Strona głównaInformacjePoznaj sekret zdolności Tequili...

Poznaj sekret zdolności Tequili do obniżenia poziomu cukru we krwi i wagi

Możesz myśleć, że czerwone wino jest jedynym alkoholem, który jest dobry dla twojego zdrowia, ale oto wiadomość dla Ciebie – nowe badania wykazały, że tequila może być równie korzystna dla zdrowia jak lampka czerwonego wina.

Nadmierne spożywanie alkoholu może powodować liczne problemy zdrowotne, uszkadzając narządy wewnętrzne, zwłaszcza wątrobę .

Jednak umiarkowane ilości niektórych napojów alkoholowych, takich jak tequila mogą pomóc usunąć uparty tłuszcz wokół talii i pomóc stracić nadmierne kilogramy.

Tequila powstaje z fermentacji naturalnych cukrów znajdujących się w liściach tropikalnej rośliny agawy. Według badań z 2014 r. te naturalne cukry mogą pomóc obniżyć poziom cukru we krwi w naszym ciele, a także przyspieszyć proces odchudzania.

Jest to idealne rozwiązanie dla każdego kto ma nadwagę i tłuszcz brzuszny.

Główny badacz Mercedes G. López wyjaśnia, że ​​ta niezwykła właściwość tequili pochodzi od enzymów zawartych w tym napoju, które stymulują produkcję hormonów, które zwiększają tempo metabolizmu oraz hormonu, który zmniejsza apetyt – leptynę.

Co więcej enzymy te regulują hormon głodu zwany greliną, pomagając dłużej czuć się sytym.

Zostało to udowodnione w jednym badaniu na szczurach, w którym zwierzęta były na standardowej diecie z jedyną różnicą: dodawano agawin (naturalne cukry z rośliny agawy) do ich wody pitnej.

Wkrótce naukowcy zauważyli, że zwierzęta, które piły wodę z agawinami miały niższy poziom cukru we krwi, zmniejszony apetyt i jadły mniej niż wcześniej. Prawdziwe pytanie dotyczy tego, w jaki sposób agawiny wpływają na ludzkie ciało inaczej niż inne substancje słodzące.

Jak wyjaśnia Mercedes G. López, nasz organizm z łatwością przetwarza wysokofruktozowy syrop kukurydziany i inne substancje słodzące, zamieniając je w nadające się do przechowywania tłuszcze.

Z drugiej strony nasze ciało nie może rozkładać agawin, nie powodując w ten sposób wzrostu ani zmiany poziomu insuliny i cukru we krwi.

Chociaż potrzebne są dalsze badania w celu zbadania i udowodnienia zdolności agawinów do wspomagania procesu odchudzania i cukrzycy, wystarczy zmienić zdanie na temat tequili i jej wpływu na zdrowie.

Następnym razem, gdy zobaczysz ludzi pijących tequilę nie osądzaj ich, że podjęli złą decyzję zdrowotną, ale dołącz do nich, aby cieszyć się zarówno napojem, jak i korzyściami zdrowotnymi.

przeczytaj to też!

POPULARNE