Biała morwa jest bardzo powszechną rośliną, którą można znaleźć niemal wszędzie. Chociaż pochodzi z Chin od czasów kolonialnych kiedy po raz pierwszy przetransportowano je do innych krajów, roślina stała się bardzo popularna również w naszym kraju. 

morwa

Kolonialiści przedstawili tę roślinę państwom próbując rozwinąć przemysł jedwabniczy.Zobacz także: TOP10 SPALACZY TŁUSZCZU - DARMOWE PRÓBKI

Podobnie jak wiele innych roślin wykorzystywanych do celów przemysłowych, biała morwa nie jest dobrze znana ze swoich leczniczych właściwości. Drzewo jest głównie wykorzystywane do drewna, a owoce do karmienia jedwabników. Jednak jagody są niezwykle korzystne w leczeniu wielu poważnych chorób, takich jak choroby serca, cukrzyca, a nawet nowotwory.

Ta cudowna roślina okazała się bardzo pomocna w leczeniu cukrzycy, nadciśnienia, wysokiego poziomu cholesterolu, przeziębienia, bólu mięśni i stawów, zapalenia stawów, zaparć, dzwonienia w uszach, zawrotów głowy, wypadania włosów i przedwczesnego siwienia. 

Jak to działa?
Morwa biała zawiera związki o działaniu zbliżonym do działania leków stosowanych w cukrzycy typu 2. Powolny rozkład cukrów w jelitach i ich wchłanianie we krwi. Pomaga to kontrolować poziom cukru we krwi.

Ponadto jest bogata w kwasy organiczne, witaminę C, pektynę, błonnik, karoten, cukier inwertowany, żywicę itp. Te składniki odżywcze mogą skutecznie leczyć zapalenie migdałków, kaszel, gorączkę, biegunkę, bóle głowy i stany zapalne.

Ponadto jest bogata w przeciwutleniacze, które mogą znacznie obniżyć poziom cholesterolu, a przy długotrwałym stosowaniu może zapobiegać chorobom serca i leczyć je.Według badań przeprowadzonych na University of Texas, jagody morwy białej są bogate w resweratrol, fenol, który może skutecznie leczyć różne rodzaje raka i choroby serca.

Biała morwa ma zdolność eliminowania nadmiaru cukru z krwiobiegu i pomagania ciału w przetwarzaniu cukru. Może również zapobiegać skokowi cukru we krwi po zjedzeniu posiłku.


Zobacz także: Ranking spalaczy tłuszczu - OTRZYMAJ DARMOWE OPAKOWANIE

Aktualizacja: 18 listopada 2018