Rewolucyjne odkrycie: ta roślina zabija boreliozę lepiej niż jakikolwiek antybiotyk

Czy kiedykolwiek słyszałeś o boreliozie? Ale na pewno znasz kleszcze. Jeśli spędzasz czas na świeżym powietrzu, prawdopodobnie spotkałeś je w pewnym momencie swojego życia. Te szczególne owady są głównymi przyczynami rozprzestrzeniania się tej poważnej infekcji.

Jak zdiagnozować boreliozę?

Prawidłowa diagnoza tej infekcji może być naprawdę trudna, ponieważ charakteryzuje się objawami podobnymi do innych chorób. Jeśli jednak zostanie wykryta na czas, można ją skutecznie leczyć. Ale jeśli leczenie zostanie opóźnione może poważnie wpłynąć na prawie każdy narząd w ludzkim ciele, zwłaszcza mózg, serce, stawy i mięśnie.

Objawy boreliozy

Dreszcze
Gorączka
Bóle mięśni
Poty

Ból stawów
Nudności
Wysypka

Konwencjonalne leczenie boleriozy

Tradycyjnie borelioza jest leczona antybiotykami, ale często leczą one powierzchowne aspekty tej infekcji, pozostawiając chorobę w ciele. W ten sposób może spowodować jeszcze poważniejsze szkody.

Jednak nowe badania przedkliniczne wykazały, że ekstrakt z liści stewii działa jako silny antybiotyk przeciwko Borrelia Burgdorferi, patogenowi odpowiedzialnemu za boreliozę.

Wydział Biologii i Nauk o Środowisku na Uniwersytecie w New Haven, CT przeprowadził to szczególne badanie. European Journal of Microbiology & Immunology opublikował wyniki.

Naukowcy bezpośrednio porównali konwencjonalne antybiotyki z ekstraktem alkoholowym z całego liścia stewii. Przeanalizowali zdolność stewii do zabijania różnych form Borrelia burgdorferi. Ten patogen może występować w różnych postaciach i charakteryzuje się wysoką odpornością na antybiotyki.

Tak więc większość konwencjonalnych antybiotyków nie mogła wyleczyć tej poważnej infekcji. Dlatego naukowcy odkryli, że ekstrakt z liści stewii jest skutecznym środkiem przeciwko różnym formom morfologicznym tego patogenu.

Następnie naukowcy odkryli, że 10–20% pacjentów z boreliozą leczonych konwencjonalnymi antybiotykami cierpiało z powodu poważnych skutków ubocznych po 2-4 tygodniach leczenia. Te działania niepożądane obejmują zmęczenie, bóle mięśni i bóle stawów.

Niektórzy pacjenci doświadczali nawet poważnych skutków ubocznych antybiotyków z powodu boreliozy przez ponad sześć miesięcy.

Według naukowców ekstrakt z liści stewii zawiera fitochemikalia bogate w silne właściwości przeciwdrobnoustrojowe, które mogą leczyć wiele patogenów. Oznacza to, że ekstrakt z liści stewii jest skutecznym naturalnym środkiem przeciwko B. burgdorferi. Mimo że jest to nadal wstępne badanie, jest to świetny fundament dla przyszłych badań.

Badanie to dostarczyło bardzo korzystnych wyników, które wskazują, że ekstrakt z całych liści stewii może odgrywać ważną rolę w leczeniu boreliozy.


ZOBACZ TAKŻE