Po przeczytaniu tego nigdy więcej nie wyrzucisz zużytych torebek po herbacie

Korzyści zdrowotne herbaty są niezaprzeczalne. Na przykład zielona herbata jest bogata w garbniki, które odpowiadają za jej właściwości ściągające i przeciwutleniające, a także jej ciemny kolor i gorycz.

Taniny są również skutecznymi środkami przeciwbakteryjnymi, które zapobiegają krzepnięciu krwi i nadciśnieniu.

Ponadto rumianek jest najbardziej znany ze swoich właściwości łagodzących, które są niezwykle korzystne dla łagodzenia stanów zapalnych. Herbata miętowa, z drugiej jest doskonałym płynem do płukania ust i odświeżaczem oddechu.


NIE PRZEGAP!  OSTRZEŻENIE DLA KOBIET! Nigdy nie jedz tej części kurczaka!

Jednak korzyści zdrowotne herbaty nie są ograniczone do cieczy. Torebki z herbatą można również ponownie wykorzystać nawet kilka razy zanim wszystkie dobra w nich zostaną całkowicie wyekstrahowane.

Po przeczytaniu tego, nigdy więcej nie rzucisz używanych torebek z herbatą

Opuchnięte i obolałe oczy


Jest to najbardziej skuteczny środek domowy na obrzęk oczu. Wystarczy położyć chłodne torebki z herbatą na powiekach i odczekać kilka minut. Twoje opuchnięte i obolałe oczy zostaną odświeżone.

TrądzikNIE PRZEGAP!  Co się stanie, jeśli pijesz ocet jabłkowy zmieszany z miodem każdego ranka?

Nałóż zużyte torebki z herbatą na pryszcze i pozostaw na dziesięć minut, aby przyspieszyć proces gojenia. Taniny skutecznie zmniejszają obrzęk i zaczerwienienie. Jest to świetna metoda leczenia trądziku, ponieważ zielona herbata jest również bogata w właściwości przeciwdrobnoustrojowe korzystne w leczeniu problemów skórnych.

Opryszczka

Czarna herbata jest najbardziej korzystna w leczeniu owrzodzenia i opryszczki, ponieważ przyspiesza proces gojenia. Wystarczy namoczyć czarną torebkę z herbatą w ciepłej wodzie i nałożyć na bolesne miejsce. Pozostawić na co najmniej pół godziny kilka razy dziennie, aż taniny zostaną dobrze wchłonięte.

Oparzenie słoneczne


NIE PRZEGAP!  Upewnij się, że masz jedną z tych roślin w domu. Twój organizm Ci za to podziękuje!

Czarna herbata jest również bardzo skuteczna w łagodzeniu oparzeń słonecznych. Jednym ze sposobów użycia jest ponowne zaparzenie kilku torebek z herbatą i spryskanie nią podrażnionej skóry za pomocą butelki z rozpylaczem. Innym sposobem jest dodanie torebek z herbatą do kąpieli. Taniny w czarnej herbacie złagodzą ból spowodowany zbyt dużą ekspozycją na słońce.

Płyn do płukania jamy ustnej

Jak wspomniano wcześniej herbata miętowa jest niesamowitym płynem do płukania ust. W tym celu musisz zrobić mocną herbatę z mięty pieprzowej około 6 torebek na litr gorącej wody. Używaj tego naparu jako naturalnego odświeżacza oddechu bez chemikaliów i znacznie bezpieczniejszego niż fluorowane odmiany.

Brodawki

Z powodu kwasowości tanin czarna herbata może wyciągać brodawki z korzeniami. W idealnym przypadku należy nałożyć mokrą torebkę herbaty na brodawkę i pozwolić jej działać przez kilka godzin dziennie. Powtarzaj zabieg codziennie, aż brodawki odpadną, ale zawsze używaj nowych torebek z herbatą.

Ukąszenia owadów

Herbata jest niezwykle skuteczna w łagodzeniu stanów zapalnych i bólu powodowanych przez ukąszenia owadów. Nałóż mokre czarne lub zielone torebki herbaty na ugryzienie, aby uzyskać natychmiastową ulgę.

Siniaki


NIE PRZEGAP!  Mała dziewczynka pokonuje zapalenie stawów usuwając te 3 rzeczy z diety!

Siniaki mogą goić się szybciej dzięki garbnikom, które napinają naczynia krwionośne, przyspieszając w ten sposób proces gojenia. Po prostu nałóż ciepłą, mokrą czarną torebkę na siniak lekko naciskając i odczekaj chwilę. Powtórz zabieg kilka razy dziennie.

Zapachy

Czarna torebka może skutecznie usunąć zapach z palców, na przykład po cięciu cebuli. Użyj tej samej metody, aby wyeliminować zapachy z drewnianej deski do krojenia.