Masuj ten punkt przez 2 minuty każdego dnia, a to się stanie z twoim ciałem!

W ostatnich latach chińska akupresura zyskuje dużą popularność jako doskonały lek na długą listę chorób przewlekłych, głównie dlatego, że okazała się bardzo skuteczna i nie pociąga za sobą żadnych niepożądanych skutków ubocznych.

Jeśli jesteś jednym z tych nielicznych, którzy wciąż go nie wypróbowali i nie wiedzą, co to jest, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie idealny. Akupresura działa poprzez wywieranie nacisku na pewne punkty ciała, które biegną wzdłuż linii meridianów energii.

Te południki biegną przez całe ciało i naciskając te punkty, można poprawić ogólny stan zdrowia i samopoczucie oraz skierować się na określone dotknięte obszary, które powodują problemy.

Według ekspertów w dziedzinie chińskiej akupresury punkt Tai Chong lub LV-3 jest najważniejszym punktem w całym ciele i masując ten punkt można rozwiązać długą listę chronicznych problemów.

Powinnaś wypróbować go, jeśli odczuwasz bóle głowy, zawroty głowy, owrzodzenia, niewyraźne widzenie, zaczerwienienie i obrzęk oczu, nudności, wymioty, zaparcia, biegunkę, lęk, bezsenność i drażliwość.

Jak zlokalizować ten punkt?

Punkt Tai Chong znajduje się powyżej punktu, w którym spotykają się duży palec u nogi i drugi palec. Spróbuj masować go przez 2 minuty, używając ruchów okrężnych, a zobaczysz, o ile lepiej będziesz się czuła.

Poniżej znajduje się krótki film przedstawiający dokładną lokalizację tego punktu i właściwy sposób jego masażu.


ZOBACZ TAKŻE