Powiedzieli Ci, że ocet jabłkowy jest dla ciebie świetny, ale tego nie powiedzieli

Lecznicze właściwości octu jabłkowego są niezaprzeczalne. Po pierwsze, ten wspaniały składnik kuchenny ma silne właściwości antyseptyczne, co czyni go doskonałym narzędziem przeciwko bakteriom.

Jest to również silny detoksykator, który skutecznie usuwa odpady i toksyny z organizmu. Surowa niefiltrowana wersja ACV (ocet jabłkowy) jest najbardziej korzystna ze wszystkich.

Jest jednak jedna wada tego naturalnego leku i to wysoka zawartość kwasu ACV, która może uszkodzić szkliwo zębów, jeśli zostanie niewłaściwie przyjęta.

Poniżej znajdziesz kilka niezwykłych, ale bardzo korzystnych zastosowań ACV. Czytaj dalej i dowiedz się, jak ACV może poprawić jakość twojego życia, nawet w obszarach, o których nie wiedziałeś.

Wypadanie włosów

ACV stanowi skuteczny naturalny środek przeciw wypadaniu włosów. Utrata 100 pasm włosów dziennie jest uważana za normalną, wszystko powyżej jest alarmujące. Zazwyczaj hormony androgenowe wywołują przerzedzenie włosów lub nadmierne wypadanie włosów.

Jednakże ocet jabłkowy może przywrócić równowagę pH skóry głowy, stymulując wzrost zdrowych włosów. Jest również korzystny w leczeniu łupieżu i swędzącej skóry głowy. Wreszcie eliminuje martwe komórki naskórka, które normalnie blokują mieszki włosowe, a tym samym hamują wzrost włosów.

Astma

Astma jest poważną chorobą płuc, która uniemożliwia prawidłowe oddychanie. Chociaż istnieje wiele leków do leczenia tego schorzenia możesz również skorzystać z naturalnych środków. Jednym z takich środków, które skutecznie łagodzą objawy astmy jest ocet jabłkowy stosowany jako inhalator.

Krzepliwość krwi

Częste krwawienia z nosa, które pojawiają się bez szczególnego powodu dotyczą dużej liczby osób. Aby leczyć ten problem zdrowotny pij mieszaninę 2 łyżeczek ACV i szklanki wody trzy razy dziennie. ACV jest niezwykle korzystny dla stymulowania naturalnego procesu krzepnięcia krwi.

Kaszel

Jeśli chcesz zmniejszyć objawy kaszlu bez leków użyj octu jabłkowego najlepiej surowego i niefiltrowanego.

Biegunka

Ocet jabłkowy jest bardzo korzystny dla zwalczania bakterii wywołujących biegunkę. Ponadto wysoka zawartość pektyny łagodzi podrażnienia wyściółki okrężnicy. Po prostu wymieszaj 2 łyżki stołowe ACV w szklance wody i pij 3 razy dziennie.

Bezsenność

Wymieszanie 1 łyżki ACV w szklance wody i picie tego przed pójściem spać może pomóc w bezsenności. Nie tylko szybciej zaśniesz, ale także obudzisz się rano pełen energii.

Zawroty głowy

Jabłka o niskiej zawartości cukru, ale o wysokiej kwasowości odpowiadają za wysoką zawartość kwasu w ACV. W rzeczywistości sfermentowane jabłka są głównym składnikiem octu jabłkowego. Według medycyny naturalnej ACV może skutecznie złagodzić zawroty głowy poprzez obniżenie ciśnienia krwi i poziomu glukozy we krwi.

Infekcja ucha

Ocet jabłkowy jest niezwykle korzystny również w przypadku infekcji ucha. Po prostu wymieszaj równe ilości wody i octu jabłkowego. Następnie namocz wacik w roztworze i umieść go w uchu jak zatyczkę do uszu. Pozwól mu działać przez pięć minut, usuń go i połóż się na boku zainfekowanego ucha, aby płyn wypłynął.

Wypryski

Wypryski można leczyć przez spożywanie mieszanki ACV, miodu i wody trzy razy dziennie. Można również stosować rozcieńczony ACV na zmienioną chorobowo skórę dwa razy dziennie.

Zdrowie oczu

Możesz złagodzić zmęczone i obolałe oczy pijąc mieszankę ACV i miodu (dwie łyżeczki każdego ze składników) wymieszane w szklance wody trzy razy dziennie.


ZOBACZ TAKŻE