Strona głównaInformacjeToksyczne rzeczy: każdy ma je w domu, niszczą zdrowie i psychikę. Pozbądź...

Toksyczne rzeczy: każdy ma je w domu, niszczą zdrowie i psychikę. Pozbądź się ich!

Według najnowszych badań wiele towarów konsumpcyjnych jest wypełnionych chemikaliami, które trwale niszczą ludzkie zdrowie. Jakich toksycznych rzeczy powinieneś szybko pozbyć się w domu w trosce o swoje zdrowie?

Według Amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w organizmie jest 298 niebezpiecznych bakterii. Większość z nich wynika z używania dóbr konsumpcyjnych, z którymi zwykle spotykamy się w życiu.

Substancje toksyczne stale gromadzą się w organizmie, tworząc podatny grunt dla wielu chorób.

Mowa tu o niepłodności, wadach rozwojowych, ale także niektórych rodzajach nowotworów. Co zatem od razu wyrzucić z kuchni, salonu czy łazienki?

Dla zdrowia fizycznego i psychicznego musisz pozbyć się nie tylko toksycznych rzeczy z domu, ale także unikać pewnych osób, których wpływ na ciebie może być toksyczny. 

Plastikowe pudełka na żywność

Jasne, gospodynie domowe drapią się po głowach – co za wstyd! W końcu pudełka są poręczne i można w nich przechowywać dużo jedzenia.

Więc w czym problem? Na pierwszy rzut oka nic – dania są dłużej świeże i wszystko wygląda świetnie.

Ale naukowcy odkryli, że po kilku myciach pudełka stają się mętne, pękają i uwalniają dużo chemikaliów do żywności.

Z tych pudełek dostajesz wtedy „bastion”, który zawiera ftalany – substancje zaburzające poziom hormonów w organizmie.

Rezultatem mogą być choroby, takie jak zaburzenia odporności, cukrzyca, otyłość, a czasem nawet rak.

Dlatego lepiej wyrzucić plastik i przechowywać żywność w szklanych pudełkach.

Gotowe dania w plastikowych opakowaniach

Są po prostu skarbem! Wystarczy, że przełożysz je na patelnię (lub do rondla), podgrzejesz, doprawisz i już po kilku minutach jedzenie będzie na stole.

Jednak w przypadku tych przekąsek problemem jest podgrzewanie. Jeśli gotujesz jedzenie w oryginalnym opakowaniu, ryzykujesz wprowadzeniem do organizmu sporej dawki chemikaliów.

Jeśli jednak przełożysz je na talerz, a następnie włożysz do mikrofalówki, nic złego Ci się nie stanie.

Dlatego nie zapominaj, że w tym przypadku opakowanie jest tak naprawdę tylko „pojemnikiem”, wybierz dobrą starą porcelanę do serwowania i podgrzewania jedzenia.

Patelnie nieprzywierające

Magia! Patelnie z nieprzywierającą powierzchnią są bardzo popularne w wielu gospodarstwach domowych ze względu na tę funkcję.

I nic dziwnego, że wszystko, co na nich usmażysz, wygląda świetnie. Wiele patelni z powłoką nieprzywierającą zawiera śladowe ilości rakotwórczego kwasu perfluorooktanowego.

Jeśli masz w domu porysowane patelnie z powłoką nieprzywierającą, pozbądź się ich. To uratuje twoje zdrowie.

Patelnie wykonane z żeliwa lub stali nierdzewnej nie są tak doskonałe, ale niosą ze sobą praktycznie zerowe ryzyko dla organizmu.

Odświeżacze powietrza

Węch jest jednym z najstarszych zmysłów. Wpływa na Twoją psychikę i aktualny nastrój.

Dlatego wielu z nas uwielbia różne odświeżacze powietrza. Niestety wiele z tych preparatów zapachowych jest wytwarzanych na bazie syntetycznej i zawiera ftalany.

Substancje te poważnie zaburzają układ hormonalny i na przykład mogą znacznie zmniejszyć liczbę plemników u mężczyzn.

W dzisiejszych czasach przy perfumowaniu pianek do golenia, szamponów, odżywek, żeli pod prysznic ftalany są jedną z przyczyn niepłodności.

Antyperspiranty

Nikt nie chce, żeby było czuć od niego pot. Dlatego antyperspiranty znajdują się na prawie każdej łazienkowej półce.

Niestety, wiele z tych produktów zawiera związki glinu i inne chemikalia, które dostają się do organizmu przez gruczoły potowe.

Są w nim przechowywane i mogą być jednym z wyzwalaczy raka piersi. Dlatego przy wyborze antyperspirantu lepiej sięgnąć po kosmetyki naturalne, które nie zawierają aluminium ani znienawidzonych parabenów.

Detergenty

Są częścią każdego gospodarstwa domowego. Jednak jeśli chodzi o ich skład chemiczny, nie są one tak czyste i niewinne, jak mogłoby się wydawać.

Zanim zaczniesz używać któregokolwiek ze środków czyszczących, sprawdź jego skład, aby sprawdzić, czy nie zawiera ftalanów lub detergentów.

Lekarze są wstrząśnięci: olej kokosowy zabija 93% komórek raka okrężnicy

Najnowsze statystyki pokazują, że rak jelita grubego stał się jednym z najczęstszych typów raka na świecie, dotykając zarówno mężczyzn jak i kobiety. Ta straszna choroba...

Nietoksyczne produkty organiczne lub zwykły ocet, sól, soda oczyszczona lub mydło w proszku zapewnią ten sam efekt.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły