Lekarze są wstrząśnięci: olej kokosowy zabija 93% komórek raka okrężnicy

Najnowsze statystyki pokazują, że rak jelita grubego stał się jednym z najczęstszych typów raka na świecie, dotykając zarówno mężczyzn jak i kobiety. Ta straszna choroba każdego roku zabiera coraz więcej żyć, a współczesna medycyna nie potrafi sobie z nim poradzić.

Jednak grupa badaczy

natknęła się na niesamowite odkrycie, które spowodowało, że byli zszokowani. Odkryli, że olej kokosowy może zabić 93% komórek raka jelita grubego w zaledwie 2 dni!

Naukowcy, którzy przeprowadzili badanie z Adelaide University of Australia, odkryli, że kwas laurynowy, który stanowi 50% oleju kokosowego może zniszczyć ponad 93% komórek raka okrężnicy u ludzi w ciągu zaledwie 48 godzin.

W badaniach wykorzystano eksperymenty in vitro, a także in vivo u szczurów. Oba eksperymenty dały takie same wyniki.

Badanie wykazało,

że kwas laurowy niszczy komórki nowotworowe powodując jednocześnie stres oksydacyjny. To znacznie zmniejsza poziom glutationu, od którego zależą komórki nowotworowe.

Prawdziwym problemem jest to, że tego typu badania są niezwykle kosztowne i mało atrakcyjne dla sponsorów, ponieważ naturalnych metod leczenia nie można opatentować. Po prostu nie interesują się nimi firmy farmaceutyczne, które finansują takie badania, mimo że ich celem jest dobre samopoczucie całej populacji. Kwas laurynowy, który znajduje się również w mleku matki jest kwasem tłuszczowym, który wzmacnia system odpornościowy i ma silne właściwości antybakteryjne.

Jak stwierdzono w badaniach klinicznych

American Nutrition Association, tłuszcze w oleju kokosowym ” mogą być użyteczne w leczeniu i zapobieganiu stanom takim jak cukrzyca, osteoporoza, choroby wirusowe (mononukleoza, wirusowe zapalenie wątroby typu C, opryszczka itp.), choroby dróg żółciowych, Choroba Chronica i rak „.

Wykazano także, że olej kokosowy zmniejsza skutki uboczne chemioterapii i poprawia ogólny stan zdrowia pacjentów z rakiem.

W latach sześćdziesiątych producenci

margaryn i olejów uwodornionych potrzebowali znaleźć sposób, aby przekonać konsumentów, by zrezygnowali z naturalnego źródła tłuszczu i zaczęli kupować ich produkt. W tym celu zaczęli dyskredytować olej kokosowy, informując ludzi, że powoduje on problemy zdrowotne i liczne schorzenia, kierując ich w stronę sztucznych źródeł tłuszczu. Przez cały czas, ignorując fakt, że to ich trans-tłuszczowe produkty były odpowiedzialne za liczne problemy zdrowotne.

Chociaż firmy farmaceutyczne przymykają oko na naturalne środki zaradcze, jedno jest niepodważalne – natura ma lekarstwo na prawie każdą istniejącą chorobę. Smutne jest to, że bez badań medycznych i aprobaty pozostają nieznane dla ludzi, których zdrowie zależy od nich.


ZOBACZ TAKŻE