Ta roślina jest wszędzie, ale nie miałeś pojęcia, że ​​może leczyć cukrzycę i wysokie ciśnienie krwi!

Biała morwa jest bardzo powszechną rośliną, którą można znaleźć niemal wszędzie. Chociaż pochodzi z Chin od czasów kolonialnych kiedy po raz pierwszy przetransportowano je do innych krajów, roślina stała się bardzo popularna również w naszym kraju.

Kolonialiści przedstawili tę roślinę państwom próbując rozwinąć przemysł jedwabniczy.

Podobnie jak wiele innych roślin wykorzystywanych do celów przemysłowych, biała morwa nie jest dobrze znana ze swoich leczniczych właściwości. Drzewo jest głównie wykorzystywane jako drewno, a owoce do karmienia jedwabników. Jednak jagody są niezwykle korzystne w leczeniu wielu poważnych chorób, takich jak choroby serca, cukrzyca, a nawet nowotwory.

Ta cudowna roślina okazała się bardzo pomocna w leczeniu cukrzycy, nadciśnienia, wysokiego poziomu cholesterolu, przeziębienia, bólu mięśni i stawów, zapalenia stawów, zaparć, dzwonienia w uszach, zawrotów głowy, wypadania włosów i przedwczesnego siwienia.

Jak to działa?
Morwa biała zawiera związki o działaniu zbliżonym do działania leków stosowanych w cukrzycy typu 2. Powolny rozkład cukrów w jelitach i ich wchłanianie we krwi. Pomaga to kontrolować poziom cukru we krwi.

Ponadto jest bogata w kwasy organiczne, witaminę C, pektynę, błonnik, karoten, cukier inwertowany, itp. Te składniki odżywcze mogą skutecznie leczyć zapalenie migdałków, kaszel, gorączkę, biegunkę, bóle głowy i stany zapalne.

Ponadto jest bogata w przeciwutleniacze, które mogą znacznie obniżyć poziom cholesterolu, a przy długotrwałym stosowaniu może zapobiegać chorobom serca i leczyć je.

Według badań przeprowadzonych na University of Texas, jagody morwy białej są bogate w resweratrol, fenol, który może skutecznie leczyć różne rodzaje raka i choroby serca.

Biała morwa ma zdolność eliminowania nadmiaru cukru z krwiobiegu i pomagania ciału w przetwarzaniu cukru. Może również zapobiegać skokowi cukru we krwi po zjedzeniu posiłku.


ZOBACZ TAKŻE