Strona głównaInformacjeNaukowcy odkryli nową substancję chemiczną, która może powstrzymać chorobę Alzheimera

Naukowcy odkryli nową substancję chemiczną, która może powstrzymać chorobę Alzheimera

Zastanawianie się, czy będziemy cierpieć z powodu poważnego upośledzenia funkcji poznawczych jest jednym z największych lęków, z jakimi boryka się wielu z nas, gdy się starzejemy, zwłaszcza jeśli widzieliśmy, jak bolesne jest to u osób z chorobą Alzheimera.

Teraz naukowcy twierdzą, że znaleźli substancję chemiczną, która może powstrzymać choroby, takie jak choroba Alzheimera przed sianiem spustoszenia w naszych mózgach.

Glifosat (randap) rakotwórczy? Sprawdź dlaczego należy go unikać!

Randap (glifosat) jest jednym z najpopularniejszych morderców chwastów na świecie.Jest używany przez rolników i właścicieli domów, na polach, trawnikach i ogrodach. Wiele badań twierdzi, że...

Badanie opublikowane w European Journal of Medicinal Chemistry twierdzi, że zsyntetyzowano nowy związek chemiczny, który powstrzymuje degenerację neuronów związanych z chorobą Alzheimera, Parkinsona i innymi dolegliwościami mózgu.Naukowcy twierdzą, że cząsteczki są w stanie blokować gromadzenie się nadmiaru amyloidów, które są jedną z głównych przyczyn pogorszenia funkcji poznawczych wraz z wiekiem.

„Nasze związki aktywują syntezę określonych białek szoku cieplnego i powodują ich akumulację w komórce” – wyjaśniła autorka badania Irina Utepova.„Białka tego typu umożliwiają ochronę tkanki nerwowej przed nadmiarem toksycznych amyloidów oraz ochronę komórek przed różnego rodzaju stresem, w tym stresem proteotoksycznym charakterystycznym dla chorób neurodegeneracyjnych”.

Ich wyniki były obiecujące w przypadku modeli komórkowych przypadków choroby Alzheimera i urazowych uszkodzeń mózgu. W komunikacie prasowym dotyczącym badania zauważono, że do 2050 r. przewiduje się, że na całym świecie zostanie zdiagnozowanych 115 milionów osób z chorobą Alzheimera. To nowe odkrycie może być pierwszym krokiem do zmniejszenia tej liczby.


Oczywiście trzeba będzie przeprowadzić o wiele więcej badań, aby dowiedzieć się czy można to zastosować do rzeczywistych ludzkich mózgów. Mimo to jest to niezwykle obiecująca perspektywa zapobiegania poważnym zaburzeniom poznawczym w miarę starzenia się.

Niemieccy badacze udowadniają, że istnieje życie po śmierci

Zdumiewające ogłoszenie zostało ogłoszone przez zespół psychologów i lekarzy na Technische Universität w Berlinie. Zespół ekspertów twierdzi, że życie po śmierci istnieje w jakiejś formie...


W międzyczasie możemy chronić nasze mózgi, nabierając zdrowych nawyków, takich jak popijanie określonych rodzajów kawy, codzienne ćwiczenia, medytację, a nawet pamiętanie o regularnym myciu zębów.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły