Śpisz ze swoim zwierzakiem? Twoje zdrowie i Twojego dziecka są w niebezpieczeństwie!

Każdy właściciel zwierzęcia wie, jak trudno jest oprzeć się, aby twój futrzany przyjaciel nie wchodził do sypialni, a nawet nie dzielił łóżka z tobą. 

To prawda, musisz mieć kamienne serce, aby trwać przy tym smutnym spojrzeniu Twojego pupila kiedy to ty leżysz, a on na ciebie patrzy z podłogi. Chociaż może to być świetną zabawą dla Ciebie i Twojej rodziny, pozwolenie swojemu psu wchodzić na łóżko może stanowić zagrożenie dla zdrowia Twojego i Twojej rodziny.

Niewielu właścicieli zwierząt zdaje sobie sprawę z tego, że wpuszczenie psa lub kota do sypialni lub salonu, a ściślej mówiąc, pozwolenie im usiąść na kanapie może spowodować wiele komplikacji zdrowotnych.

Osoby z osłabionym układem odpornościowym są szczególnie zagrożone, ponieważ ich odpowiedź immunologiczna na mikroorganizmy jest bardzo słaba.

A wiedząc, że owłosione zwierzęta w swojej sierści przenoszą różne pasożyty, które mogą zainfekować twoje ciało i powodować poważne problemy zdrowotne, logiczne jest założenie, że w tym przypadku najlepszą ochroną jest zapobieganie.

Nowe badania wykazały, że 60% właścicieli kotów i 55% właścicieli psów w USA codziennie sypia ze swoimi zwierzętami. Ale jest to również trend w Niemczech, Japonii, Australii, Holandii, Wielkiej Brytanii i Francji.

Innymi słowy jest to światowy trend, który nie zakończy się w najbliższej przyszłości. Ale jeśli wszyscy spróbujemy podnieść świadomość tego problemu, ten trend może wkrótce stać się historią.