Rewolucyjne odkrycie naukowe! Ta roślina może zabić 98% komórek rakowych

Setki lat temu rak był prawie nieznanym terminem. Jednak wzrost konsumpcji niskiej jakości żywności i produktów mlecznych, żywności przetworzonej, cukru rafinowanego spowodował powstanie wielu nowych chorób.

Współczesna medycyna wskazuje obecnie na niezdrową dietę i nawyki związane ze stylem życia jako potencjalne ryzyko rozwoju raka.

Mimo poddania się konwencjonalnym metodom leczenia raka większość pacjentów z rakiem szuka alternatywnych metod leczenia. Wolą wybierać zioła, ale zastanawiają się, które z nich najlepiej nadają się do leczenia raka.

Nowe odkrycie naukowe w The Horizon

Według badań opublikowanych w „Life Science”, artemizynina, pochodna rośliny słodkiego piołunu może zniszczyć 98% komórek raka piersi w mniej niż 16 godzin.

Roślina ta pochodzi z Afryki Północnej i Eurazji, ale występuje również w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Ktoś może poznać tę roślinę, ponieważ jest ona głównym składnikiem absyntu.

Statystyki wykazały, że roślina ta jest tak silna, że ​​może zredukować prawie 28% komórek raka piersi. W połączeniu z żelazem może całkowicie wyeliminować komórki rakowe bez szkody dla zdrowych.

W przeszłości artemizynina była silnym środkiem przeciwmalarycznym. Na szczęście badanie to odkryło jej potencjał w leczeniu raka.

Sposób, w jaki reaguje ta roślina

Kiedy uczestnikom badania dodano żelazo, które gromadzi się w komórkach piersi lub komórkach zakażonych rakiem, artemizynina atakowała komórki rakowe, pozostawiając zdrowe nienaruszone.

Żelazo jest ważnym elementem, ponieważ komórki rakowe mają receptory transferyny, które pomagają im się rozwijać i dzielić.

Receptory te są również obecne w zdrowych komórkach, ale komórki rakowe mają je w większej liczbie. Z tego powodu kombinacja żelazo-artemizynina może celować w te komórki.

Wiele eksperymentów wykazało, że artemizynina może skutecznie usuwać komórki rakowe w obecności żelaza.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, artemizynina odgrywa ważną rolę w leczeniu malarii. Wynika to z obfitości żelaza, którego pasożyty nie mogą znieść.

Za odkrycie odpowiedzialni byli bioinżynierowie Narendra Singh i Henry Lai z University of Washington. Odkryli, że komórki rakowe ulegają apoptozie, procesowi, w którym same się zabijają.

Niestety, ze względu na wysoką cenę, ludzie nie mogą bardzo łatwo uzyskać tego wyciągu. Jednak rosnące zainteresowanie tą rośliną sprawia, że ​​cena jest bardziej dostępna.

„Sanofi”, francuski producent leków ma zamiar wyprodukować 50–60 ton tego ekstraktu rocznie, aby zaspokoić zapotrzebowanie rynku światowego.


ZOBACZ TAKŻE