Kelly Clarkson kontra Ariana Grande: Epicki pojedynek w show karaoke

Konkurencja na najwyższym poziomie w programie „That’s My Jam”

W pierwszym odcinku „That’s My Jam” doszło do niezwykłego starcia Kelly Clarkson i Ariany Grande w konkursie karaoke, które ujawniło niezwykły talent obu tych wokalistek. To był debiutancki epizod „That’s My Jam”, inspirowany grami prezentowanymi w programie „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”. Odcinek został wyemitowany w Stanach Zjednoczonych 29 listopada 2021 roku i zgromadził ponad cztery miliony widzów. Grande zawarła sojusz z country wokalistą Blakiem Sheltonem, podczas gdy Clarkson została zestawiona z Johnem Legendem.

Finałowy pojedynek pod nazwą „Mixtape Medley Showdown”

W trakcie ostatniej rundy odcinka, zatytułowanej „Mixtape Medley Showdown”, miała miejsce epicka batalia między dwoma tytanami świata popu. W jednym narożniku stała Grande, prawdziwa ikona popkultury, która sprzedała ponad 90 milionów płyt i zdobyła dwa nagrody Grammy. W drugim narożniku była Clarkson, zwyciężczyni pierwszego sezonu „American Idol” w 2002 roku, która od tamtej pory sprzedała ponad 70 milionów płyt i zdobyła trzy nagrody Grammy.

Widząc nazwę rundy na ekranie, Grande zaniemówiła z niepewności przed zadaniem, mówiąc Sheltonowi: „Skończyliśmy!” Prezenter, Jimmy Fallon, obrócił skomputeryzowane koło, aby dowiedzieć się, jaki tytuł mixtape’u będą śpiewać dwie wokalistki. Gdy wskazało „Pop Divas”, tłum ryknął z radości, wiedząc, że czeka ich coś wyjątkowego.

Zespół na żywo zaczął grać podkład muzyczny do pierwszej piosenki, „Oops!… I Did It Again” Britney Spears. Grande wykonała ją pięknie, dodając do tego kilka tanecznych ruchów. Następnie Clarkson podjęła się „Any Man of Mine” Shani Twain, którą zaśpiewała z niesamowitą siłą głosu. Grande śpiewała potem „Believe” Cher, na co Clarkson odpowiedziała „You Outta Know” Alanis Morrisette.

W trzeciej rundzie Clarkson dostarczyła wzruszającą wersję „Unbreak My Heart” Toni Braxton, zanim Grande zaprezentowała swoją niesamowitą skalę wokalną w „It’s All Coming Back to Me Now” Celine Dion. Do tego momentu Fallon oszołomiony obserwował, co się działo.

Ostatnią piosenką tego segmentu była „I Will Always Love You” w wykonaniu Clarkson, napisana przez Dolly Parton w 1973 roku. Gdy uderzyła w wysoki ton w kulminacyjnym momencie refrenu, Grande udawała, że schodzi ze sceny, aby przyznać porażkę. W pięknym akcie jedności obie kobiety zaśpiewały potem wspólnie ostatnie słowo piosenki, po czym tłum eksplodował z wdzięczności za to, co właśnie widział.

Podczas gdy Grande okrzyknęła to jako „najszalony dzień mojego życia”, to dla Doomboxa pozostało zadanie wyłonienia zwycięzcy. Po dźwięku bębnów ogłoszono… że nagrodę zdobyli Clarkson i Legend. Jednakże, stało się to nieistotne w wielu aspektach, gdyż to czysty talent tych dwóch legend popu będzie żyć długo w pamięci.


ZOBACZ TAKŻE