Jeśli masz jeden z tych stanów, powinieneś odstawić czosnek! To jest bardzo NIEBEZPIECZNE!

Według wielu badań, aktywny związek w czosnku, allicyna wykorzystuje te same mechanizmy, co inhibitory ACE do obniżenia wysokiego ciśnienia krwi. 

Ujawniają również, że czosnek zapobiega tworzeniu się angiotensyny II i pomaga rozluźnić naczynia krwionośne. Ponadto czosnek jest również bardzo przydatny, jeśli chodzi o obniżenie wysokiego poziomu cholesterolu (LDL).

Wszystkie te korzyści zdrowotne sprawiają, że czosnek jest jednym z najlepszych warzyw, a najlepszą rzeczą jest to, że ma również niesamowity smak. Jest uwielbiany przez wszystkich i jest tak łatwy do połączenia w różnych potrawach. Pyszne, pożywne i zdrowe, czy to nie idealne połączenie?

Oprócz obniżenia ciśnienia krwi i cholesterolu, czosnek jest najlepszym naturalnym lekarstwem na układ odpornościowy. Według najnowszych badań regularne spożywanie czosnku może zmniejszyć ryzyko zachorowania na grypę lub przeziębienie o 63%. Jest także bardzo przydatny w leczeniu infekcji ucha.

Po spożyciu na surowo czosnek może powodować nieświeży oddech, zgagę, gazy, nudności, nieprzyjemny zapach ciała i trwały ostry smak w jamie ustnej. Jednak zależy to od chemii ciała danej osoby.

Jeśli jesteś w jednej z następujących grup osób, nie powinieneś spożywać czosnku, ponieważ może to powodować więcej problemów i komplikacji:

   • Wiadomo, że czosnek ma naturalne właściwości antykoagulacyjne, co oznacza, że ​​jest doskonały do ​​leczenia problemów z krążeniem, ponieważ powoduje, że krew jest bardziej płynna, co zapobiega powstawaniu zakrzepów, które mogą prowadzić do zawałów serca, zakrzepicy i udaru. Ale nie zaleca się stosowania go z lekami przeciwzakrzepowymi, ponieważ może to prowadzić do nadmiernego krwawienia.
   • Jeśli cierpisz na jakąkolwiek chorobę, która wymaga leków na receptę, nie powinieneś spożywać czosnku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.
  • Jeśli masz problemy z wątrobą – czosnek może zmniejszyć rozkład niektórych leków w wątrobie, a nawet zmniejszyć skuteczność leków przyjmowanych z powodu problemów z wątrobą. W rzeczywistości prawie wszystkie leki, w szczególności leki antykoncepcyjne mogą mieć negatywne oddziaływanie z czosnkiem w jakiejkolwiek formie.
  • Jeśli masz wrażliwy żołądek – czosnek może być ciężki dla twojego układu trawiennego, więc jeśli masz łatwo drażniący przewód pokarmowy, czosnek może tylko pogorszyć sprawę.
  • Jeśli jesteś w ciąży – mimo że „umiarkowane” ilości surowego czosnku są bezpieczne podczas ciąży lub okresu karmienia piersią, nie zaleca się stosowania czosnku jako środka zaradczego w tym czasie.
  • Jeśli twoje ciśnienie krwi mieści się w normalnym zakresie lub jest niższe spożywając czosnek możesz je dodatkowo obniżyć i spowodować komplikacje zdrowotne. Możesz go spożywać, ale od czasu do czasu i tylko w umiarkowanych ilościach.

PODOBNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

POPULARNE ARTYKUŁY

Naturalny środek, który może zastąpić wiele lekarstw na receptę

Kombinacja ta dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych witamin, minerałów, białek, tłuszczów i węglowodanów. Dlatego należy spożywać tą kombinację każdego dnia, począwszy od dzisiaj.Składniki: -pół kg miodu-pół kilograma pokruszonych...

Myj twarz olejem kokosowy każdego dnia, rezultat jest szokujący

Olej kokosowy jest niesamowitym składnikiem, jeśli chodzi o wyeliminowanie zmarszczek i głębokie oczyszczanie porów. Co więcej, może również zapobiec trądzikowi i zaskórnikom,  z którymi...

Podejmij tygodniowe wyzwanie, które usunie plamy i worki spod oczu

Jeśli cienie lub plamy na twarzy przeszkadzają Ci w codziennym życiu nadszedł czas, aby podjąć wyzwanie, które polega na regularnym stosowaniu naturalnej maseczki przez 1 tydzień, która może...

Dlaczego ludzie z grupą krwi 0 są tak wyjątkowi?

Ta grupa krwi jest pierwotną grupą krwi naszych przodków, którzy byli bardzo sprytnymi, agresywnymi drapieżnikami.Osoby z tym typem krwi odgrywają ważną rolę w każdym społeczeństwie...

Ta prosta sztuczka może skutecznie łagodzić stany zapalne i przewlekły ból

Lecznicze właściwości cytryn są znane na całym świecie. Z jednej strony ten owoc cytrusowy jest stosowany w leczeniu infekcji gardła, niestrawności, zaparć, problemów dentystycznych...

Upewnij się, że masz jedną z tych roślin w domu. Twój organizm Ci za to podziękuje!

Zaleca się posiadanie jednej z tych roślin w domu lub mieszkaniu, ponieważ udowodniono, że absorbują one wszystkie szkodliwe promieniowania emitowane przez telewizor, neutralizują toksyny...