Strona głównaInformacjeRewolucyjne odkrycie: ta roślina zabija boreliozę lepiej niż jakikolwiek antybiotyk

Rewolucyjne odkrycie: ta roślina zabija boreliozę lepiej niż jakikolwiek antybiotyk

Czy kiedykolwiek słyszałeś o boreliozie? Ale na pewno znasz kleszcze. Jeśli spędzasz czas na świeżym powietrzu, prawdopodobnie spotkałeś je w pewnym momencie swojego życia. Te szczególne owady są głównymi przyczynami rozprzestrzeniania się tej poważnej infekcji.

Jak zdiagnozować boreliozę?

Prawidłowa diagnoza tej infekcji może być naprawdę trudna, ponieważ charakteryzuje się objawami podobnymi do innych chorób. Jeśli jednak zostanie wykryta na czas, można ją skutecznie leczyć. Ale jeśli leczenie zostanie opóźnione może poważnie wpłynąć na prawie każdy narząd w ludzkim ciele, zwłaszcza mózg, serce, stawy i mięśnie.

Objawy boreliozy

Dreszcze
Gorączka
Bóle mięśni
Poty


Ból stawów
Nudności
Wysypka

Konwencjonalne leczenie boleriozy

Tradycyjnie borelioza jest leczona antybiotykami, ale często leczą one powierzchowne aspekty tej infekcji, pozostawiając chorobę w ciele. W ten sposób może spowodować jeszcze poważniejsze szkody.Jednak nowe badania przedkliniczne wykazały, że ekstrakt z liści stewii działa jako silny antybiotyk przeciwko Borrelia Burgdorferi, patogenowi odpowiedzialnemu za boreliozę.

Wydział Biologii i Nauk o Środowisku na Uniwersytecie w New Haven, CT przeprowadził to szczególne badanie. European Journal of Microbiology & Immunology opublikował wyniki.

Naukowcy bezpośrednio porównali konwencjonalne antybiotyki z ekstraktem alkoholowym z całego liścia stewii. Przeanalizowali zdolność stewii do zabijania różnych form Borrelia burgdorferi. Ten patogen może występować w różnych postaciach i charakteryzuje się wysoką odpornością na antybiotyki.

NIE PRZEGAP!  3 niewłaściwe sposoby ochrony przed bakteriami

Tak więc większość konwencjonalnych antybiotyków nie mogła wyleczyć tej poważnej infekcji. Dlatego naukowcy odkryli, że ekstrakt z liści stewii jest skutecznym środkiem przeciwko różnym formom morfologicznym tego patogenu.

NIE PRZEGAP!  3 niewłaściwe sposoby ochrony przed bakteriami

Następnie naukowcy odkryli, że 10–20% pacjentów z boreliozą leczonych konwencjonalnymi antybiotykami cierpiało z powodu poważnych skutków ubocznych po 2-4 tygodniach leczenia. Te działania niepożądane obejmują zmęczenie, bóle mięśni i bóle stawów.

Niektórzy pacjenci doświadczali nawet poważnych skutków ubocznych antybiotyków z powodu boreliozy przez ponad sześć miesięcy.

Według naukowców ekstrakt z liści stewii zawiera fitochemikalia bogate w silne właściwości przeciwdrobnoustrojowe, które mogą leczyć wiele patogenów. Oznacza to, że ekstrakt z liści stewii jest skutecznym naturalnym środkiem przeciwko B. burgdorferi. Mimo że jest to nadal wstępne badanie, jest to świetny fundament dla przyszłych badań.

Badanie to dostarczyło bardzo korzystnych wyników, które wskazują, że ekstrakt z całych liści stewii może odgrywać ważną rolę w leczeniu boreliozy.Organizm człowieka odnawia się co 7 lat! Czy to prawda?

Według naukowców organizm człowieka regeneruje się samoczynnie co siedem lat. Wiele osób twierdzi, że to niemożliwe, bo gdyby tak było, nie starzelibyśmy się. Proces regeneracji komórek i tkanek...

7 powodów, aby przestać jeść ten wysoko przetworzony owoc morza

Istnieje kilka powodów, dla których surimi - imitacja paluszków krabowych zawiniętych w plastikowe opakowania to ulubiona przekąska wielu osób. Po pierwsze wyglądają jak krab, nawet...

Rozmaryn – chroni przed chorobą Alzheimera i poprawia pamięć o 75%

Olejek eteryczny z rozmarynu ma szereg zalet zdrowotnych i znajduje się w wielu preparatach zdrowotnych. 
NIE PRZEGAP!  Ten człowiek umarł z powodu obgryzania paznokci
Ma zdolność obniżania poziomu cholesterolu i jest bardzo skuteczny w...

Zjadła trzy daktyle dziennie przez 12 dni i to właśnie się stało

Oprócz słodkiego i pysznego smaku daktyle są doskonałym źródłem witamin i minerałów, które mogą zwiększyć Twoją energię i zapewnić szereg korzyści zdrowotnych. Oto korzyści zdrowotne...

10 znaków, że twoje ciało jest pełne pasożytów i jak się ich pozbyć

Pasożyty to żywe stworzenia, które wykorzystują inne żywe stworzenia - takie jak twoje ciało do jedzenia i do życia. Żywiąc się składnikami odżywczymi twojego organizmu,...

Oto jak możesz użyć masła orzechowego do zdiagnozowania choroby Alzheimera!

Coraz więcej ludzi na całym świecie cierpi na najczęstszą postać demencji - chorobę Alzheimera. Średnio co 66 sekund jedna osoba rozwija tę chorobę, która...