Strona głównaInformacjeJeśli masz jeden z tych stanów, powinieneś odstawić czosnek! To jest bardzo...

Jeśli masz jeden z tych stanów, powinieneś odstawić czosnek! To jest bardzo NIEBEZPIECZNE!

Według wielu badań, aktywny związek w czosnku, allicyna wykorzystuje te same mechanizmy, co inhibitory ACE do obniżenia wysokiego ciśnienia krwi. 

Ujawniają również, że czosnek zapobiega tworzeniu się angiotensyny II i pomaga rozluźnić naczynia krwionośne. Ponadto czosnek jest również bardzo przydatny, jeśli chodzi o obniżenie wysokiego poziomu cholesterolu (LDL).

Wszystkie te korzyści zdrowotne sprawiają, że czosnek jest jednym z najlepszych warzyw, a najlepszą rzeczą jest to, że ma również niesamowity smak. Jest uwielbiany przez wszystkich i jest tak łatwy do połączenia w różnych potrawach. Pyszne, pożywne i zdrowe, czy to nie idealne połączenie?

Oprócz obniżenia ciśnienia krwi i cholesterolu, czosnek jest najlepszym naturalnym lekarstwem na układ odpornościowy. Według najnowszych badań regularne spożywanie czosnku może zmniejszyć ryzyko zachorowania na grypę lub przeziębienie o 63%. Jest także bardzo przydatny w leczeniu infekcji ucha.


Po spożyciu na surowo czosnek może powodować nieświeży oddech, zgagę, gazy, nudności, nieprzyjemny zapach ciała i trwały ostry smak w jamie ustnej. Jednak zależy to od chemii ciała danej osoby.Jeśli jesteś w jednej z następujących grup osób, nie powinieneś spożywać czosnku, ponieważ może to powodować więcej problemów i komplikacji:

Wiadomo, że czosnek ma naturalne właściwości antykoagulacyjne, co oznacza, że ​​jest doskonały do ​​leczenia problemów z krążeniem, ponieważ powoduje, że krew jest bardziej płynna, co zapobiega powstawaniu zakrzepów, które mogą prowadzić do zawałów serca, zakrzepicy i udaru. Ale nie zaleca się stosowania go z lekami przeciwzakrzepowymi, ponieważ może to prowadzić do nadmiernego krwawienia.

NIE PRZEGAP!  Rozmaryn - chroni przed chorobą Alzheimera i poprawia pamięć o 75%
NIE PRZEGAP!  Dlaczego nie powinieneś pić wody bezpośrednio przed posiłkiem i po nim

Jeśli cierpisz na jakąkolwiek chorobę, która wymaga leków na receptę, nie powinieneś spożywać czosnku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Jeśli masz problemy z wątrobą – czosnek może zmniejszyć rozkład niektórych leków w wątrobie, a nawet zmniejszyć skuteczność leków przyjmowanych z powodu problemów z wątrobą. W rzeczywistości prawie wszystkie leki, w szczególności leki antykoncepcyjne mogą mieć negatywne oddziaływanie z czosnkiem w jakiejkolwiek formie.

Jeśli masz wrażliwy żołądek – czosnek może być ciężki dla twojego układu trawiennego, więc jeśli masz łatwo drażniący przewód pokarmowy, czosnek może tylko pogorszyć sprawę.

Jeśli jesteś w ciąży – mimo że „umiarkowane” ilości surowego czosnku są bezpieczne podczas ciąży lub okresu karmienia piersią, nie zaleca się stosowania czosnku jako środka zaradczego w tym czasie.

Jeśli twoje ciśnienie krwi mieści się w normalnym zakresie lub jest niższe spożywając czosnek możesz je dodatkowo obniżyć i spowodować komplikacje zdrowotne. Możesz go spożywać, ale od czasu do czasu i tylko w umiarkowanych ilościach.Nasiona jabłek i rak: co wielkie koncerny ukrywają przed tobą od lat

Czy mogę o coś zapytać - czy kiedykolwiek próbowałeś jeść nasiona jabłek? Nasiona moreli, gorzkie migdały czy pestki wiśni? Jeśli NIE, to prawdopodobnie martwisz...

Dlaczego kobiety potrzebują więcej snu niż mężczyźni?

Niedobór snu jest poważnym problemem zdrowotnym na całym świecie, a badania ukazują, że ponad jedna trzecia wszystkich dorosłych osób każdego dnia za mało śpi....

4 grupy ludzi, którzy nigdy nie powinni używać, spożywać imbiru

Ostatnio imbir jest powszechnie stosowany na całym świecie. Jednak w niektórych sytuacjach może być niebezpieczny. Zamiast imbiru możesz użyć papryki.
NIE PRZEGAP!  Naukowiec ujawnia najpotężniejszego mordercę raka - Jackfruit
Udowodniono, że niektóre produkty mogą...

3 niewłaściwe sposoby ochrony przed bakteriami

Większość ludzi uważa, że ​​sedes jest najbrudniejszą powierzchnią w domu, restauracji, kawiarni itp. Jednak liczne badania wykazały, że to ogólne przekonanie nie jest prawdziwe.  Na...

4 alternatywne metody leczenia chrapania

Niektóre problemy zdrowotne lub nawyki związane ze stylem życia mogą powodować chrapanie. W tym artykule poznasz alternatywne metody leczenia, które mogą pomóc w kontrolowaniu...

Co kształt twojego tyłka mówi o tobie (będziesz bardzo zaskoczona)

Każdy z nas jest inny czy to pod względem wyglądu czy też charakteru. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się czy kształt waszego tyłka ma wpływ...