Strona głównaInformacjePoznaj sekret zdolności Tequili do obniżenia poziomu cukru we krwi i wagi

Poznaj sekret zdolności Tequili do obniżenia poziomu cukru we krwi i wagi

Możesz myśleć, że czerwone wino jest jedynym alkoholem, który jest dobry dla twojego zdrowia, ale oto wiadomość dla Ciebie – nowe badania wykazały, że tequila może być równie korzystna dla zdrowia jak lampka czerwonego wina.

Nadmierne spożywanie alkoholu może powodować liczne problemy zdrowotne, uszkadzając narządy wewnętrzne, zwłaszcza wątrobę .

Jednak umiarkowane ilości niektórych napojów alkoholowych, takich jak tequila mogą pomóc usunąć uparty tłuszcz wokół talii i pomóc stracić nadmierne kilogramy.

Tequila powstaje z fermentacji naturalnych cukrów znajdujących się w liściach tropikalnej rośliny agawy. Według badań z 2014 r. te naturalne cukry mogą pomóc obniżyć poziom cukru we krwi w naszym ciele, a także przyspieszyć proces odchudzania.

Jest to idealne rozwiązanie dla każdego kto ma nadwagę i tłuszcz brzuszny.

Główny badacz Mercedes G. López wyjaśnia, że ​​ta niezwykła właściwość tequili pochodzi od enzymów zawartych w tym napoju, które stymulują produkcję hormonów, które zwiększają tempo metabolizmu oraz hormonu, który zmniejsza apetyt – leptynę.

Co więcej enzymy te regulują hormon głodu zwany greliną, pomagając dłużej czuć się sytym.

Zostało to udowodnione w jednym badaniu na szczurach, w którym zwierzęta były na standardowej diecie z jedyną różnicą: dodawano agawin (naturalne cukry z rośliny agawy) do ich wody pitnej.

Wkrótce naukowcy zauważyli, że zwierzęta, które piły wodę z agawinami miały niższy poziom cukru we krwi, zmniejszony apetyt i jadły mniej niż wcześniej. Prawdziwe pytanie dotyczy tego, w jaki sposób agawiny wpływają na ludzkie ciało inaczej niż inne substancje słodzące.

Jak wyjaśnia Mercedes G. López, nasz organizm z łatwością przetwarza wysokofruktozowy syrop kukurydziany i inne substancje słodzące, zamieniając je w nadające się do przechowywania tłuszcze.

Z drugiej strony nasze ciało nie może rozkładać agawin, nie powodując w ten sposób wzrostu ani zmiany poziomu insuliny i cukru we krwi.

Chociaż potrzebne są dalsze badania w celu zbadania i udowodnienia zdolności agawinów do wspomagania procesu odchudzania i cukrzycy, wystarczy zmienić zdanie na temat tequili i jej wpływu na zdrowie.

Czy ten owoc jest 10.000 razy silniejszy niż chemioterapia? Czy potrafi zabić raka!

Wiele artykułów wspomina o naturalnych środkach przeciw rakowi. Ale czy to wszystko prawda i czy rząd ukrywa je przed nami? Byłoby niesprawiedliwie nie pomóc...

Następnym razem, gdy zobaczysz ludzi pijących tequilę nie osądzaj ich, że podjęli złą decyzję zdrowotną, ale dołącz do nich, aby cieszyć się zarówno napojem, jak i korzyściami zdrowotnymi.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły