Strona główna Informacje Jeśli masz jeden z tych stanów, powinieneś odstawić czosnek! To jest bardzo...

Jeśli masz jeden z tych stanów, powinieneś odstawić czosnek! To jest bardzo NIEBEZPIECZNE!

Według wielu badań, aktywny związek w czosnku, allicyna wykorzystuje te same mechanizmy, co inhibitory ACE do obniżenia wysokiego ciśnienia krwi. 

Ujawniają również, że czosnek zapobiega tworzeniu się angiotensyny II i pomaga rozluźnić naczynia krwionośne. Ponadto czosnek jest również bardzo przydatny, jeśli chodzi o obniżenie wysokiego poziomu cholesterolu (LDL).

Wszystkie te korzyści zdrowotne sprawiają, że czosnek jest jednym z najlepszych warzyw, a najlepszą rzeczą jest to, że ma również niesamowity smak. Jest uwielbiany przez wszystkich i jest tak łatwy do połączenia w różnych potrawach. Pyszne, pożywne i zdrowe, czy to nie idealne połączenie?

Oprócz obniżenia ciśnienia krwi i cholesterolu, czosnek jest najlepszym naturalnym lekarstwem na układ odpornościowy. Według najnowszych badań regularne spożywanie czosnku może zmniejszyć ryzyko zachorowania na grypę lub przeziębienie o 63%. Jest także bardzo przydatny w leczeniu infekcji ucha.

Po spożyciu na surowo czosnek może powodować nieświeży oddech, zgagę, gazy, nudności, nieprzyjemny zapach ciała i trwały ostry smak w jamie ustnej. Jednak zależy to od chemii ciała danej osoby.

Jeśli jesteś w jednej z następujących grup osób, nie powinieneś spożywać czosnku, ponieważ może to powodować więcej problemów i komplikacji:

Wiadomo, że czosnek ma naturalne właściwości antykoagulacyjne, co oznacza, że ​​jest doskonały do ​​leczenia problemów z krążeniem, ponieważ powoduje, że krew jest bardziej płynna, co zapobiega powstawaniu zakrzepów, które mogą prowadzić do zawałów serca, zakrzepicy i udaru. Ale nie zaleca się stosowania go z lekami przeciwzakrzepowymi, ponieważ może to prowadzić do nadmiernego krwawienia.

Jeśli cierpisz na jakąkolwiek chorobę, która wymaga leków na receptę, nie powinieneś spożywać czosnku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Jeśli masz problemy z wątrobą – czosnek może zmniejszyć rozkład niektórych leków w wątrobie, a nawet zmniejszyć skuteczność leków przyjmowanych z powodu problemów z wątrobą. W rzeczywistości prawie wszystkie leki, w szczególności leki antykoncepcyjne mogą mieć negatywne oddziaływanie z czosnkiem w jakiejkolwiek formie.

Jeśli masz wrażliwy żołądek – czosnek może być ciężki dla twojego układu trawiennego, więc jeśli masz łatwo drażniący przewód pokarmowy, czosnek może tylko pogorszyć sprawę.

Jeśli jesteś w ciąży – mimo że „umiarkowane” ilości surowego czosnku są bezpieczne podczas ciąży lub okresu karmienia piersią, nie zaleca się stosowania czosnku jako środka zaradczego w tym czasie.

Jeśli twoje ciśnienie krwi mieści się w normalnym zakresie lub jest niższe spożywając czosnek możesz je dodatkowo obniżyć i spowodować komplikacje zdrowotne. Możesz go spożywać, ale od czasu do czasu i tylko w umiarkowanych ilościach.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Istnieje coraz więcej dowodów na to, że sok z cytryny i soda oczyszczona to potężne połączenie, które każdego roku ratuje życie tysięcy ludzi. Od 1970...
Wielu ekspertów i dietetyków z całego świata mówi, że powinniśmy jeść żywność organiczną, dużo owoców i warzyw, pić dużo wody, spać co najmniej 8...
Obgryzanie paznokci jest powszechnym nawykiem, który nie tylko wpływa na wygląd paznokci, ale także zagraża zdrowiu. W przypadku, gdy znasz kogoś, kto ma ten...
Ta 17-letnia dziewczyna z Portland schudła około 100 kg w ciągu 15 miesięcy. Nazywa się Kaitlyn Smith i miała nadwagę, ponieważ ważyła ponad 200 kg....
Lekarstwo na raka jest ostatecznym celem, do którego dąży każdy naukowiec. Naukowcy starają się znaleźć odpowiednie lekarstwo odkąd zaczęliśmy rozumieć czym naprawdę jest rak. Jednym...