5 powszechnych przedmiotów wywołujących raka. Powinieneś usunąć je natychmiast z domu!

Żyjemy w świecie, w którym toksyny i chemikalia są wszędzie wokół nas. Są w jedzeniu, w którym spożywamy, w rzeczach, w którym chodzimy, w otoczeniu, w którym żyjemy. Co najgorsze nie jesteśmy nawet bezpieczni w naszych własnych domach. 

Wiemy, że istnieją pewne środki bezpieczeństwa i wytyczne w miejscach pracy i restauracjach, których należy przestrzegać, aby zapewnić pracownikom i klientom bezpieczeństwo, ale co z domem? Wiemy, że wszyscy staramy się utrzymywać bezpieczne i wolne od toksyn środowisko dla nas i naszej rodziny, ale nieświadomie jesteśmy narażeni na niebezpieczne wpływy.

Ten artykuł ujawni najbardziej toksyczne artykuły gospodarstwa domowego, które należy wyeliminować z naszych domów, jeśli chcemy zachować nasze zdrowie.

Garnki, patelnie w powierzchnią nieprzywierającą

Wszyscy używamy naczyń nieprzywierających, ponieważ są łatwiejsze w użyciu i czyszczeniu, więc dlaczego nie mielibyśmy nie używać? Odkryto, że po podgrzaniu patelni lub garnka nieprzywierająca powłoka zaczyna rozkładać się na poziomie molekularnym, uwalniając liczne toksyczne cząstki i gazy oparte na fluorze, z których większość jest rakotwórcza. Zamiast używania tych toksycznych garnków użyj ceramicznych wersji, są one o wiele bezpieczniejsze.

Sztuczne słodziki

W przeciwieństwie do powszechnego przekonania, „bezpieczniejsze” wersje cukru, sztuczne słodziki są w rzeczywistości gorsze niż sam cukier, a przynajmniej większość z nich. Większość z tych słodzików zawiera:

Sorbitol – jelita nie mogą go strawić do końca, co wywołuje uczucie wzdęcia, gazów, a nawet biegunki

Acesulfam K – może wpływać na ciążę, prowadzić do nowotworów i może być rakotwórczy

Aspartam – stał się niesławny ze względu na składnik związany z rakiem skóry i może być śmiertelny w przypadku fenyloketonurii

Sacharyna – niestrawna, jest wydalana w postaci niezmienionej przez wątrobę i prowadzi do raka pęcherza.

Zamiast używać wyżej wymienionych słodzików, spróbuj następujących naturalnych:

Erytrytol – nie wpływa na poziom insuliny, cukru we krwi, cholesterolu

Ksylitol – poprawia gęstość kości i zmniejsza ryzyko próchnicy zębów

Stevia – może znacznie obniżyć wysokie ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi

Syrop Yacon – korzystny przeciw zaparciom, ponieważ dobrze odżywia bakterie jelitowe

Plastikowe butelki i pojemniki na żywność

Wszyscy używamy plastikowych pojemników na żywność, ale nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo są szkodliwe. Te pojemniki są pełne toksycznych chemikaliów, które przedostają się do żywności, która jest w niej przechowywana, a nastęępnie do naszego systemu. Jednym z tych szkodliwych chemikaliów powszechnie stosowanych w produktach z tworzyw sztucznych jest bisfenol A. Jeśli chodzi o Bisfenol A, badania naukowe wykazały, że ma to negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia.

Po przeprowadzeniu licznych badań wykryto zagrożenia związane z tą substancją chemiczną, FDA zmieniła swoje stanowisko wobec bisfenolu A w 2010 r., twierdząc, że istnieje „pewien niepokój” dotyczący jego wpływu na mózg, zachowanie i gruczoły prostaty.

Zamiast używać plastikowych butelek i pojemników, wybieraj te metalowe lub szklane.

Odświeżacze powietrza

Mimo, że wypełniają Twój dom przyjemnym zapachem i przyjemnym aromatem, eliminując nieprzyjemny zapach, najnowsze badania wykazały, że odświeżacze powietrza są niebezpieczne dla Twojego zdrowia. Są znane z uwalniania oparów, które mogą mieć gorszy wpływ na ogólne zdrowie niż dym papierosowy, a nawet mogą powodować problemy z oddychaniem i brak równowagi hormonalnej.

Według badań przeprowadzonych przez brytyjskie Centrum Zdrowia Publicznego w zakresie Promieniowania, Chemii i Środowiska, istnieje „znaczna” ilość formaldehydu w zawartości odświeżaczy powietrza, który wchodzi w skład grupy „znanych czynników rakotwórczych u ludzi”.

W związku z tym nadmierna ekspozycja na te odświeżacze została powiązana z rakiem nosa i gardła, co moim zdaniem wystarczy, aby przekonać Cię do zaprzestania ich używania. Jeśli chcesz odświeżyć swój dom bez narażania się na toksyczne opary dodaj 10-15 kropli ulubionego olejku do filiżanki wody destylowanej, wlej roztwór do butelki z rozpylaczem i rozpyl po całym domu.

Komercyjne produkty czyszczące

Nic dziwnego, że powszechne środki czyszczące, których używamy są wypełnione chemikaliami i toksycznymi składnikami, wszyscy o tym wiemy, a nawet zostały zapisane na etykiecie danego produktu. Nie jesteśmy jednak świadomi zagrożenia, jakie faktycznie stanowią dla naszego zdrowia. Mogą powodować problemy zdrowotne ze względu na infekcje dróg oddechowych, alergie i tym podobne. Wszystko to spowodowane jest faktem, że zawierają one składniki takie jak BPA, triklosan, parabeny i tym podobne, z których wszystkie są powiązane z nierównowagą hormonalną i podobnymi problemami zdrowotnymi.

Zamiast używać tych chemicznie obciążonych środków czyszczących, możesz przygotować w domu naturalne środki czyszczące i zabezpieczyć się przed toksycznym działaniem. Spróbuj wymieszać trochę sody oczyszczonej i octu. Ta kombinacja skutecznie eliminuje bakterie, w tym salmonellę, staph i E. coli.