Strona główna Informacje Jedząc ten produkt możesz mieć robaki w mózgu

Jedząc ten produkt możesz mieć robaki w mózgu

Niepokojąca historia, która rozprzestrzeniła się w internecie została niedawno opublikowana na stronie CNN.

Po przetestowaniu różnych metod leczenia przewlekłego bólu głowy, z których wszystkie nie przyniosły rezultatów, Brytyjczyk przeszedł badanie MRI, zdiagnozowano u niego tasiemca żyjącego w tkance mózgowej.

Lekarze byli w całkowitym niedowierzaniu, zwłaszcza po potwierdzeniu, że tasiemiec może przebywać tam od czterech lat.

U mężczyzny zdiagnozowano Sparganosis, pasożytniczą infekcję wywołaną przez tasiemca Spirometra erinaceieuropaei.

Dr Effrossyni Gkrania-Klotsas dla CNN ” Przeniósł się z jednej strony mózgu na drugą … bardzo niewiele rzeczy porusza się w mózgu „.

Ponieważ nie ma terapii, która mogłaby skutecznie leczyć infekcję, jedynym sposobem, w jaki lekarze mogli ją leczyć było chirurgiczne usunięcie robaka.

Infekcja spowodowana przez Spirometra Erinaceieuropaei jest dominująca u kotów i psów, gdzie robak może osiągnąć przerażającą długość 1,5 metra.

Ludzie mogą zarazić się robakami na kilka sposobów, z których jednym jest jedzenie wieprzowiny. Gatunek występujący w wieprzowinie, znany jako Taenia Solium zaraża ludzi w dwóch postaciach:

kiedy spożywasz wieprzowinę z zakażonych świń, które nie zostały odpowiednio ugotowane w wyniku tego powstaje taeniasis – dorosły robak rozwijający się w jelitach świni, który może wpływać na ludzki mózg,

w postaci larw poprzez kontakt z kałem od zakażonej świni lub człowieka może to zainfekować wiele tkanek w ludzkim ciele.

Jeśli larwy dostaną się do układu nerwowego, infekcja może prowadzić do neurocysticerkozy, poważnej infekcji mózgu. Jeśli robak atakuje mózg, ta infekcja może nawet powodować epilepsję.

Według Światowej Organizacji Zdrowia prawie jedna trzecia przypadków epilepsji w krajach, w których ta infekcja jest pospolita, to ludzie, którzy wcześniej byli zakażeni neurocysticerkozą.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Konwencjonalne przyprawy można znaleźć w prawie każdej kuchni. Przyprawy te zawierają jednak szkodliwe składniki, takie jak konserwanty, sztuczne kolory i GMO. Thomas Fricke, prezes i...
Przeczytaj artykuł, jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego woda kokosowa jest tak korzystna! Chociaż nie jest smaczna, ma niesamowite właściwości detoksykacyjne i lecznicze. Udowodniono również, że woda...
Tilapia, trzecia najczęściej spożywana ryba na świecie jest od jakiegoś czasu pod ostrzałem mediów, ponieważ istnieje coraz więcej dowodów na to, że ryby te...
Naukowcy z Uniwersytetu w Oksfordzkiego ujawnili w niedawnym badaniu, że kobiety z większymi tyłkami są mniej narażone na rozwój chorób przewlekłych i są mądrzejsze...
Niepokojące wiadomości o kobiecie, która prawie straciła życie z powodu ciężkiej infekcji bakteryjnej rozprzestrzeniły się w Internecie jak pożar. Wszystko zaczęło się, gdy kobieta,...