Strona głównaInformacjeTo dzieje się z nerkami, skórą i mózgiem kiedy nakładasz zbyt dużo...

To dzieje się z nerkami, skórą i mózgiem kiedy nakładasz zbyt dużo makijażu!

Obecnie produkty do makijażu zyskały ogromną popularność wśród kobiet niż kiedykolwiek wcześniej. W 2014 r. światowy rynek kosmetyków osiągnął wartość 460 miliardów dolarów. Zdaniem ekspertów ta sprzedaż będzie rosła w tempie rocznym 3,8% przez następne 5 lat.

Na rynku jest mnóstwo produktów kosmetycznych, a liczba subskrybentów YouTube z branży kosmetycznej jest przytłaczająca.

Makijaż został po raz pierwszy użyty 5000 lat temu, aby ukryć pierwsze oznaki zmarszczek i wiele innych wad skóry. Gdy jest stosowany tylko do tego celu, nie ma nic złego w makijażu, ale problem pojawia się, gdy powoduje uzależnienie psychiczne.

Według badań przeprowadzonych przez The Renfrew Center Foundation prawie połowa kobiet czuje się nieatrakcyjna, gdy nie ma makijażu. Poleganie na makijażu to nie jedyny problem, ale naukowcy, praktycy i konsumenci martwią się w jaki sposób wpływa na zdrowie ludzi.

Niebezpieczeństwa związane z produktami do makijażu


Produkty do makijażu zawierają wiele substancji chemicznych, które mogą zaszkodzić Twojemu zdrowiu. Te substancje chemiczne mogą powodować łuszczenie się skóry, wysuszanie i reakcje alergiczne.

Mogą nawet przeniknąć przez skórę i dostać się do krwioobiegu. Jeśli są toksyczne mogą powodować znaczne ryzyko dla ogólnego zdrowia twojego ciała.Breast Cancer Fund opublikowało badanie, w którym stwierdzono, że prawie połowa produktów do makijażu na Halloween zawiera szkodliwe i toksyczne chemikalia.

Szkodliwe chemikalia znajdujące się w produktach do makijażu

Kadm

Ten niebiesko-biały metal jest często związany z chorobami kości, niewydolnością nerek, a nawet rakiem. Naukowcy twierdzą, że staje się toksyczny nawet na poziomie poniżej limitu ustalonego przez Światową Organizację Zdrowia.

NIE PRZEGAP!  Zioło, które zwalcza demencję i zwiększa pamięć o 75%

FDA przeprowadziła test na obecność niektórych metali w popularnych markach kosmetyków.

Ten konkretny metal został znaleziony w produktach Jafra Cosmetics, Estee Lauder, L’oreal, Revlon, Yves Rocher, Proctor and Gamble, Jane & Co oraz Mary Kay i Jane w produktach takich jak kremowe cienie do powiek, pudrowe cienie do powiek, podkłady i podkłady pod oczy.

NIE PRZEGAP!  Zioło, które zwalcza demencję i zwiększa pamięć o 75%

Toluen

Ten rozcieńczalnik do farb może uszkodzić układ nerwowy i powodować różne zaburzenia neurologiczne, w tym demencję. Można go znaleźć w niektórych produktach do paznokci, a także w farbach do włosów.

Benzofenony

Substancja ta jest stosowana jako podkład w celu ochrony przed światłem UV. Według artykułu z Dermatitis może powodować reakcje alergiczne, w tym wysypki skórne i wstrząs anafilaktyczny.

Benzofenony są zwykle częścią podkładów, balsamów do ust, substancji zapachowych, lakierów do paznokci, odżywek, szamponów, kremów przeciwsłonecznych dla dzieci i lakierów do włosów.

Parabeny

Parabeny są zawarte w prawie każdym produkcie kosmetycznym, ponieważ zapobiegają przerostowi bakterii. Są związane z zaburzeniami hormonalnymi i mogą nawet powodować raka piersi. Można je znaleźć w szamponach, żelach pod prysznic, płynach i odżywkach.

Ołów

Ten metal ciężki można znaleźć w wielu produktach do makijażu, takich jak cienie do powiek, podkład, eyeliner i szminka. Kiedy ołów dostanie się do krwioobiegu może powodować poważne toksyczne skutki, które mogą prowadzić do raka i bezpłodności.

Można go znaleźć w błyszczykach, pomadkach, a także w tuszach do rzęs, farbach do włosów, podkładach i różach.

NIE PRZEGAP!  Dodanie tego słodzika do kawy może być przyczyną wszystkich problemów jelitowych

Talk

Minerał ten jest stosowany w produktach do makijażu proszkowego, takich jak puder, ale także w podkładach w płynie. Jest pełen azbestu, czynników rakotwórczych, które według ekspertów powodują raka jajnika.

Można go również znaleźć w proszku dla niemowląt, produktach higieny kobiecej, dezodorantach, sproszkowanych cieniach do powiek, pomadkach, podkładach i maskach na twarz.

Podsumowując…

Chociaż niewielka ilość tych chemikaliów nie może wywołać natychmiastowych negatywnych skutków, regularne narażenie na nie może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia.

Aby chronić swoje zdrowie czytaj uważnie etykiety i unikaj używania produktów do makijażu w jak największym stopniu. Ludzie stali się dość świadomi tego problemu i istnieje znaczny wzrost naturalnych produktów kosmetycznych.

NIE PRZEGAP!  Dodanie tego słodzika do kawy może być przyczyną wszystkich problemów jelitowych

Upewnij się także, że kupujesz produkty od renomowanych firm, ponieważ inwestują więcej pieniędzy w badania kliniczne produktów, a ryzyko toksycznych chemikaliów jest niewielkie.Ostrzeżenie: ten śmiertelnie niebezpieczny produkt powoli cię zabija!

Środki dezynfekujące do rąk są jednym z najczęściej używanych produktów, które mają na celu zmniejszenie liczby drobnoustrojów na rękach. Stosuje się je codziennie i...

Masuj ten punkt przez 2 minuty każdego dnia, a to się stanie z twoim ciałem!

W ostatnich latach chińska akupresura zyskuje dużą popularność jako doskonały lek na długą listę chorób przewlekłych, głównie dlatego, że okazała się bardzo skuteczna i...

12 niebezpiecznych nawyków przed snem, których zawsze należy unikać

Oto 12 rzeczy, których należy unikać każdego wieczoru tuż przed pójściem spać, zwłaszcza jeśli ciężko ci jest zasnąć. Lista problemów, które zakłócają Twój sen, których...

Czy wiesz, co kształt półksiężyca na twoich paznokciach oznacza? Będziesz zaskoczony!

Czy zauważyłeś białawy obszar w kształcie półksiężyca na swoich paznokcia? Niektórzy ludzie to mają, a inni nie, ale ci, którzy to posiadają powinni wiedzieć, że...

Lekarze ostrzegają każdego po 40-tce, aby zaprzestał przyjmowania Ibuprofenu.

Istnieje coraz więcej dowodów na to, że jeden z najpopularniejszych dostępnych bez recepty leków przeciwbólowych - Ibuprofen - może powodować poważne problemy zdrowotne, w...

Musisz wypłukać toksyny z ciała jeśli zobaczysz te 9 znaków ostrzegawczych

Toksyny są wszędzie, w powietrzu, którym oddychamy, jedzeniu, piciu, produktach do pielęgnacji ciała, których używamy, otaczającej nas przyrodzie. Po zgromadzeniu trucizny te mogą stanowić...