Strona głównaInformacjeNowy tatuaż zmienia kolor, gdy zmienia się poziom cukru we krwi

Nowy tatuaż zmienia kolor, gdy zmienia się poziom cukru we krwi

Posiadanie cukrzycy typu 1 lub 2 wymaga, aby dana osoba zawsze wiedziała jaki ma poziom cukru we krwi. Zwykle wymaga to czasu i może być dość inwazyjne – zwykle ludzie nakłuwają palec specjalnym urządzeniem i umieszczają małą kroplę krwi na pasku testowym.

Inni mają urządzenie  wszczepione  tuż pod skórą, które nieustannie mierzy poziom cukru we krwi i wysyła informacje do zewnętrznego urządzenia.

Zespół naukowców z Harvardu ma dość ciekawą alternatywę. Używając specjalistycznego atramentu opracowali tatuaż z biosensorami, który zmienia kolor w zależności od poziomu cukru we krwi.

Znany jako  atrament DermalAbyss  – obecnie wciąż w fazie sprawdzania koncepcji i niedostępny dla ogółu społeczeństwa jest w stanie śledzić poziom pH, a także stężenia sodu i glukozy w krwioobiegu. Kiedy w organizmie jest za dużo glukozy atrament staje się brązowy. Jeżeli jest za dużo sodu staje się zielony (przynajmniej w świetle UV). Fioletowy i różowy wskazują na zmieniający się poziom pH.


„Tusz DermalAbyss prezentuje nowatorskie podejście do biointerfejsów, w których powierzchnia ciała jest renderowana jako interaktywny wyświetlacz” – wyjaśnia zespół w  filmie promocyjnym.Atrament dynamiczny nie jest bezpośrednio podłączony do twojego krwioobiegu, w rzeczywistości monitoruje twój płyn śródmiąższowy, substancję, która otacza komórki tkanek. Woda, jony i substancje rozpuszczone – w tym sole, cukry, tłuszcze i aminokwasy oraz hormony – nieustannie przemieszczają się przez ten płyn przez ściany naczyń włosowatych.

NIE PRZEGAP!  3 niewłaściwe sposoby ochrony przed bakteriami

Obecnie jest testowany tylko na skórze świni, która jest bardzo podobna do naszej. Jednak na pewno działa – ale nadal wymagane są badania kliniczne na ludziach, aby sprawdzić czy jest bezpieczny i nie ma skutków ubocznych. Czy są jakieś reakcje alergiczne, które ludzie mogą mieć na tusz? Czy technologia z czasem się nie zepsuje?

NIE PRZEGAP!  3 niewłaściwe sposoby ochrony przed bakteriami

Mimo to można śmiało powiedzieć, że jest to nowatorskie i ekscytujące rozwiązanie problemu, który od dawna towarzyszy ludziom. Tylko czas pokaże, czy to się uda. Oczywiście nadal jest inwazyjny – ale tylko na początku, po czym staje się po prostu częścią twojej biologii.

Naukowcy podkreślają, że tatuaż może przybrać dowolny kształt lub formę, dzięki czemu każda osoba będzie mogła mieć swój wyjątkowy tatuaż – podobnie jak konwencjonalne tatuaże.Nietypowe wykorzystanie wkładek higienicznych. Nr 4 cię mocno zaskoczy!

Nieustannie uczymy się nowych zastosowań  różnych rzeczy, których używamy od lat, a lista jest coraz dłuższa. Dzisiaj podzielimy się z wami niesamowitymi alternatywnymi zastosowaniami kobiecych...

Jeśli masz typ krwi O unikaj tego – to może ocalić Twoje życie!

Ludzie o typie krwi 0 są uważani za uniwersalnych dawców, ponieważ mogą dostarczać krew wszystkim innym grupom krwi, ale mogą otrzymywać krew tylko od...

12 niebezpiecznych nawyków przed snem, których zawsze należy unikać

Oto 12 rzeczy, których należy unikać każdego wieczoru tuż przed pójściem spać, zwłaszcza jeśli ciężko ci jest zasnąć.
NIE PRZEGAP!  Czy pomidor to warzywo czy owoc? Rozwiązujemy zagadkę!
Lista problemów, które zakłócają Twój sen, których...

Jedząc ten produkt możesz mieć robaki w mózgu

Niepokojąca historia, która rozprzestrzeniła się w internecie została niedawno opublikowana na stronie CNN. Po przetestowaniu różnych metod leczenia przewlekłego bólu głowy, z których wszystkie nie...

Jeśli masz te dwa wgłębienia na plecach, jesteś naprawdę wyjątkowy!

Czy masz dwa wgłębienia w dolnej części pleców, które często sprawiają, że zastanawiasz się, co one oznaczają?  Może widziałeś je również u innych ludzi? Niektórzy ludzie...

Musisz wypłukać toksyny z ciała jeśli zobaczysz te 9 znaków ostrzegawczych

Toksyny są wszędzie, w powietrzu, którym oddychamy, jedzeniu, piciu, produktach do pielęgnacji ciała, których używamy, otaczającej nas przyrodzie. Po zgromadzeniu trucizny te mogą stanowić...