HomeInformacjePo przeczytaniu tego nigdy...

Po przeczytaniu tego nigdy więcej nie wyrzucisz zużytych torebek po herbacie

Korzyści zdrowotne herbaty są niezaprzeczalne. Na przykład zielona herbata jest bogata w garbniki, które odpowiadają za jej właściwości ściągające i przeciwutleniające, a także jej ciemny kolor i gorycz.

Taniny są również skutecznymi środkami przeciwbakteryjnymi, które zapobiegają krzepnięciu krwi i nadciśnieniu.

Ponadto rumianek jest najbardziej znany ze swoich właściwości łagodzących, które są niezwykle korzystne dla łagodzenia stanów zapalnych. Herbata miętowa, z drugiej jest doskonałym płynem do płukania ust i odświeżaczem oddechu.

Jednak korzyści zdrowotne herbaty nie są ograniczone do cieczy. Torebki z herbatą można również ponownie wykorzystać nawet kilka razy zanim wszystkie dobra w nich zostaną całkowicie wyekstrahowane.

Po przeczytaniu tego, nigdy więcej nie rzucisz używanych torebek z herbatą

Opuchnięte i obolałe oczy

Jest to najbardziej skuteczny środek domowy na obrzęk oczu. Wystarczy położyć chłodne torebki z herbatą na powiekach i odczekać kilka minut. Twoje opuchnięte i obolałe oczy zostaną odświeżone.

Trądzik

Sprawdź to ➡ ➡  Kobieta świętuje swoje setne urodziny wraz z 104 i 102-letnim rodzeństwem.

Nałóż zużyte torebki z herbatą na pryszcze i pozostaw na dziesięć minut, aby przyspieszyć proces gojenia. Taniny skutecznie zmniejszają obrzęk i zaczerwienienie. Jest to świetna metoda leczenia trądziku, ponieważ zielona herbata jest również bogata w właściwości przeciwdrobnoustrojowe korzystne w leczeniu problemów skórnych.

Opryszczka

Czarna herbata jest najbardziej korzystna w leczeniu owrzodzenia i opryszczki, ponieważ przyspiesza proces gojenia. Wystarczy namoczyć czarną torebkę z herbatą w ciepłej wodzie i nałożyć na bolesne miejsce. Pozostawić na co najmniej pół godziny kilka razy dziennie, aż taniny zostaną dobrze wchłonięte.

Oparzenie słoneczne

Czarna herbata jest również bardzo skuteczna w łagodzeniu oparzeń słonecznych. Jednym ze sposobów użycia jest ponowne zaparzenie kilku torebek z herbatą i spryskanie nią podrażnionej skóry za pomocą butelki z rozpylaczem. Innym sposobem jest dodanie torebek z herbatą do kąpieli. Taniny w czarnej herbacie złagodzą ból spowodowany zbyt dużą ekspozycją na słońce.

Płyn do płukania jamy ustnej

Jak wspomniano wcześniej herbata miętowa jest niesamowitym płynem do płukania ust. W tym celu musisz zrobić mocną herbatę z mięty pieprzowej około 6 torebek na litr gorącej wody. Używaj tego naparu jako naturalnego odświeżacza oddechu bez chemikaliów i znacznie bezpieczniejszego niż fluorowane odmiany.

Sprawdź to ➡ ➡  Ta trucizna niszczy kości. Jednak wiele osób spożywa ją co najmniej raz dziennie!

Brodawki

Z powodu kwasowości tanin czarna herbata może wyciągać brodawki z korzeniami. W idealnym przypadku należy nałożyć mokrą torebkę herbaty na brodawkę i pozwolić jej działać przez kilka godzin dziennie. Powtarzaj zabieg codziennie, aż brodawki odpadną, ale zawsze używaj nowych torebek z herbatą.

Ukąszenia owadów

Herbata jest niezwykle skuteczna w łagodzeniu stanów zapalnych i bólu powodowanych przez ukąszenia owadów. Nałóż mokre czarne lub zielone torebki herbaty na ugryzienie, aby uzyskać natychmiastową ulgę.

Siniaki

Siniaki mogą goić się szybciej dzięki garbnikom, które napinają naczynia krwionośne, przyspieszając w ten sposób proces gojenia. Po prostu nałóż ciepłą, mokrą czarną torebkę na siniak lekko naciskając i odczekaj chwilę. Powtórz zabieg kilka razy dziennie.

Zapachy

Czarna torebka może skutecznie usunąć zapach z palców, na przykład po cięciu cebuli. Użyj tej samej metody, aby wyeliminować zapachy z drewnianej deski do krojenia.


ZOBACZ TAKŻE