardów dolarów. Zdaniem...
Nasze ciała nieustannie wysyłają nam sygnały, gdy coś jest nie tak i ostrzegają nas wcześniej, czasami nawet na kilka miesięcy zanim coś złego się...
Brazylijscy lekarze opracowali nowy sposób leczenia oparzeń wykorzystując do tego procesu skórę tilapii. Testowali skórę tilapii jako opatrunek na oparzenia drugiego i trzeciego stopnia.Stosowanie...
Ostatnie badania pokazują, że plaża jest jednym z najlepszych miejsc na złagodzenie stresu i uzdrowienie mózgu. „Woda jest uważana za eliksir i źródło życia....