Strona główna Informacje Te plastikowe sandały i buty zawierają składniki niebezpieczne dla zdrowia

Te plastikowe sandały i buty zawierają składniki niebezpieczne dla zdrowia

Wielu z nas nosi lub nosiło tanie plastikowe sandały, prawda? Ale eksperci ostrzegają, że należy je natychmiast wyrzucić! Czemu? Cóż możemy odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ są one silnie zanieczyszczone rakotwórczymi chemikaliami.

Te, które najgorzej pachną są najbardziej naładowane składnikami, które wpływaja negatywnie na nasze zdrowie. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

Grupa niemieckich ekspertów przeprowadziła badanie! W tym badaniu przetestowali 10 par plastikowych chodaków we wszystkich kategoriach cenowych. Laboratorium szukało rozpuszczalników, wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych i metali ciężkich.

Wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (WWA) w obuwiu to substancje składające się głównie z zmiękczaczy i czarnych cząstek. Są oceniane jako wysoce rakotwórcze. Tylko 30% tych butów było od nich wolnych, pozostałe 60% je zawierało.

Zanieczyszczenie było szczególnie duże w czarnych butach ogrodowych. Ale mogą być również w czarnych guzikach lub paskach. Toksyczny środek chemiczny może być wdychany, ale jest również wchłaniany przez skórę.

Wszyscy wiemy, że te buty są lekkie i dla wielu osób bardzo wygodne. I niestety są one szczególnie popularne wśród dzieci i nastolatków. Są również bardzo popularne jako odzież robocza, w których chodzimy zwykle bez skarpetek w czasie upałów.

Laboratorium ostrzegło, aby nie zakładać chodaków, a przynajmniej nosić skarpetki podczas ich używania dla pewnej ochrony. Wiele tworzyw sztucznych zawartych w tych butach w łatwy sposób może być wchłaniana przez skórę naszych stóp.

Tak więc, panie i panowie zanim kupicie Crocsy lub którykolwiek z ich różnych podróbek, trzeba chociaż sprawdzić zapach butów. Gryzący lub słodki zapach jest pewnym znakiem, że buty są obciążone ciężkimi materiałami.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Rodzice, którzy uważają, że "Świnka Peppa", to wartościowa bajka mogą się zdziwić jak negatywnie o jej wpływie na dzieci wypowiadają się specjaliści. Grupa ekspertów z...
Chińska medycyna postrzega nasze ciało jako system energetyczny, który można stymulować poprzez akupunkturę i masaż. Te techniki mogą wpływać na nasz przepływ energii i poprawiać...
Jest niezaprzeczalnym faktem, że supermarkety obfitują w szeroki wachlarz kuszących produktów spożywczych, którym trudno się oprzeć. Jednak dietetycy alarmują, że niektórych produktów należy po...
Czy możesz uwierzyć, że mężczyzna na zdjęciu ma 113 lat? Z pewnością nie dałabyś mu 100, nie mówiąc już o 113. Wygląda na żywego i młodego,...
Większość ludzi kiedy tylko ma atak bólu ucieka się do środków przeciwbólowych lub szukają porady lekarza. Często możesz jednak pomóc sobie bez konieczności przyjmowania leków...