Pytając „Kiedy będziesz mieć dzieci?” to najgorsza rzecz jaką możesz zrobić – sprawdź dlaczego

Około 50 milionów ludzi na całym świecie ma problemy z płodnością i ma problemy z urodzeniem dziecka. Zapytanie pary, kiedy mają zamiar mieć dzieci jest nie tylko niestosowne, ale także narusza ich prywatność.

1. Tylko dlatego, że urodziłaś swoje dziecko w wieku 25 lat, nie oznacza, że ​​wszyscy powinni.

[quads id=8]

Jednym z najczęstszych mitów dotyczących ciąży jest to, że kobiety powyżej 35 roku życia nie mogą zajść w ciążę. A jeśli tak się stanie, ich dziecko prawdopodobnie urodzi się chore. W rzeczywistości dopóki kobieta jest płodna może zajść w ciążę, a jej dziecko w większości przypadków urodzi się zdrowe. Nawet jeśli rodzisz dziecko wcześnie istnieje ryzyko. Po 30 roku życia ryzyko wzrasta zaledwie o 5%. Najlepszy czas na posiadanie dziecka to czas, kiedy jesteś na to gotowy, a nie wtedy, gdy społeczeństwo tego oczekuje.

2. Około 50 milionów ludzi na całym świecie cierpi na bezpłodność.

[quads id=10]

Według  raportu około 15% światowej populacji boryka się z bezpłodnością, a liczba ta wciąż rośnie. Wzrósł również wskaźnik poronień. W rzeczywistości badania twierdzą, że większość ciąż w dzisiejszych czasach kończy się niefortunnymi poronieniami, pozostawiając oczekujących rodziców w depresji. Posiadanie dziecka nigdy nie było łatwe, ale teraz jest trudniejsze. Nawet jeśli chcesz dobrze, pytając kogoś, kiedy będzie mieć dziecko możesz go skrzywdzić.

3. Istnieje wiele innych czynników, które wpływają na decyzję pary o urodzeniu dziecka.

[quads id=9]

Oczywiście bezpłodność odgrywa ważną rolę, ale przed urodzeniem dziecka należy wziąć pod uwagę inne czynniki. Status finansowy pary, siła ich więzi, zdrowie, cele zawodowe i tak dalej. Kiedy myślisz o urodzeniu dziecka i masz czas, aby odpowiednio się nim zająć, właśnie wtedy powinieneś je mieć.

4. Nie trzeba nikomu przypominać, że zegar matki tyka, ona jest tego świadoma.

[quads id=5]

Wokół kobiet rodzących dziecko po 35 roku życia istnieje dziwne piętno. Na przykład, kiedy Cameron Diaz ogłosiła ciążę i niedawno urodziła w wieku 47 lat, odzew w Internecie był negatywny. Nie ma nic złego w urodzeniu dziecka przez zapłodnienie in vitro lub w jakikolwiek inny sposób, gdy matka nie może zajść w ciążę w sposób naturalny. Kobietom nie trzeba przypominać o swoim „zegarze macierzyńskim”, są tego w pełni świadome.

5. Niektórzy ludzie po prostu nie chcą mieć dzieci i to jest ich wybór.

[quads id=4]

Nietaktowne jest pytanie par, które nie chcą mieć dzieci, dlaczego nie chcą mieć dziecka lub rzucanie im słów „pożałujesz tego później”. Zrozum, że tak jak Ty masz swoje opinie, oni mają swoje i nie powinieneś nikomu narzucać swoich poglądów.

6. Nie wiesz, przez co przechodzą inni, bądź miły.

[quads id=3]

Podsumowując, pytanie kogoś, kiedy będzie mieć dziecko NIGDY nie jest właściwym pytaniem. Para może mieć problemy w związku, borykać się z niepłodnością, poronieniem lub nie chcieć mieć dziecka z powodów osobistych. 

Po prostu nigdy nie wiadomo, przez co przechodzi osoba za zamkniętymi drzwiami. Unikaj zadawania pytań, które mogą być przyczyną tego, że ktoś kładzie się do łóżka ze łzami w oczach. Bądź wyrozumiały i miły.


ZOBACZ TAKŻE