Odkryj 10 niesamowitych sposobów wykorzystania maści Vicks VapoRub

Vicks VapoRub jest znacznie bardziej wszechstronną maścią niż tylko głębokim środkiem zmniejszającym przekrwienie. Prawdopodobnie wszyscy pamiętamy czasy dzieciństwa, kiedy zachorowaliśmy na paskudne przeziębienie, a nasze matki pocierały nasze piersi Vicks’em, aby złagodzić kaszel. Działa świetnie!

Cóż Vicks pomaga również w przypadku innych problemów. Niektóre z najbardziej zadziwiających obejmują lekarstwo na popękane pięty, bolące mięśnie, a nawet zwykłe brodawki!

Powodem jego wielu korzyści zdrowotnych jest mieszanka olejków w maści. Połączenie mentolu, olejku terpentynowego, olejku eukaliptusowego, kamfory itp. Jest silnym środkiem zapobiegającym septycznym, zapalnym i mikrobiologicznym właściwościom organizmu.

Odkryj 10 niesamowitych sposobów wykorzystania Vicks VapoRub

Oto niektóre z najrzadszych metod wykorzystania  Vicks VapoRub do różnych rozwiązań w zakresie zdrowia i dobrego samopoczucia.

Używanie Vicks VapoRub do usuwania kaszlu

Vicks VapoRub może być silnym lekiem na kaszel i przeziębienie. Pomaga rozluźnić śluz, usuwając go z organizmu, zapewniając natychmiastową ulgę.

Olejek eukaliptusowy, kamforowy i terpentynowy są mocne we wszystkim od bólu gardła po silny kaszel i podobne objawy. Po prostu pocieraj stopy Vicks’em i załóż wygodne skarpetki, zostaw je na noc. Następnego ranka powinieneś poczuć ulgę od kaszlu.

Przekrwienie błony śluzowej nosa

VapoRub może również pomóc w zmniejszeniu zatkania zatok, usuwając je i zmniejszając obrzęk. Te same składniki, które wymieniliśmy powyżej mogą również działać jako skuteczny środek zmniejszający przekrwienie.

Aby zastosować maść w celu złagodzenia zatorów, po prostu nałóż ją na klatkę piersiową szyję i czoło przed snem. Powtarzaj co wieczór, aż nie będzie już żadnych zatorów.

Możesz także stopić Vicksa w gorącej wodzie, gotując ją do użycia jako inhalator parowy. Rozgrzej, połóż ręcznik na głowie i wdychaj powietrze. Jest doskonałym lekarstwem na odblokowanie zatkanego nosa.

Opryszczka

Jak powiedzieliśmy wcześniej, Vicks ma doskonałe właściwości przeciwdrobnoustrojowe, antyseptyczne i przeciwbakteryjne, które są niezwykle skutecznym lekarstwem na opryszczkę.

Wystarczy posmarować ranę Vicks VapoRub i pozostawić do wyschnięcia. Zmniejszy poziom dyskomfortu spowodowanego przez ranę. Pozostaw to na kilka godzin, a następnie powtórz proces.

Powinieneś również użyć tej metody, gdy odczuwasz mrowienie w miejscu na skórze, typowe dla nadchodzącej opryszczki. Takie podejście może zapobiec przekształceniu się rany w pęcherz.

Pielęgnacja paznokci

Vicks może pomóc wyleczyć grzybicę paznokci. Jest to znacznie bardziej naturalne leczenie, ponieważ opiera się na tymolu, środku antyseptycznym, który może hamować wzrost grzybów w paznokciach.

Wystarczy nałożyć maść na zainfekowany paznokieć. Pamiętaj, aby oczyścić i osuszyć stopę przed aplikacją. Po nałożeniu maści przykryj ją bandażem, a następnie owiń gazą lub po prostu załóż skarpetę. Pozostaw na 4-5 godzin, rób to dwa lub trzy razy dziennie.

Leczenie powinno zająć około miesiąca konsekwentnego stosowania.

Popękane pięty

Utrzymuj pięty miękkie, zdrowe i gładkie dzięki Vicks VapoRub. Maść ma składniki, które działają jak naturalne emolienty, które nawilżają skórę, utrzymując pięty gładsze i bardziej miękkie.

Wystarczy nałożyć maść na popękane pięty i pozostawić na noc w skarpetkach. Pamiętaj, aby masować stopy przez pięć minut, rano zmyj ciepłą wodą. Powtarzaj proces, aż do całkowitego wyleczenia.

Ukąszenia owadów

Składnik mentolu w Vicks może zapobiegać swędzeniu i dyskomfortowi w obszarze ugryzienia. Wystarczy nałożyć maść na miejsce ugryzienia i pozostawić do wyschnięcia. Mentol może również wywoływać uczucie chłodu, które działa kojąco na skórę.

Co więcej mocny zapach maści działa skutecznie jako środek odstraszający wszelkie przyszłe komary latające w Twojej okolicy. Jeśli wyjdziesz na zewnątrz i chcesz zapobiec ukąszeniom owadów, zabierz ze sobą otwarty pojemnik Vicks VapoRub.

Usuwanie brodawek

Vicks VapoRub może doskonale działać do usuwania brodawek na skórze. Ma aktywne składniki, które mogą zabić wirusa, który powoduje brodawki. Składniki te obejmują olej eukaliptusowy, metanol i tymol.

Zacznij od upewnienia się, że części twojego ciała pokryte brodawkami są całkowicie suche. Nałóż maść na brodawki.

Powtórz ten proces kilka razy, aż brodawka odpadnie. Jeśli brodawka znajduje się w niewygodnym miejscu, takim jak stopa to po nałożeniu Vicksa załóż skarpetę lub owiń gazą wokół tego miejsca i unikaj chodzenia przez godzinę lub dwie. Zazwyczaj leczenie trwa około tygodnia.

Bóle głowy i mięśni

Vicks VapoRub może pomóc zwiększyć krążenie krwi w głowie i ciele, podnosząc temperaturę w dotkniętych miejscach. Jeśli cierpisz na ból mięśni jest to doskonały sposób na złagodzenie bólu.

Może to być również skuteczny sposób leczenia bólu głowy spowodowanego zatkaniem zatok lub migreną.

Po prostu wmasuj Vicks w bolące części ciała, w których bolą mięśnie lub jeśli cierpisz na migrenę. Jeśli ból utrzymuje się, powtórz proces.

Lekarstwo na spierzchnięte usta

Vicks VapoRub zawiera mentol, który jest naturalnym nawilżaczem. Może przyspieszyć gojenie spierzchniętych warg.

Dodatkowo może zmiękczyć usta. Ostrożnie rozsmaruj maść na ustach i pozostaw na noc, aby się zagoiły. Zmyj to następnego dnia rano.

Usuwanie zapachu

Spojrzmy prawdzie w oczy. Wiele razy byłeś w środku czegoś paskudnego i po prostu chciałem coś zrobić z tym okropnym zapachem.

Wynoszenie śmieci, sprzątanie po swoim zwierzaku i wielu innych czynności. Próbujesz wstrzymać oddech, mając nadzieję, że zadanie zostanie wykonane, zanim będziesz potrzebować kolejnego oddechu, ale nie możesz go wstrzymać.

Cóż Vicks ma silny, miętowy zapach, który może ci pomóc. Może blokować większość nieprzyjemnych zapachów. Wystarczy nałożyć trochę maści tuż pod nos i poczuć, jak nagle znika cały nieprzyjemny zapach!

Zachowaj ostrożność nie dopuszczając, aby maść dostała się do nosa.

Inne wskazówki

Vicks VapoRub może być stosowany w celu zmniejszenia widoczności rozstępów. Jeden ze składników Vicksa, olejek eukaliptusowy, a zwłaszcza jego właściwości przeciwzapalne, może pomóc rozjaśnić rozstępy.

Możesz użyć Vicks jako szybkiego sposobu na usunięcie trądziku. Składnik mentolu w Vicks może wysuszać trądzik. Może także pomóc złagodzić ból i obrzęki.

Jeśli masz zwierzaka, który lubi drapać, gryźć meble po prostu nałóż trochę Vicks’a w tym miejscu, a twoje zwierzę będzie uniać tego miejsca jak zarazy! Zwierzęta nie lubią mocnego zapachu mięty.


ZOBACZ TAKŻE